bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Meryl Streep,uma Thurman,bryan Greenberg'in başrollerini paylaştığı,37 yaşındaki bir kadın ile 23 yaşındaki bir gençin aşkını anlatan,uma thurman olmasa hiç çekilmeyecek bir film.
  ... pulp fiction
 2. 2.
  konusu aşk-komedi olan nefis bir film.
  ... feyza
 3. 3.
  (bkz: optimus prime) *
  ... optimus prime
 4. 4.
  saçma sapan çevrilmiş türkçe adı için;

  (bkz: hastayım sana)
  ... uieat
 5. 5.
  konusu hayli ilgi çekici. aşkı sevgiyi değil de mantığı baz alan kişilerin izlemesi gereken film. çünkü onları daha çok cezbeder. şöyle ki yaş sorun değil iş para pul hiç değil. önemli olan oyun. içinizde yaşamakta olduğunuz oyunun aşk parçasını oluşturmanız sonra onu soluksuz harcamanız ve gerçeğe dönünce oyunun fişini çekmeniz. tek yapmanız gereken bu.
  (bkz: oyun başlasın)

  sonunu düşünen kahraman olamaz filmin ana temasıdır fikrimce. sonu düşünmezsen mutlu olursun.
  bu filmi keşke daha önce izleseymişim demenizi sağlayacak film.
  ... kacak kelebek
 6. 6.
  ing. asal sayi, astar cekmek.
  ... ben hep 17 yasindayim
 7. 7.
  at his/her prime denilen bir kisinin kariyerinin zirvesinde oldugunu anlayabiliriz..su sekilde ornekleyeyim: mike tyson prime'inda iken lennox lewis 'i knock out edebilir miydi ?
  ... robert terk
 8. 8.
  içinizi ısıtacak romantik komedi derler ya hep işte bu ilk defa içimi ısıttı. rafi ile psikologunun muhabbetleri, psikolog karının mimikleri filkan süperdi. tabi kurgusal olarak klasik aşk filmiydi. yani oğlanın çiftimiz ayrılınca başkasıyla yatması ve akabinde kızın bunu öğrenmesi sonra tekrar barışma sexi yapmaları filan her amerikan filminde görmeye alıştıgımız sahneler. ama ne bilem bu filmde başka bir çekicilik vardı. oğlanın nenesi filan da çok komikti ya.
  ... bikereindiroeli
 9. 9.
  moral bozan film. sevip de ayrılanların hikayesi zaten moral bozmuştur hep, hele ki sevemeyen biri iseniz. bu film aşkın yaşının olmadığının güzel bir örneklemesi olmuş. evet, klişe olduğundan falan bahsedilmiş, ama bunlar gerçek hayatta da olagelen şeyler olduğu için klişe değiller mi zaten? ayrılık sonrası acıyı başka kollarda dindirme isteği, kafa karışıklığı, ne yapacağını bilememe. barışma seksi de bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. yani düşünün, kısa bir ayrılıktan sonra tekrar birleşen bir çiftin birbirini özlememesi gibi bir şey mümkün mü? bunlar yersiz eleştiriler. filmin moral bozucu tarafı da sonu. hayatın acı bir gerçeğini vuruyor insanın suratına. evet, aşkın yaşı yoktur. ama sadece "aşkın" yaşı yoktur, çünkü aşk her türlü engeli ezer geçer. fakat ilişkideki diğer her şeyin yaşı vardır. bu filmin sevdiğim, gerçekçi tarafı da bu. diğer neredeyse tüm romantik filmlerde sevenler ne olursa olsun kavuşur, sonsuza kadar mutlu yaşarlar. bu film gerçekte ne olduğunu anlatmış. sevdim. üzüldüm.

  bu arada o 'psikolog karı' oscar'a 16 kere aday olup 2 kere, altın küre'ye ise 25 kere aday olup 7 kere kazanmış olan meryl streep'tir.
  ... maturin
 10. 10.
  (bkz: avea prime mini tarifesi)
  ... kitapsizyazar