bugün

entry'ler (10)

pişi

hafta sonlarının ve bayramların vazgeçilmez kahvaltısıdır. pişi'nin yanında olmazsa olmaz çay peynir domates zeytin birber bal kaymak çikolata ve salça ile leziz bir kahvaltı ürünüdür. ara öğünlerimizde hata beş çayında da çok tercih edilmektedir. sıcacık pof pof pof çıtır enfes bir lezzet. hem tatlı hem tuzlu ile kahvaltılık çeşitlerinin hepsiyle ayrı bir lezzet yaratan müthiş bir hamur işidir.

robot süpürge

robot süpürge kadınların temizlik yardımıcısı için icat edilmiş en önemli icatlardan biridir. ev temizliğinde yardımcı küçük dost. eviniz robot süpürge'nin rahat dolaşacağı şeklilde dizayn edilmişse rahatça dip temel temizlemektedir. diğer süpürgelere ihtiyacanız kalmadan rahatça robot süpürgeyi çalıştırabilirsiniz. her yeri tertemiz yapar.

manisa denince akla gelenler

manisa denince ilk akla gelenler. mesir şenlikleri manisa kebabı zeytin üzüm spil dağı. mesir şenliklerinde 41 çeşit mesur macunun karılarak halka saçılması ve çeşitli eğlencelerin ve panayırların kurulması. manisa kebabı pide'nin üzerine ince uzun köfteler üzerine sıcacık tereyağı yanında közlenmiş biber ve domates eşliğinde leziz bir kebaptır. ege'nin inicisi üzüm manisa çeşitli olarak üretilmektedir. farklı zeytin türleride üreilmektedir. spil dağı ise rakımı yüksek kış aylarında bembeyaz bürünür. yaz aylarında ise insanların piknik için terich ettiği milli parktır.

pizza

ortaya karışık pizza'nın keyfi bir başkadır. pizza için malzemler salam sosis suçuk kaşar peynir zeytin mısır közlenmiş kırmızı biber yeşil biber ve mantar. damak zevkine göre bunlar çoğlatılabilir yada çıkarılabilir. ama ortaya karışık dopdolu bir pizza tercihimizse bu malzemleri kullanmak lezettli karışık pizza'nın tam tarifidir.

age of empires ii definitive edition

yılların eskitemediği, çocukluğumuzda internet kafede oynadığım şimdi ise online modda amatör olarak takıldığım oyun. yeni gelen dlcler, haritalar, ırklar çok güzel olmuş. özetle saatlerce oynayabileceğiniz farklı ve eğlenceli içerik mevcut.

snowrunner

oyun çok keyifli. özellikle atmosfer ve fizik kuralları başarılı. grafikler güzel. kar, çamur, su hepsinin sürüş deneyimi farklı. emek ve sabır isteyen bir oyun. özellikle çamurdan aracı kurtarmak sabır ve çaba istiyor. yeni dlcler geliyor. türkçe dil desteği yok.

lego

her yaşta yapılabilecek bir hobi. çocukluğumuzun en favori oyuncaklarından biri. şimdi ise lego technic serisi ile vakit geçiriyorum. bende yeni şeyler üretme isteği uyandırıyor.

playstation 5

1 haftadır beraber olduğumuz cihaz. playstation plus ile birden çok oyunu deneme fırsatım oldu. konsolda oyun oynamak çok keyifli. astro oynarken gamepad'in verdiği tepkiler ve geri bildirimler çok iyi. konsolun gücünü gösteren oyunların ilerde çıkcağına düşünüyorum.

prison architect

strateji oyunu : mahkumları kabul etmek, güvenliği sağlamak, binalar inşa etmek, yemek ve tıbbi ihtiyaçları karşılamak gibi birçok görevi yerine getiriyoruz.

sym fiddle

görünüşü çok tatlı olan scooter. şehir içi ve kısa mesafeler için tercih edilebilecek bir motor. tahmini 6.5-7 lt yakıt deposuna sahip. selesinin rahat ve konforlu olduğunu düşünüyorum. bana göre aynalar retro görününme sahip fakat görüş açısı tatmin edici değil.