bugün

türk dil kurumunun adresinde anlamı bulunamayan bir erkek ismi.

edit: arapça kökenli olup hak yolunda yürüme gibi anlamlara geliyormuş.
altıparmak-arapşükrü'deki "reşat balıkçısı"nın halk arasındaki ismi. arapşükrü girişinden zafer plaza'ya bakan köşeye kadar genel olarak "reşat" diye bilinir. ne adammış be!
altını olan adam. çok zengindir kendileri.
sultan v. mehmet'in ikinci ismi.

adına basılan altınlar da mevcuttur, fakat nadirdir. yine de antika sayılmaz.
altın çeşididir. ayrıca benim kaprisli, şımarık, balık burcu erkek arkadaşımın ismidir. ismini görünce ' bana nispet olsun diye sözlüğe yazar olmuş hey allahım ' dedim bir an..
kayıp kızlar filmindeki nuri alço karakteri.
karakteri tarif etmeye ne hacet, her yol var.
pezevenglik, insan tacirliği, uyuşturucu kaçakçılığı, genç kızları zorla alıkoyma ve tehditle fuhuşa sürükleme vs.
Bütün kızların sevgilisi, her an bir yerde reşatla ilgili, iyi geceler, sana bu yazacaklarımı diye başlayan bir yazıyı gördüğünüz de, onda reşat çıkması büyük bir ihtimal oluyor.
zamanında çok sağlam geyiği dönmüştür inci'de, komikti epey.geyiği bilenler hatırlayıp gülecektir, bilmeyenler için bir şey canlanmayabilir.

--spoiler--
iyi geceler... sana bu yazacaklarımı yüz yüze söylemeyi çok isterdim ama buna vaktim yok. biraz önce eski sevgilim reşat aradı. telefonu açmayacaktım ama ısrar edince açmak durumunda kaldım. onun sesini duyunca onu unutamadığımı farkettim. zamanında beni aldatmış da olsa onu hala seviyorum bunu anladım lütfen sende beni anla. seninle onu unutmak için çıkmamıştım gerçekten senden hoşlanıyordum veya öyle zannediyordum ama bu gece farkettim ki ben hala reşata aşığım.sen çok masum bi insansın seni kandırmak duygularınla oynamak istemiyorum. bundan sonra beni arama hatta bu mesaja bile cevap verme böylesi ikimiz içinde daha iyi olacak. reşatla bi ilişkiye başlamak üzereyim ve bu ilişkiye zarar vermeni istemiyorum. hoşçakal...

--spoiler--
Bi tür böcek.inci sözlüktekinden haberim yok.