bugün

psikolojik olmamasına rağmen kız milletinin değil aslında erkeklerin düzenini, sinir sistemini bozan biyolojik bir dişi homo sapiens olayı.
apranax'ın fort serisini tüketmekten helak eden dönemdir.her seferinde kadınların acıyla inlerken erkeklerin ne kadar şanslı olduklarını,bunun haksızlık olduğunu vs düşündükleri zamanlardır.*
iğrenç bir kokusu varmış, bunu da öğrenmiş olduk. kadınların bu dönemde neden huzursuz, sinirli, aksi oldukları anlaşılıyor.

her ne kadar alakası olmasa da lütfen (bkz: sözlükte antipatik olma yöntemleri)
pms: premenstüral sendrom da denmektedir.
adı üstünde sendromdur.
sadece rahmin kendini yeni bir gebeliğe hazırlamasıyla sınırlı kalmaz, psikolojik sıkıntılara da yol açtığı için sendrom adını almıştır.
birçok avrupa ülkesinde pms halindeki çalışan bayanlara ilk 3 gün mesai izni verilebilmektedir.
aslında bu kadar ciddi bir durumdur.
kadınların erkeklere kan kusturdukları dönemdir.
FSH peak LH peak. menstruation cycle (tıp dilinde ).bu arada vajinadan atılan şey döllenmeyen yumurta değildir.döllenmeye hazırlanan rahimin katmanlarıdır. yumurta karın boşluguna dökülür.
(bkz: sexsiz gece)
sevgilinizin asiri sinirli olmasina, sacma sapan kavgalar cikarmasina, sonra da anlayisli olmamasina neden olan dönem.
erkekler için birkaç günlüğüne saha kapatma cezasıdır.
(bkz: reglken sevişmek)
(bkz: anlamıyorsun şükrü içim kanıyor)
DÜZENSiZ GiTTiĞiNDE HORMONAL BiR PROBLEM OLDUĞU DÜŞÜNÜLEBiLiR.
regl değil de regli diyen insanların kafasını duvarlara vurmalarını talep ettiğim durum. ayrıca (bkz: sarja sarz demek)
saha çamuru. omo reklamındaki gibi maç yapılmaması gereken durum. (bkz: kirlenmek güzeldir)
kadın argosu sözlüğünde, filiz bingölçe tarafından sahanın çamurlu olması olarak ifade edilen durumdur.
yaz günü çekilmeyen olay. bir de öyle bir ağrısı vardır ki çekmeyen bilemez yani. ilaçkolik olma sebebi.
bazilarina göre midye yemenin caiz olmama nedenidir, cünkü midye regl olur(mus).
kutsal kitap'lardaki açıklamaya göre, adem'e yasak ağacın meyvasını yediren havva'ya ve dolayısıyla bütün kadınlara verilen cezadır; kadınların her ay kan görmesi hükmedilmiştir!

her ay olgunlaşan yumurtanın döllenmemesi durumunda, bebek için besleyici kana ihtiyaç kalmadığından bu sıvının dışarı atılması.
ben buna 'renkli' diyenleri de duydum..
x: orkidin var mı şekerim?
y: canım ben menapoza girdim hayatımın rengi söndü walla (!?!)
sevgilinin her regl döneminde ayrılığın köşesinden dönülür.
regl; kızlarda sinir stres, duvarlara tırmanma isteği yaratır. bu dönemlerinde onlara fazla yaklaşmamak gerekir.... *
"Bir canlı her ay kan kaybedip ölmüyorsa,o canlıdan korkacaksın." dedirten,kadınların her ay yaşadığı doğal bir olay.
her ayın en fazla bir haftası tanrım neden ben erkek değilimi sorgulama süreci..
erkeklerin bir türlü anlamadigi kücümsedigi bir olay. Dünyanin bütün agrilarini 5 güne sigdiran olay ve hayatda bütün acilari ceken kadinlar oldugunun kaniti. Yaz günü sicakda hic cekilmez.
acil serviste iğne yemeye sebep olan büyük ağrılı hadisedir. majezik iyi gelmektedir. insanın ağrıdan bıçak alıp,yumurtalıklarını söküp atası gelmektedir. böyle durumlarda sevgili hanımlara uyumalarını öneriyoruz.
yazın nefret ediyorum bu durumdan.zaten hava sıcak.bir de bunun stresi ekleniyor.hiç çekilmez oluyor.