1. 1.
  2003 tarihli iron maiden albümü dance of death'ten dave murray-steve harris-bruce dickinson imzalı, sözleri açısından grubun diğer parçalarından ayrılan, dinleyin alıp başka diyarlara götüren parçalardan biri..
  2 ... shencolog
 2. 2.
  rüşvetçi , şantajcı , zorla bira aldıran elemandır ayrıca *
  1 ... crucify excalibur
 3. 3.
  nba de 3 sayılık atışlara verilen bir ad.
  1 ... faati
 4. 4.
  her ne kadar "yağmurcu" olarak çevrilebilirse de pek çok farklı şekillerde ve anlamlarla karşımıza çıkar. örneğin; bir nba maçında sunucu "here comes the rainmaker" diye bağarıyorsa bir üçlük geliyor demektir. yine amerikan argosunda bir ticari şirkete çok para kazandıran fikir ve bu fikrin sahibi olan elemana da 'rainmaker' denmektedir. çok fazla dava kazanan avukatlar için de kullanılır. ayrıca bir zamanların süper grubu traffic in "low spark of high heeled boys" albümünde yer alan ve büyüleyici flüt solosuyla yürek kabartan çok güzel bir şarkıdır. yine ayrıca dahi gitarist preston reed in akustik gitarını tam bir yamyam gibi çaldığı aynı isimli bir parçası da bulunmaktadır.görüyorsunuz örnekler çoğaltılabilir.
  ... ditty
 5. 5.
  işte preston reed'in rainmaker'ı;

  https://video.uludagsozluk.com/v/rainmaker-4381/

  ... ditty
 6. 6.
  iron maiden ın çok hoş bir şarkısı. melodileri ve sololarıyla en sevdiğim maiden şarkıları arasında ilk yirmiye girmeyi hakediyor. *
  3 ... eternal moonlight of autumn
 7. 7.
  hem sözleri hem de müziği bakımından 10 numara iron maiden parçası.

  --spoiler--
  and i know of the pain that you feel the same as me
  and i dream of the rain as it falls upon the leaves
  and the cracks in our lives like the cracks upon the ground
  they are sealed and are now washed away
  --spoiler--
  2 ... balmsd
 8. 8.
  http://www.vtunnel.com/in...804ef3bdd20f99303a2717000
  ... balmsd
 9. 9.
  nasıl ki bir çöl yağmurla vahaya dönüşebilirse insanların da dünyayı daha yaşanabilir bir hale dönüştürebileceğini anlatan şarkı. Umut dağıtan şarkıdır. Iyiye doğru değişmenin mümkün olacağına inandırır. Siz yeter ki yağmur yağdıracağınıza inanın.
  1 ... aerozeppelin
 10. 10.
  iron maiden ın 2003 çıkışlı dance of death albümünün 2. parçasıdır. ortalama uzunlukta (3.48) bir şarkı olmakla beraber dinlerken bitmesini istemezsiniz. siz istemedikçe de uzar gider.
  ... baslik parsellemek