bugün

1933 was a bad year çok güzel ukde vermiş, çok iyi ukde vermiş. bana da yardırması düşer.

latince 'döl' anlamına gelen söz. hani osbir çekersiniz de akar ya, işte o. bakmaya kıyamazsınız. belki de onların arasında gelecekte ki çocuğunuz vardı. ehehe. biraz terbiyesizleştim ama tanımı yaptım zaten. o yüzden rahatım.

karl marx diye bi amcamız var. bu amcamız 'dölünden başka bişeyi olmayan' yani 'çocuğundan ve karısından başka bir şeyi olmayan(kayın validesi ve kayın babası olabilir. ehehe.) kişi anlamında 'proletarya' kelimesini söylemiş. yani kökü proles kelimesidir. bizim kendini solcu zanneden manyaklar da bu adamın taşaklarını yalıyolar. herif hakaret ediyo lan. görmüyonuz mu. zengini de dölle çocuk sahibi oluyor, fakiri de. niye özellikle döl kelimesi üzerine vurgu yapmak istemiş bu kodumun malı onu anlamadım. ha, karl marx amcamızdan önce de bu sözü söylemek dayak yeme sebebi gibi bişeymiştir herhalde. bide bu gibi herifleri alıp yüksek okullarda okuturlar. hoca tahtaya proletarya yazmış, ders çıkışı anlamını sordum bilemedi. derste sorsam göt olup kalacak yani. ayrıca hay sizin yapacağınız ilme de bilme de sokayım.

hadi sağlıcakla.

bu arada ukdeyi veren silik olmuş. toprağı bol olsun.