bugün

resmen hayalimdeki oyundur.

ne kadar gerçekçilik zayıf anlatılsa da bütün sistem oyunun içinde vardır.
psikologdan* doktora, zırhlı birliklerden gardiyanlara, azılı suçlulardan sakız çalmışlara kadar her türlü insan ve yatakhane, yemekhane, çamaşırhane, staffroom (bildiğin dinlenme odası, böyle daha havalı oluyormuş), tuvalet, banyo, ceza hücreleri, morg vb. bir sürü haneyi içinde barındıran 150 mb'lık oyundur.

çok zevkli ve zaman alan bir oyundur.

isyan çıkarsa destek kuvveti çağırın ve onların kafasına sıkın, en temizinden.
hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım oyun.

kısaca bahsetmek gerekir ise; oyunda bir hapishane inşa etme ve yönetmekle yükümlüyüz. her ne kadar grafikleri arcade 2d şeklinde olsa da insanın saatlerce başından kalkamaması ve bağımlılık yapması oyunun ne kadar kaliteli ve ince düşünülmüş olduğunu gösteriyor.
Güzel oyundur 80-90 mahkum yaptım en fazla.
resmi olarak türkçedir. bunca zamandır yama bekliyordum oysa ki.
bug nedeniyle gerizekalı işçiler bazı yerlere boru ve kablo döşeyemiyor. alfa sürümünden beri varmış bu hata ayrıca.
598 kişilik epic bir hapishane kurduğum oyun.
ortaya devasabir koğuş kurdum etrafınada birinci dereceden ihtiyaçları attım. diğer bürolarar vs ise en dış katmanda.
eskaza bir mahkum tünel kazsa yıllarını alıcak dışarıya çıkmak. gerçi toplu bir alana sıçıyorlar orayıda düzenli kopekle kontrol ediyorum ama.
escape modda oynadım kendi hapishanemde cezaları aşırı ağır yapmışım. duş başlığı kırıyorum 12 saat ağırlaştırılmış hapis
(1 karelik demir zeminli karanlık oda ruh hastası mıyım neyim) neyse bir şekilde ziyaretçi odasından çakmak alıp çıktım tımarhaneden. (burn bitch burn) en son çıkışa yol kapılarının oraya sniper kulesi kursaymışım siksen çıkamazmışım ama.
çıkana kadar 43 kişi öldürmüşüm oha mk.
oyun hem güzel hem çok yer kaplamıyor ve de şuan 12 lira daha ne olsun.
tam sürüm olmasına rağmen hala çokça bug'ı var.

mahkumlar bazen ziyaretçilerle görüşmezler, bazen atölyeyle ilgilenmezler.

ee amk hibe aldık ama daha atölyeyi öğretemiyoruz piçlere. önce 3 kişi sürekli gidip geliyordu fakat atölyeye giriş programının yüzdesi hiç değişmiyordu. atölyeyi büyüttüm ki daha fazla kişi çalışabilsin. bu sefer elimdeki çalışanları da kaybettim.

1 tane ustabaşından fazlasına izin vermiyor siktiğimin oyunu.

bazı nesneler dikine koyulmuyor misal silah rafı, marangoz presi vs.
hapishane kurmaktan sıkılıp artık sadece kaçma modunu oynadığım oyun, bir kaç çete üyesi toplayıp silah odasına girerseniz tadından yenmiyor oyunun.
strateji oyunu : mahkumları kabul etmek, güvenliği sağlamak, binalar inşa etmek, yemek ve tıbbi ihtiyaçları karşılamak gibi birçok görevi yerine getiriyoruz.