bugün

şehrin belli noktalarına kurulan prezervatif makinası. prezervatif ihtiyacı olan insanlar utana sıkıla bir eczaneye girip eczacıdan istemektense bu makinalar sayesinde prezervatif satın alabilirler. prezervatifmatiğin para bölmesinden belirtilen ücreti attıktan sonra muzlu, ahududulu, çilekli, tırtıklı, geciktiricili v.b. çeşitler arasından seçim yapılarak seçim düğmesine basılır ve alttaki bölmeye düşen prezervatif alınır. şehrin muhtelif yerlerine kurulabileceği gibi büyük marketlere de kurulabilir.
ülkemize yeni bir kuyruk çeşidi kazandıracak araçtır.
(bkz: prezervatif kuyruğu)

-beyler herkes sırasını bilsin, herkesin işi acil.*
orta 2'deyken almanyaya gittiğimde görüdüğüm alettir. işin ilginç tarafı ben bu aleti munich'te bir türk dönercisinin tuvaletinde gördüm.
avrupa'daki birçok gençlik hostellerinin* tuvaletinde bulabileceğiniz cihaz. barcelona'da la rambla üzerinde kaldığım hostelde en çok çeşit içerenini görmüştüm. ananaslı bilem vardı yahu.
barlar, gece kulüpleri gibi eğlence mekanlarında erkek tuvaletinde heybetli bir şekilde duran, bir nevi otomat.
izmir Gaziemir kipanın tuvaletinde görmüştüm bunu bu yaz eros vardı galiba içinde.. Var yani böle birşey.
para atılıp prezervatif alınan vending machine.
çoğu zaman takamadan delinebilen nitelikle prezervatif veren makine.

1 liraya bu kadar demek ki.
türkiye de olsa büyük izdihama neden olacak makine.

her köşe başında balon şeklinde şişirilmiş prezervatif görebilirdik.
ya da
utandığı için başka yerden alamayan insanların yoğunluğu ile karşılacak makinanın 'yeter ulaan nerden buluyorsunuz bu kadar karıyı system error error error' vereceği durumdur. (cevap olarak: bulmuyoz ki ehehe) *
bulundugum okulun 3 kampüsünde bulunan alet.
(bkz: üniversitede prezervatif otomatı)
istanbul ve izmirde bir çok barda tuvaletlere monte edilmiş , paraya göre seçilebilecek çeşitleri sunulan , üzerindeki karikatürlerle ordan prezarvatif almayı olağan bişey gibi gösteren , aile planlamasına katkı yapan makina.