1. ?.
  jennifer connelly, joaquin phoenix, mark ruffalo ve dakota fanning'in en az kendisi kadar sevimli, yanakları sıkılası kardeşi elle fanning'in oynadığı, türkçe'ye kesişen yollar olarak çevrilen film. yapım; afişini ve türkçe ismini görünce insanın aklına ister istemez inarritu filmlerini getiriyor, ulan iyi bi film heralde diyorsunuz. aslında biraz yeşilçam tadı verse de güzel bir konusu var ama nedense son dönem holivut sinemasında zuhur eden sıkıntı bu filmde de var gibi. kısa aralıklarla izlediğim vantage point ve awake filmleri gibi bunda da sonunu bağlayamama, serim-düğümde gösterilen performanstan sonra çözümde izleyicide oluşan beklentiyi verememe durumu var. eski toprakların torunlarını oyalamak için anlattıkları ilginç hikayeleri en heyecanlı yerinde yarıda bırakıp gerisini unuttum demesine benzer bi şekilde merak, heyecan, ilginçlik vs vs taşıyan hikayenin vantage point'teki gibi saçmasapan bitirilmesi ya da awake ve reservation road'da olduğu gibi hop diye yarıda kesilmesi hoş bişey değil amerikan sineması haberin olsun bidaha yapma böyle.
  ha bi de spoiler sayılmasın filmde geçen şu cümle filmi ve bazı şeyleri çok güzel özetlemiş:
  mahkemelerde adalet elde edemezsiniz, sadece kanunları öğrenirsiniz. *
  1 ... mykalkan
 2. ?.
  izlendiğinde "hımm" dedirten, izlemezseniz herhangi bir kaybınız olmayacak filmlerden. ya da film esnasında uyuyun gene kaybınız olmaz. *
  ... elalemin derdi
 3. 1.
  Mark Ruffalo kazayla bir çocuğun ölümüne sebep olmuş birini canlandırıyor. Çocuğun babası için ise suçluyu bulmak yaşamının amacı oluyor. Bulmak için başvurduğu kişi ise çocuğun katili.
  ... deniznr