bugün

hedef kutuplar özenle seçilir.

reina saldırısı özelinde:

saldırılan yer alevi çalışanları olan zenginlere hitap eden, içki içilen, dans edilenve son olarak yıl başı kutlanan bir mekan.

bunların hepsine ayrı ayrı karşı olmak ile bu insanların ölmesine karşı sevinir hale gelmiş olmak gerçekten tehlikeli bir kritiktir.

ki twitter da bu olaya sevinenler üzerinden bir tarama yaptığımda bazılarının ilk twitleri bu saldırı üzerine ve yeni açılmış halde!

ilk adım kaşımak, sonrasında bu eyleme sahip çıktığını iddia ettiği kesime karşı bir linç başlar. gerçekten sadece bu kişiler özelinde yapılan bu eylem toplu hal aldığında ise iş çığrından çıkar ve hedef kitle halini almaya başlar.

tek başına herhangi birine fiske at(a)mayacak biri toplu eylem halinde iken linç eyleminin başını çeken kişi haline rahatça evrilir.

üniversite yıllarımda bir grubun başındaki isim olan arkadaşıma rektör danışmanından: "az kendinizi gösterin şu heriflere nefes aldırmayın" gibi bir söz sarf edlmişti. sonradan aynı adamın karşı gruba verdiği gazlarıda duyduk.

haddim olmadan tavsiye edeceğim şey şu:

o saldırgan dışarı çıkıp kaçtığında sizin beklediğiniz durak onun hedef kitlesinde olmamasına rağmen yakalanma ihtimali oluşur ise inancınız veyahut inançsızlığınız veyahut milliyetiniz onun umrunda olmayacaktır.

aynı sınıfta hiç sevmeseniz dahi hakkında çok fazla şey bilmediğiniz bir insanın ölümüne muhtemelen üzülürsünüz. aynı şeyi iliniz ülkeniz hatta dünyanız için bile düşünebilirseniz bu eylem başarısızdır.
Antiislamist kesimi kiskirtmak icin yapiliyor. Tabi bunu soyledigim gibi eksilenecegim riskini coktan goze aldim.

Cunku ülke göt kayniyor amk, adamlar sirf musluman olduklari icin bir insani terorist ilan edecek kivama gelmis. Tek sebebi de kendilerinin daha iyisini yapamamasi, ortadogunun kan golu olmasi vesaire. Hepsi algi oyunu amk, son 30 yildir beyninizle oynaniliyor haberiniz yok.