bugün

altıncı nesil yazar. fakat birinin ikinci hesabı olduğu çok bariz. daha 22 entry yazmış yani yeni gelmiş sözlüğe fakat 3 kişi belirtiyor diyor ki "o üçlü sözlüğün huzurunu bozuyor" ama arkadaşım bismillah daha dün geldin ne ara bu tespiti yapabilecek zamanının oldu. aslında kimin ikinci hesabı olduğu da çok bariz de hadi neyse. hoş gelmiş diyelim de adet yerini bulsun.
qudal adı altına biz senin ki olduğunu biliyoruz diye yazan zihniyet. bir isimle bir kaç nick kullanarak hareket ettiğinizi bütün sözlük biliyor.
aristo socrates ve smile yk, daha önce silik yemis ve benzer bir nicke sahip olan bir eski bir yazar olduğm için ve seni yakınne tanıdığım için o satırlarıyazdım. hadi başka kapıya. kumda oynayın kumda.
bence pirifanidir bu yazar.

tek bir entrysiyle anladım.

aynı şirinlik ve aynı idaalar.
beni yakından tanıyormuş yazarı. arkadaş şu sözlükte 6 aydır yazıyorum, daha kimseyle tanışmadım. bir telefonlaşma, msn alma, facebook'ta ekleşme, zirvelere katılma, 3g ile görüntülü, kamerada fantastik, daha bir kişinin ismini bile bilmiyorum. işte bunların hiçbiri olmadı ki sen o aktivitelerden birinde beni tanıyasın. niye yalan söylüyorsun arkadaşım ? gerek var mı yalana ? pirifani nick'in daha güzel onla devam et yazmaya.
(#6572427) iyi ayar vermiş yazarlardandır.
kendisi 6. nesil yazarmış, okuduğum kadarıyla önceden başka nickleri de var gibisinden şeyler de dolaşmıyor değil.

yazım boyunca kafanın içinde beyninin olmadığını söyleyeceğim, işte bunlarda onun kanıtı!

ama beni kaçıncı nesil olduğu değil daha çok fikirleri çekti. sanırım ülkenin %47'lik kısmından oy alan akp bu gibi beyinsizler tarafından o derece patlama yaşıyor ben anlamış bulunuyorum.

arkadaş, güzide entryler girmiş ama, gördüğüm kadarıyla boş entryler girmiş.

örneğin; ergenekon yoktur ıspatı adlı iş bu (bkz: #6879055) entrysi.

arkadaş, bizzat soğuk mührü, kendisi inceledi, albayların, subayların evinden alınan bilgisayardaki dökümanlara kendisi baktı, ortada kesin bir yargı ve sonuç var gibi savunma içerisinde,

dur be yiğidim, yavaş gel. sakin ol. bak davalar açılıyor, kafam kalınlığında iddianameler hazırlanıyor, dava süreci işliyor, bir sonuçlansın kesin belgelerle, mahkeme kararını bir açıklasın hele, ne diye böyle sanki ergenekon'un savcısıymış gibi beyanat veriyorsun çözebilmiş değilim, yok akp gir "uludağ sözlük" de ergenekonu savun, bizden şu kadar para dediyse "sana da", biz iki katını verelim sus!

diğer bir örnek; samanyolu televizyon kanalı ile ilgili iş bu; (bkz: #6872653) entry.

şimdi bu ismi geçen kanalın kimlere hizmet ettiğini zaten cümle alem biliyor, hoş hakkında birşey demeye de gerek yok ama benim dikkat çekmek istediğim daha başka husus var aslında. bu kanalın, ve şu an altına entry girdiğin nick'in beyinsiz diye nitelendirdiğim sahipleri, ergenekon aşşağı ergenekon yukarı dönüp duruyorlar, ama anlamadığım mesele, bu ergenekon terör örgütü diye anılan örgütü daha meşrulaştıracak, herhangi bir mahkeme kararı olmamasına rağmen, üstüne üstüne gidiliyor ancak; bütün dünyanın terör örgütü olarak nitelendirdiği, pkk'nın dağdan inişinden sonra olaylar 45 sn ile geçiştirildi.

bu ne saçma salak bir durum bilmiyorum sen farkına varabildinmi. ama yok, körü körüne mi? evet. körü körüne. ama bu devlet körü körüne iş yapan adnan menderes'leri unutmadı, sende unutma!

son olarak da; iş bu şamil tayyar ile ilgili (bkz: #6859937) entrysi.

bana ilk önce şunun cevabını ver; senin gibilerinin oyu ile tepeye çıkıp sonra da, ortalığı yazarlar kızıştırıyor deyip, daha az yazsalar daha az olay çıkar diyen senin başbakanın değil miydi?

asıl ortalığı, milleti, sanki iktidar partisi iyi şeyler yapıyormuşçasına yazılar yazarak kandıranlar karıştırıyor.

işsizlik artar; zaman gazetesi'nin başlığı; başbakan katarı ziyaret etti..
benzine zam gelir; zaman gazetesi'nin başlığı; cumhurbaşkanı abdullah gül, şurayı ziyaret etti..
elektiriğe zam gelir; zaman gazetesinin başlığı; barrack obama r.t.erdoğanı tebrik etti..

yaa işte arkadaş,
hayat böyle entrikalarla dolu,
ama ne yapalım senin kafanda boş,
hayat hoş,
haydi durma coş..
kendini ergenekonu savunarak, oy verdiği partiyi savunduğunu sanan yazarcık.

ben demiştim, at gözlüğü ile bakmak tam bu insanı tasvir eden cümle oldu sanırım.