bugün

psikolojinin alacağı versustur.
farketmez ama eşiniz bu mesleği yapıyosa hayat tadından yinmez.
Şimdiki aklım olsa kesinlikle pdr'ci olurdum.
Aslında iş bakımından birbirini kapsayan bölümler olsada pdrnin daha çok sahada iş bulduğu aşikardır pdr puanları yerlerde diyenler halt etmiş çoğu hukuktan daha yüksek puan istemektedir.
psikoloji tabiki.
ikisi arasinda kalip hukuk seçtiğim versusdur.
net bir şekilde psikolojidir. siz gidin klinik açın diyen kişilerin akın akın klinik psikoloji yüksek lisansına koştuğu bir bölümdür aynı zamanda. isterseniz ezik pdrden de atanabilirsiniz formasyon alıp fakat pdrdekilerin psikolog olarak devlete atanması durumu yoktur. özelde pek mutlu olmayacağınız rehabilitasyon merkezlerinde vs pdr ile farkınız olmaz aynı kabul edilebilirsiniz fakat eğer klinik açmak veya daha mantıklısı risk almadan böyle bir danışmanlık merkezinde çalışmak istiyorsanız pdrci tercih edilen son kişi olur. asıl bölümü okumuş olan bir psikolog varken bu kişiler ikinci plana atılır ki türkiyede artık her bölümden özel üniversiteler nedeniyle bir milyar mezun olduğundan ikinci plana atılmanızın bir önemi olmaz çünkü her zaman bir psikolog bulunur. evet bu sadece psikolojiye özel değil belki tıp hariç tüm bölümlere özel işsizlik sorunu onu katmayalım.
Memur olucam salla basi al maasi diyosan pdr oku,

Bilim yapmak istiyorum, insanlarin hayatinda degisim icin rol almak istiyorum, tedavi edici olmak istiyorum diyorsan psikoloji tabiki.

1) klinik master icin sadece psikoloji mezunu olanlarin alinmasi icin calismalar var.

2) bolumun kalitesini okulun ismi degil bolumdeki docentler ve proflar belirler. Okan diye ezmeye calistiginiz okulun cogu akademisyeni begenmez dediginiz nisantasindaki ofislerin sahipleri zaten.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.
Psikoloji okuyup da rehber öğretmeni olabilirsin. 4 sene okuyunca psikolog olmuyorsunuz bunu da unutmayın 2 sene de yüksek lisans okumanız lazım. Ben 4 sene okurum fazlası beni aşar diyorsan o zaman pdr oku.
psikolojinin alacağı versus. açık ve net.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.