bugün

görsel

yedirmedik, yedirmeyeceğiz!
an itibariyle konuşma yapmaktadır.

fethullahçıları fena silkeleyecek.
anasını siktin şu ülkenin be. evden çıkınca ailemle helalleşmemin sebebi olan,bize bu korkuları yaşatan bir numaraları zat.
yav bi siktirin gidin artık. darbe yemedi yeseydi oyun olmayacaktı değilmi. lan ne şeref yoksunu adamsınız.
ebleh yandaşlarının gözünde bulunmaz hint kumaşıdır!

alın kumaşınızı başınıza çalın a eblehler! böyle bir cahile bunca yüz vermeseydiniz memleket bu hale düşmezdi. onca dedik, yapmayın, etmeyin, hiçbir gelişmiş ülkenin halkı başına böyle cahil, kötü eğitimli, birikimi, devlet adamı kumaşı olmayan, siyasete atılmadan önceki en büyük başarısı sucukçuda muhasebecilik yapmaktan öteye gitmeyen birini layık görmez dedik ama dinletemedik. sizi gidi kaz kafalılar sizi!..

(bkz: memleketi bu hale getiren hastalıklı zihniyet)
sürekli azinlik bir askerin yaptigi girisim oldugundan bahsediyor.
ulan azinliksa niye saatlerdir engelleyemiyorsunuz?
Oynanan senaryo bariz ortada. ordu komutanlari "biz desteklemiyoruz" diye aciklama yapiyor. dünyanin sayili silahli kuvvetlerinden birinden bahsediyoruz. azinlik askerlerle olacak is mi bu olanlar?
Farkindaysaniz ölen sivil var, asker var, polis var. halk ölüyor halk. masumlar ölüyor. zalimce birbirini öldürüyor. bundan âlâ koz olur mu bu cakal sürüsüne?
canli yayinda basilan yayinlar var ve bize an be an izletildi bu olanlar.

tüm bu olanlar üstüne kalkip da bu darbe girisimi "allahin lütfu" diyebiliyorsa bu zat, düpedüz oynanan oyunu itiraf etmistir. zira bu yasananlari bir lütuf olarak görmek ancak zalimlere yakisir.
ülke olarak bittigimizin resmidir.
sanmiyorum ama hakkimizda hayirlisi olsun bundan sonra.
olm 4 ayaklı kedi gibisin, bugün bile ölmedin, diyerek ensesine şaplağı koyduğum bi adam.
Defolup gideceğine hala halkı kışkırtıyor. Tüm ulus tarihinin birinci dünya harbinden beri gördüğü en büyük fitne bu adam. ..
inşallah bir darbe girişimini daha atlatmak üzere.

sokaklardan çekilmeyin. şu saatler kritik..
an itibariyle atatürk havalimanı'nda darbeye direnen vatandaşlara sesleniyor.
Halkı sokaklara ve meydanlara davet eden

daha sonra kendisi ve vekilleriyle sığınaklara koşan korkusuz korkaktır.
öyle yada böyle amacına ulaşmış olan siyasi oluşumdur. ülkede darbe oluyor üstelik şahsına oluyor ama o elini kolunu sallaya sallaya marmaristen istanbula geliyor havada tam donanımlı f-16 lar "darbe" yaparken "köprüleri kapatan" askerler ülkeyi ele geçirmişken hemde. yetmiyor miting yapıyor sabahın ilk ışıkları ile. ne kadar ironik değil mi ?

kendisine darbe yapılan adam bunları yaparken dışarı masumlar ölüyor. kandırılmışlar muhtemelen alet edilmişler başkanlığa geçme tiyatrosuna. daha önceki darbelerde ordu tam teşekkül ile darbe yapıp ilk icraat olarak silahlı kolluk güçlerini etkisiz hale getirerek hükümeti tutuklarken bu darbede tek amaçları avrupadan anadoluya geçmeyi sağlayan köprülerin kapatılması bir kaç bomba atılması yeterli görülüyor. 500 asker 5-6 subay 10 tank 2-3 uçak 1 helikopter. hooop 80 milyonluk ülke kontrolü elimizde hayırlı olsun..

velhasılı gece de yazmıştım kendisinden haz etmesem de sevmesem de siyasi bir deha olduğunu kabul etmek zorunda bıraktı beni.. kansız geçilemez başkanlığa diyip türlü türlü küfürler yiyen ana muhalefet partisi genel başkanı da haklı çıktı bir şekilde. bu günden sonra ülke başkanlık sistemine geçmiştir bu çok donanımlı "darbe" sayesinde.. bu zeka karşısında bu kurgu karşısında saygı ile eğilmek zorunda kalıyor insan. keşke muhalefet de en azından yarısı kadar zeki olabilse amaçları uğruna böylesine gözlerini karartabilse.. bizdeki muhalefet ya muhalifliği koltuk değnekliği zannediyor yada sadece konuşuyor icraat yok. bak adamlar neler yaptı bir gecede milli kahraman oldular kendileri çalıp kendileri oynayıp. birazcık feyz alaydınız bari..
gözünü kırpmadan masumları ateşe atabileceğini suriye'de, nijerya'da, güneydoğu anadolu'da ve tabii kigezi olaylarında görmedik mi?

asker "darbe yaptım" demiş, bütün gece camilerden selâlar okundu, halk sokağa çağırıldı. bu, o sivilleri bile isteye ateşe atmak değil de nedir? birileri darbe yapmışsa sana sadık güçlerle karşı koyabiliyorsan koyarsın; yoksa kaçarsın. onu da yapamazsan yakalanır, yargılanırsın zaten. iki taraftan da, özellikle de akp'lilerden ölenlerin tümünün vebâli erdoğan'ın omuzlarındadır.

son bir yılda yüzlerce şehit ve ölüme rağmen cenaze namazı için olanlar hariç camilerden bir kez selâ okunmamışken sanki düşman işgâli altındaymışçasına tüm camilerden bütün gece selâ okunması ve halkı sokağa çıkmaya davet eden kimdi?

iki gün sonra "bakın, başkanlık olsa bunlar olmazdı" diyecekler, tıpkı terör olaylarında söyledikleri gibi.

niyeyse erdoğan'a karşı yapılan her eylem fazlasıyla zayıf, plansız ya da düpedüz beceriksizce yapılıyor. generallerden bahsediliyor. koskoca generaller darbenin nasıl yapılacağını; lojistik ve ikmâlin nasıl karşılanacağını bilmiyorlar mı? trt'ye darbe ilanını okumak/okutmak için eskiden albay* giderken bu sefer niye bir uzman jandarma, yanında üç er ile gidiyor? trt'nin yayını kesiliyor; muhalif sayılabilecek tüm kanalların*** yayınları kararıyor; atv, ntv tam gaz yayında. darbede ilk iş siyasiler göz hapsine alınır; bunlar bırakın siyasileri göz hapsinde tutmayı, umursadıkları bile yok. bütün mebuslar telefonla, facetime'la canlı yayınlara çıkıyorlar.

ve her niyeyse hep erdoğan'ın iç siyasette sıkıştığı zaman oluyorlar. hep böyle oluyor. hep erdoğan'ın istediği bir şeyleri yapmaya politik gücünün yetmediği zamanlarda oluyor. cumhuriyet yürüyüşleri'ni, gezi olaylarını, 17-25 aralık'ı medyadaki tam egemenliği ile propaganda basınını tüm gücüyle kullanarak lehine çevirmedi mi?

bu olayın daha önce saydıklarımdan en büyük farkı, bu son "darbe girişimi"nin doğrudan doğruya saray tezgâhı olmasıdır. ölenlerin de tümü, özellikle de şerefsizlerin canice öldürdükleri er ve erbaşların suçu, vebali recep tayyip erdoğan'ın boynunadır.
bir gün bile sürgünde kalmadan, humeyni oldu adam, iyi mi... bugüne kadarki en başarılı filminizdi, sayın erdoğan. inandırıcıydı...
görsel
Dün gece oynanan oyun ile hem fettullah'in iadesini, hem baskanlik sistemini garantilemistir.
Ulke de olan yolsuzluklari, diplomasını, teröristle yaptığı pazarlıkları unutturmuştur.
Dün gecr verilen selalar ve ezanlar ölen Türkiye cumhuriyetinin selalaridir.
Yeni doğacak olan ise şeriat kanunlari olmasu icten bile değildir.
Herkese geçmiş olsun.
Hepsini diri diri yakmak var ama neyse!
pek yakinda "yeni bir rejime gecme zamani gelmistir" turunden bir aciklamayla bu darbe girisiminin ekmegini yiyecek olan kisidir.

bu entry mi favlayin.. iki aya kalmaz tekrar okursunuz..
Bugün Hulusi Akar'ı yanına alıp "bunu pezevenklerin elinden ben kurtardım" demesini bekliyorum.
allah'ın yok ya, allah'ımdan bul...
Gideceğine dair tek bir umudum kalmadı sözlük.. Yani bu milletin susmayacağı tek şey askerdir derdim onun bile kafasını kestiler hala haklıyız diyorlar hala umudu olan birileri varsa beni bi ateşlesin tükendim şuan.
öl artık öl!

keşke dünkü darbe girişiminde öldürülüp denize atılsaydı!
(bkz: kusura bakma uzun yemedik)
erdoğan'ı yedirmeyiz derken galiba birileri bunu şaka sandı.

yedirmedik çok şükür. yağan mermilere, bombalara karşı dik durdu bu millet.

görsel
büyük lider, başkomutan...

facetime'dan cnn'e bağlandığında suratında en ufak bir korku emaresi, küçücük bir endişe bile yoktu. ''Bunlar darbe falan yapamazlar'' diyerek halkın sokağa inmesini ve uzun zaman unutulmayacak demokratik bir kazanımın fitilini ateşlemiştir.

bakmayınız sütü bozuklara, kansızlara, şerefsizlere...

savunma sanayiinde %100 dışa bağımlıyken %20 dışa bağımlı olursan,
uçak gemisi inşaasına başlarsan,
milyar dolarlık köprü, tünel, tüp geçit ihalelerini devletin kasasından tek kuruş çıkmadan gerçekleştirirsen.

seni yaşatmazlar ya da yaradanın yardımı ve milletin feraseti ile yumruğu vurursun.

sütü bozuk kansızlar batının tohumudurlar. bu başlıkta başkomutana hakaret edenler de...
kendisini pkk'da kandırmıştır, abd'de de kandırmıştır, ışid'de kandırmıştır, putin de kandırmıştır, gülen cemaati de kandırmıştır, selo'da kandırmıştır. mübarek adamı kandırmayan yok. hiçbir akp seçmenide sormuyor ' biz bu kadar avanak bir adama oyumuzu neden veriyoruz' diye. varsa yoksa bu adam çok saf, bu adam tertemiz kalpli, bu adam çok iyi niyetli diyerek tayyip'i savunma ve haklı çıkarma derdindeler.