bugün

en çok küpe halini sevdiğim tamamen karbondan oluşmuş değerli taş.
Parlak bir taş parçası. Üstüne anlamlar yüklenen bir taş. Oysaki ki basit bir çakıl taşı bazen daha anlamlıdır.
bir tren yolculuğu sırasında ellili yaşlarının ortalarında bir çiftin konuşmasına tanık olmuştum. kadın istediği yüzüğü almadığı için genç, haris, isterik, vamp bir kadın gibi şirretçe kavga etmişti adamla. adamın haline üzülmüştüm. "bu yaştan sonra acaba yüzüğü ne yapacaksın?" demiştim. kadın bunu duymuş olacak ki, gözlerini kıvılcımlanmıştı. koltuğundan kalkıp hışımla koridora çıktı, adam da arkasından.. o an anlamıştım binyıllardır işleyen çarka çomak sokmaya kalktığımı. çark aynıydı, malzeme değişiyordu. yüzük kariyer oluyordu eğer veremezsen hakkını kaybediyordun. o adamın çok uzatmadan o yüzüğü aldığına, almak zorunda bıraklıdığına eminim. sonra ahbaplarını yemeğe çağırmışlar herkes kadının yüzüğünü farketmiştir. adama hayranlıkla bakmışlardır.. peki niye, niye amk?!
kadının kalbine giden yolda önemli bir adımdır. çoğu zaman bir pırlanta ilişkinin kaderini değiştirebilir. bu yüzden erkekler açısından iyi bir kurtarıcı sayılır.

an itibariyle online pırlanta satan yerler de hayatımıza girmiştir. http://www.starpirlanta.com.tr/
2004 senesinde "ekmekten bile alınan" katma değer vergisi, bu taştan alınmaması yönünde yasa geçirilmiştir.

malumunuz, bu ülke son zamanlar pırlanta düşkünlerinin, çocukları tarafından yönetiliyor.
tek karbon farkla kömürden ayrılan madendir. pek değerlidir. kendinize alabileceğiniz gibi bu şerefi sevgilinize de bahşedebilirsiniz.
her pırlanta tektir. Hiçbirinin doğada bir eşi benzeri daha yoktur. Bu yönden hediye edilen kişiye ''sen eşsizsin'' mesajı vermesi yönünden maddi değerinin yanında manevi değeri de çok fazladır.
değerli taşların çoğu birkaç elementten oluşmasına rağmen, pırlantalar tamamen karbondan oluşur.
kadınların vazgeçilmezi.
Nil karaibrahimgil'in bir şarkısı.
insanın kendini dünyanın en özel, en zengin insanıymış gibi hissettiren o mucizevi taş.
nil karaibrahimgil'in en iyi şarkısı.
(fazla iyi şarkısı olmadığı için kıymetini biliyorum bunun!)

http://www.youtube.com/watch?v=E-RKAmoKyCs

Paran cebinde kalsın , bırak artık rahatsın
Bu kız mal mülkü naapsın? çalışır yapar
Tek taşını almış, tam turunu atmış
Yüreğin kaç karatmış? bu kız onu sorar

Sağ eller havaya, pırlantalar buraya
Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım
Girmesinler havaya

Iyi kötü kazanırım para, ama kalptir asıl kumbara
Bir sevgilim yoksa kollarımda,
Napiyim pırlantayı parmağımda?
kuyumcuda hep vitrinde gördüm ve sanırım beş taş olanları çok hoş be sözlük kendime alacağım hele otuzlu yaşlarıma geleyim .ciddi ciddi nil problemi ama sevdim sözlük sadece 8 bin sadece 8 bin tl
çok acayip adamlar çok farklı görebiliyorlar bu canım taşı.
görsel
kadınların çok beğendiği değerli taşlardan yapılmış bir takı türü.

kadınların pırlantalardan asla vazgeçemeyeceği bir gerçek. tüm takıları pırlanta seçme konusunda üzerlerine yok. alışveriş için hem uygun fiyatta hemde şık pırlanta modelleri aranır. halbuki internette de bulunur. da pırlanta sitesi için oldukça donanımlı.
dunyaca ünlü ve bayanların sevdiği bir taşdır.

özellikle bayanlar bu taşın işlenerek takı haline getirilmesinden ve daha sonra o takıları kullanmaya bayılırlar. günümüzde pırlanta takılarda bayanların bu isteği üzerine oldukça fzla bir şekilde satılmakta. gibi bilgi veren sitelerden de istenilen bilgiler alınabilir.
Hepsinin ana maddesi elmastır. Kesimlerine göre çeşitlenir.
çok yakında alacağım mücevher.
kusursuz olanının tamamen ışıktan oluşması gerekir.
her kadının evlilik teklifinde yüzüğün üzerinde görmek istediği taş.

(bkz: böyle beklentinin amk)
pırlanta tamamen karbondan
oluşur.
siz
pırlantalara bayılırsınız,
Hindistan'da 1 milyon kişi
günde sadece 1.2 dolar
kazanarak o pırlantaları
üretirken.
Demet Akalın'ın 2015 yılında çıkarttığı güzel şarkıdır.
tek elementten oluşan tek değerli taş.

(bkz: karbon)
Demet Akalın'ın şarkısını duyduktan sonra kulağa kat kat güzel gelen Nil Karaibrahimgil şarkısı.
Ayrıca değerli bir taş.
güncel Önemli Başlıklar