bugün

üstteki arkadaşın yazdığı gibi serinin son mantıklı filmidir hatta 4 üncü film dahil ve sonrası Recebin hayal ürünü olduğu teorileri vardır. Aslında bir yerde mantıklı ama prodiksiyonu bunu düşünüp yapmadıklarını düşünüyorum.
Serinin son mantıklı filmidir.
En sevdiğim serisi.
masterpiece.
-selamun aleyküm osman gardaş
-aleyküm selam recep abi hoşgeldin
-nassın
-sağ ol abi sen nasılsın
-sağ ol ben biraz iyi değilim allah razı olsun kötüyüm çohh iyi değilim yani
-geçmiş olsun abi
-ya bizim bu anten yayını kesti de.. ıı bi cd ver de ona devam edelim
-tabii abi yerli yabancı nasıl bişi olsun
-yerli devam edelim
-maymun 3 abi bizim nuri abinin. ödüllü bir filmdir çok sağlam bi film abi
-nuri bilge ceylan?
-nuri bilge ceylan abi
-çok severim
-star wars gibi abi üçten geriye doğru gidiyo. üç, iki, bir, eksiye doğru böyle gider
-yapma yaa. o zaman büyük bütçeli film bu
-çok büyük abi
-önceki filmi var ya uzak
-he
-onun... izledim koydum. adam yürümeye başladı. yürümesinden bıraktım gittim elektriği suyu yatırdım her şeyi temizledim geldim adam hala yürüyo o kadar güzel film yani
-uzak'ta?
-başka ver
-ıssız adam var abi çağan ırmak'tan bunu da duymuşsundur. bu da çok... güzel bi film ödüllüdür
-bunun konu ney?
-o.. aşk filmi abi bi kadınla erkek arasında geçiyo
-... başka neyin arasında geçecek? dingil! kadınla erkeğin arasında geçecek aşk filmi. neyin arasında geçecek başka? erkekle eşek arasında geçecek hali yok onun adına aşk denmez
-...
-yani şurada şu kadardır filmcilik sektöründesin bah. şu sinema sektöründe şu kadar zamandır bu meslektesin, yani şunun bi sinopsisini bi tretmanını öğren arkadaşım artık ya
-doğru abi.
-ben bunları izler bırahırım. taam? hadi iyi bak kendine
-tamam abi
-hadi
-recep abi! abi parası?
-oğlum izleyecem getirecem akşamüstü bıracakam
-abi cd'ler çizilince satamıyoruz ya
-oğlum neyine çizilecek cd'leri izliyecez getirecez işte akşamüstü lağn
-abi çizilince satamıyoruz hem geçen aydan da var bir sürü hesap birikti ya
-olum alete tahacam izleyecem getirecem üzerinde tepinmeyecem ki ben bunun allah allah. satamıyosun satamıyosun. neyini satamıyosun bi ben alıyom zaten başka alan yok ki burada! sanki bura böyle en işlek cadde sanki istanbulda la! insanların ekmeğini çalıyosunuz. artist! yazık günah be! sizin yüzünüzden bu sinema sektörünün çektiği kalmadı be! herkesin... hırsız! hırsız! hırhız! al lan al! al! korsana hayır lan! korsana hayır! pu senin gibi arkadaşa lan! psikolajim yerinde değil diyorum! böyle mi yaani yan çıhılıyor? böyle mi yaani arkadaşlık olunuyor yaani? böyle mi yaağnii?
an itibariyle star tv'de başlayan efsanenin 3. filmi. evet.
Tosun tv de yayinlanan film.
recep ivedik'in adamı bazen bayan; aşırı sinirli, hayvani hareketleri ve argo dolu sözlerinin yanında arada bazı dikkat çekici esprileri de bulunan recep ivedik serisidir. örneğin cdci sahnesinde üç maymun filminin maymun 3 denerek alaya alınması, recep ivedik'in nuri bilge ceylan'ın uzak filmi ile alay etmesi, cinciyi hocaya gidildiğinde bankadaki gibi sıra numarası alınması, Cro-Magnon esprisi hoşuma giden esprileri olmuştu. eğer ileriki seriler çekilirse recep ivedik'in o basit hayvani hareketleri yerine o karakterde bu gibi esprileri fazlaca görmek filmi daha hoş hale getirir kanımca.

cdci ile olan nuri bilge ceylan diyaloğu;

r.i.:-önceki filmi var ya, uzak. onun, izledim koydum. adam yürümeye başladı, yürümesinden bıraktım. gittim elektriği, suyu yatırdım, her şeyi temizledim geldim adam hala yürüyor. o kadar güzel film yani.

(uzak filmine o zaman fransız arte kanalında denk gelmiştim, dublajsız yayınlanıp fransızca alt yazılı verilince öyle bir bakayım dedim. filmde adam tv seyrediyordu bir sahnede. uzun süre tv'ye baktı. baktım o sahne değişecek gibi görünmüyor, sıkıldım başka kanala geçtim. bir süre başka kanalda takılıp tekrar filme döndüm. adam hala aynı şekil koltukta oturup tv seyretmeye devam ediyordu. birçok böyle sahne vardı filmde. o yüzden recep ivedik'in bu esprisine filmi izlerken bu durumu hatırlayıp iyi gülmüştüm, çünkü o film ancak bu kadar iyi ifade edilirdi.

cro-magnon esprisinin repliği de şöyleydi ;

r.i.:-Anaa! benim babamın resminin ne işi var senin bilgisayarında
zeynep-Ne alakası var ya ?
r.i.-ee bu benim babam yaa!
zeynep-Değil o senin baban; cro-magnon o, ilk insan gibi birşey ..
r.i.-Tamam benim babam da kıroydu
zeynep-üff... saçmalama!
r.i.-valla babam be, ya da çok benziyor amcam da olabilir...
bay e'den sonra izlediğim en berbat türk yapımı film.
Az önce TV8'de yayınlanıyordu. FB-Trabzon maçını bir yandan skor olarak takip ederken aralarda da bunu izledim.

Maç ne kadar sürdüyse işte 15 dakika da ara 105 dakikasını seyretmişim, galiba neredeyse tümü.

iki kere haha, bir kere pıhh dışında gülmedim, gülemedim. Gülmeyi bırakın, oyunculukların saydamlığı, senaryonun saçmalığı karşısında Türk sineması adına ben utandım.
an itibariyle tv8'de olan efsanenin 3. serisi.
yazarların sinemada izledikleri en son filmler arasında yer alan boş vakit geçirmecedir.
an itibariyle show tv kanalında yayınlanan filmdir.
niye izliyorsunuz lan? Bok gibi film tarzında sevenlere saldıran bir adam değilim. birinci filmi sabaha karşı 5 gibi kafam uykusuzluktan bir milyonken internet üzerinden izlemiş ve yarılmıştım. Keza ikinci filmi de benzeri şekilde izleyip boş boş gülmüştüm. üçüncü filmde o kadar gülemedim. Ha sinema filmi midir? Değildir kesinlikle. Bu yüzden sinema salonlarında izlemeye gitmek sinema sanatına ihanet gibi birşeydir. Sonuçta bir sinema filmine gitmek demek onu iyi kötü takdir etmek demektir. ilk filmin sinemasal açıdan koca bir sıfır olması, keza ikinci filmin de öyle bile bile sinemaya gidenler büyük ihtimal hayatları boyunca herhangi bir sanat eserine değer vermemiş bir avuç boş beleş adamdır. Tv filmi olarak çekilse veya dvd filmi olarak çekilse izleyen veya alana lafımız olmaz. sonuçta biz de izledik boş boş eğlendik, lakin aklıma gelen ilk örneği söyleyeyim the wrestler'ın arz-ı endam ettiği perde'de recep ivedik izlenmez arkadaş.

Hepsini geçtim beceriksiz oyuncularla kurulmuş bir castta onlarca hatalı, duraklamalı sahne olmasına rağmen, ses ve görüntü kayıtlarının iğrenç yapılarak yani izleyici önemsenmeden çekildiği için izlenmez. Bu şekilde hatalı sahneleri montaja koyan yapım şirketi ve yönetmen "izleyici mal zaten ne versek yiyecek" mantığında olduğu için sinema salonunda izlenmez.

celallenecekler için not: Şu filmi daha kaliteli kayıtla, daha kaliteli kamera açıları ve kurguyla, daha kaliteli oyunculukla izlemek istemez misin? düşün şu rezil haliyle bile beğendiğin film işte o zaman daha da güzel olur.
recep ivedik serisi içinde ,tek anlam taşıyan serinin son filmdir. 1 ve 2 bomboş olsa da serinin 3.filmi içinde anlam taşıyıp seyirciye bir şeyler verebilecektir.
şimdi bu filmi izleyip "işte yok saçma laflar", "yok bir kemal sunal olamaz", "vay efendim çok mantısız bir senaryosu var" falan diye takılacak olanlar rica ederim gitsinler italyan sanat filmi izlesinler.
sivastan adanaya giderken otobüste izlemiştim.muavin geldi 3 kere uyardı.gecenin 2si delinin biri otobüste kahkaha atıyor.
zeynep çamcı adlı oyuncu'yu bünyesinde bulunduran filmdir. bu bile izlemek için yeterli bir neden. kız sevimlilik abidesi. bir de şahan'ın yanında civciv gibi küçük kalıyor.
filme gelince birkaç tane yarıcı sahne vardı. gerisi "ahaha-hihihi" diye geçti.
en sevdiğim sahneler :
1) ivediğin paintball yarışmasından önce gaza gelip hava'ya doğru "tatatata" diye sıkması.
2) ivediğin zeynep'in babasıyla yaptığı yarıcı konuşma**
3) ivediğin babasıyla ilgili anıları zeynebe anlattığı sahne.
4) tiyatro sahnesi
5) recep ivediğin zeynebe yatığına anadan üryan girdiğini söylediği sahne.
6) flüt sahnesinde vikigli çocukla olan muhabbeti.
bana göre recep ivedik'in en komik serisiyidi. 1 zaten çok bayıktı. ama bu şahan tv8'de ilk zoka ile çıktığından beri takip eden biriydim. zoka'da da dikkat şahan çıkabilir'de de iyice takip ettim bu adamı. biliyorum ki benden başka da zoka'dan beri bir çok takipçisi oldu . recep ivedik skeçlerine herkes güldü bol bol. ama aynı recep ivedik film olunca nedense "kalitesiz espri anlayışımız" yadırganmaları başladı. ulan zamanında peki neden prim verdin bu karaktere bu kadar ?
ilk filmden daha başarılı fakat ikincisinin yanına yanaşamayacak şahan gökbakar filmidir.ilk izlediğimde Tekvando hocasına " Benim canım yanmaz gardaş " dediği an yere yuvarlandım ben. sonra arkadaşlarla baya denedik aynı tonlamayla,aynı bakışlarla yapmayı ama olmadı bir türlü. ankaralılar bilir keçiören tonlamasıyla söylemek gerekiyor galiba.olmadı sincan.
(bkz: keçiören styla)
(bkz: sincan styla)
(bkz: yaralı styla)
tarafımca gecikmeli olarak izlenen recep ivedik serisinin üçüncü halkasıdır. üçüncü film ile ilgili yorum yapmadan önce ilk filmlerden bu yana güzel bir gelişme gördüğümü söylemek isterim. bir karşılaştırma yapacak olursak birinci ve ikinci kadar güldürmemiştir. nitekim ilk film beni çok güldürmüş koparmıştır, ikinci film de aynı şekilde güldürme konusunda başarılıydı. ama şöyle de bir eleştiri vardı ilk serilerde. çok küfür var, argoyla güldürüyor, bel altı espriler var, hiç bir şekilde konusu yok, seyirciye mesajı yok vs. diye gidiyordu. taa ki üçüncüsüne kadar demek isterim. yine eleştirilmiştir mutlaka ama işte aması var. nedir o "ama"? bu filmin konusu var. depresyonda olan bir insan olarak gördük recep'i ve ev arkadaşı ona yardımcı oluyor. atlatılamaz gibi gelen bu psikolojik hastalığın aslında gayet de üstesinden gelinebilir bir şey olduğunu söylemekte bizlere ve ve öyle cinci hocalara gidip de derman aramanın boş bir uğraş olduğunu espirili bir anlatımla bize sunmuştur. yine güldüğümüz yerler oldu özellikle schweinsteiger kısmı çok hoşuma gitti. daha da bir çok sahne var mutlaka; hugo "sefiller" gibi. kısacası şahan gökbakar eleştirilere kulak vermiş, daha az argo kelime içeren ve konusu, izleyiciye mesajı olan bir film yapmıştır. arkası gelirse ne ala ki gelirse bu film bir geçiştir diyebiliriz.

bir de şunu söylemeden geçemicem kuaför sahnesinde de kuaföre trollük yapma gibi bir kelime sarfetti tabi yamulyorsam. sıkı bir sözlük takipçisi olduğunu düşündürttü bana. o da içimizde olabilir.*
Daha başındaki Altın günü sahnesinde bütün sinema salonunun ayağa kalkıp oynadığı film .
sinema tarihinin en saygın üçüncü filmi. ilk iki sırada da bu serinin ilk iki filmi var tabii.
saçı sarıyken söylediği" schweinsteiger gibi oldum" cümlesiyle göz yaşartmıştır.
Espri anlayışımız bu oldukça daha çok devam edecek filmdir.
serinin en güzel ve en çok güldüren filmi.

recep ivedik 3 ü burada yerden yere vurmanın bir mantığı yok be kardeşim. güldürmek için illa düşündürmek gerekmiyor. ''kültürlü insanlar gülerken düşünmelidir'' diye bir kanunda yok kasmayın bu kadar kendinizi. kahkahalar atarak izleyip burada bu nasıl film amına koyim triplerine hiç girmeyin. recep ivedik 4 ü merakla bekliyoruz.
güncel Önemli Başlıklar