bugün

çamaşır makinasının kireçlenen bölümü. çözüm tabi ki calgon.
ısıtıcı tel manasında kullanılabiliyor.
türkiye'de herkesin bildiği çamaşır makinesi parçası.
resistence kelimesinin fransızca okunuşundan türkçeye monte edilmiş halidir. resist yani karşı koymak, direnmekten gelir.
(bkz: resistance)
özellikle elektronik devrelerin olmazsa olmazı dirençtir.

(bkz: sokakta sayamam gibi)
(bkz: direnç).
bakterilerin antimikrobik ilaçlar tarafından etkilenmemesi. direnç.
elektrikli sobalarda, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmek için kullanılan bükümlü tel malzeme. oluşturduğu direnç sayesinde ısınan rezistans oldukça fazla elektrik tüketimine de sebep olmaktadır. pek çok cihazda henüz alternatif sistem geliştirilememiştir.
Çamaşır makinelerinin içine kireçlenmesi amacıyla yerleştirilen ünite.
sürekli kireç bağlayandır.
devreye omik direnç yükler, ısıtıcı olarak kullanılır.
görsel
direnç, direnç göstermek..
direnç gösteren bir elemanı ifade eder..
enerjiyi azaltıcı yönde etki eder çeşitli enerji kaynaklarına..
Budur yani olayı..
Rezistans, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren direnç tellerine verilen genel isimdir. Rezistans oldukça yüksek ısılara karşı direnç gösteren bir üründür. Rezistansların içerisinde nikel, demir, krom ve alüminyum alaşımları bulunmaktadır. Rezistans, başta ısınma teknolojisi olmak üzere ağır sanayi, tekstil, elektrikli ev aletleri, termostatlar gibi alanlarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanılan malzemeye ve kullanım alanına göre çeşitlere ayrılan rezistanslar, gelişen teknoloji ile birlikte farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin aynalara ısı verilmesiyle beraber rezistanslı aynalarda buharlaşma gibi bir sorun yaşanmamaktadır.
güncel Önemli Başlıklar