bugün

tıraş bicağı reklamlarında görülen durum.
bizde de mac 3 var. sakalımız az olsa da biz de her sabah tıraş oluyoruz. ama hiç çıplak tıraş olmuyoruz. üzerimizde eşofman üstü, picama hadi bilemedin atlet oluyor. ayrıca tıraş olurken aynadaki görüntümüz reklamlardakine hiç benzemiyor. artı yanımıza afeti devran bir kadın gelip, kolunu omuzumuza dayamıyor.
doğruyu yansıtan reklamlardır. mesela ben, her sabah işe gitmeden önce yüzümü yıkarım, sonra traş bıçağına tam elimi atacak gibi olurum ki, traşın gereklerini yerine getirmediğim gelir aklıma. hep böyle olur bu.

bir miskinlikle boxer dahil ne var ne yok çıkarır hemen belime bir havlu dolarım az dokunsan düşecek seksilikte. derhal traş olmaya başlarım. traşım bitince ise yzümü yıkar, su damlaları kurumadan sırtıma dokunup ardından pürüzsüz şekilde traş ettiğim yüzümü eliyle test etmesi için sokaktan geçen bir hanımefendi bulurum. kendimi ellettikten sonra eve döner giyinir ve çıkarım.

bu hep böyledir..

edit: duştan çıktığımda da deli sikmiş gibi kendi kendime şarkılar söyleyip saçlarımı savuruyorum.

(bkz: hayatı reklamlardaki gibi yaşayan adam)
kadın vücudu değil erkek vücudunun da reklamlara malzeme edilmesi meta haline gelmesi olayıdır.
işin ilginç yanı o ürünün alıcısı zaten erkek , neden erkek vücudu sergiliyosun ki? nasıl bir mantıktır.
bir kere de o yarı çıplak erkek zayıf ve çelimsiz olsun lan. nolur ki? kendimize güvenimiz artar.
tras bicaklarinin sadece sakal icin olmadigi mesaji veriliyor olabilir.
SAÇMADIR.

BEN KAR MASKESi iLE TRAŞ OLUYORUM.
anlamadığım şey, bu traş malzemesinin hedefi erkekler.

bilinçaltına oynuyor ibneler.
aslında olan atletledir.
bence boğazlı bir kazak giyip tıraş köpüğünü kazağın boğazına bulaştırması ve reklamın gerçeğe uygun olması gerekirdi ya da memur atleti ile de olabilirdi.
çirkin kezbanların hayran oldukları mevzu.
sanki traş bıçağını kadınlara satacak gibi seksi erkekleri soyup bu şekilde prim yapmak ilginç. gizli gayler mi hedef acaba?
türkiye'de yadırganması gereken hadise.
ne alakası var lan türk erkeği traş olmuyor mu? diye soranlar.
evet oluyor ama çıplak değil.
üstünde her zaman bir atlet vardır türk erkeğinin.
Aslında onlar, yarı giyinikken tıraş olan erkeklerdir.
normalde biz gömlek kravat traş olmuyoruz ki zaten. gayet normaldir.
her zaman kadın vücudu öne çıkarırlarken birde diğer kesime hitap edelim onların başı kel mi denip böyle bişey yapılmış olması yüksektir.