bugün

Soad'ın geçen hafta çıkarttığı single eser. ilk defa görünce "lan yoksa geri döndüler mi?!" diye heves ettim ama yok sadece algı. Ben ki holy mountains'ı utana utana kafa sallayarak dinleyen bir insanım ama yok yapamamışlar bu sefer.

Savaşta asla taraf tutmam, insanlar ne uğruna savaştıklarını bile bilmeden ölüyör çünkü ama bu yaptıkları single Çok ama çok iki yüzlüce olmuş. Beni bu entryleri yazmaya teşvik eden kısım şu sözler oldu;
"If they will try to push you far away
Would you stay and take a stand?
Would you stay with gun in hand?"

Kısaca diyorki seni itip kalkmak için geldiklerinde eline silah alıp bulunduğun noktayı savunmaz mısın? Yani sanarsın ki oralar çiçekler ve çikolatalar hediye edilip alınmış ama şimdi silah zoruyla karşı taraf geri almaya çalışılıyor falan. Hiç beklemezdim soad'dan böylesine bir savaş çığırtkanlığı, yakıştıramadım onca yılın protest grubuna.

Neyse, soykırım temalı bir dünya turnesi daha yapıp sonrasında tekrardan kendi gündelik işlerinize dönersiniz nasıl olsa.
Faşist köpekleri kudurtacak derecede eşsiz bir eserdir. Ermeni kardeşlerimizi sevmeyen ve katleden her şerefsize haddini bildirmiştir. Ne oldu lan yavşaklar hani alıyordunuz Artsah'ı?