bugün

içinde benimde bulunduğum, çoğu insanın yaptığı eylemlerden.

Sırf popüler olduğu için, hiç sebep yokken, olay/kişi/nesne hakkında bir bilgi dahi yokken saldırma merakıdır.

kendimden örnek verirsem;

stevemcqueen'i doğal olarak ilk ekşi'de tanıdım. Ancak tek bir entrysini bile okumamıştım. Nickide bana nedense bir basketbolcuyu hatırlatıyordu. E basketbolcu nicki almış ya, kesin bu 20'li yaşlarda, baba parası yiyen, fırlama biridir diyordum. Ancak dediğim gibi tek bir entrysini bile okumuşluğum yoktur. sadece "stevemcqueen aşağı, stevemcqueen yukarı" durumlardan koskoca adama kıl kapmışımdır.

Birgün bir internet sitesinde, ekşi ile ilgili bir konu vardı. orada yanlış hatırlamıyorsam stevemcqueen ile ilgili birşeyler yazmışlardı veya bir soru sormuşlardı. orada stevemcqueen'in resmi vardı.

"Oha ulan koskoca adam bu" dedim kendi kendime. Birde o kıt beynimle ekledim "yaşından başından utanmıyor acayip entryler giriyor"... Ulan hayvan herif! Daha hiç entrysini okumamışsın nerden biliyorsun dingil!!

Sonra stevemcqueen uçuruldu! "oh" dedim içimden. Uçurulsun! Kıl kaptım zaten kendisine!

ulan Hayvan herif! Zahmet edip bir entrysini bile okumamışsın, ne hakla kıl kaparsın lan mankafa!

Neyse zaman geldi geçti, bir ara stevemcqueen'in entrylerinden birine denk geldim. hayata dair iç burkan detaylar başlığında! nedense bayağı hoşuma gitti. hatta orada "mahir, ulaş" diyordu! "Ne diyor lan bu lavuk" dedim birde! Tüm entrylerini baştan sona kadar usanmadan okuyup bitirdim! Resmen büyülenmiştim. Ve en kötüsü, hiç tanımadığın bir adama, hiçbir sebep yokken, hatta g.tündem uydurduğum sebeplerden dolayı hakaret etmiştim, nefret etmiştim! Harbi hayvanmışım.

Benzer olaylar şarkılar için, kitaplar için ve filmler içinde dahil.

galiba tüm insanlar olarak, popüler olana saldırma merakımız had safhada! Ben ettim, siz etmeyin!
(#1808347)
herkes her b.ku yapıyor diye herkesin orjinalliğini(bazıları kaybetmeden önce orjinal olduğunu da hiçbir şekilde kabul etmez)yitirerek yediği halttır. kadıköyde gördüğünüz bütün insanlarda mor rengin kullanılmış olması, bütün sene elbise mi yoksa üst mü olduğu belirsiz tuniklerle salaş salaş gezinen insanlar beni en çok rahatsız eden örneklerinden bir kaçıdır.
prim yapma kaygısıdır.
söz konusu steve ise yapmamak gereken hadisedir. yoksa cevabını alırsınız.

(bkz: okudum onu anladım)
popüler olana saldırıp popülaritesini artırma..daha sonrasında popülaritesini artırmaya çalışanların saldırmalarını bekleme olayıdır...
tamamen populer olma adına yapılan bir davranıştır. güya saldırdığı kişinin hayranlarının saldırısından nemalanarak, iyi olmasada kötü bir şekilde popüler olacaktır reklamın iyisi kötüsü olmaz misali.
ezikliktir. popülerlik insanın kendisi gibi davranmasından geçer. kendin ol yeter illaki popüler olursun. *
esasen yanlis anlasilan bu durumun asli soyledir ki; popularite surekli olarak orijinal olana saldirir, tam tersidir. gelip gecici kultur(mu?) olan pop surekli olarak; ilginc, guzel, orijinal bulup sevdigimiz, hakkini vererek benimsedigimiz, iyi bildigimiz kavramlari alcaltma eyleminde bulunur: popcularin eline dusurerek bu kavramlari.

bizim yaptigimiz ise bilincaltimizda kalan savunma istegi parcaciklarini harekete gecirmek olabilir sadece. poptan ve popculardan yedigimiz bu alcak darbelere anlik olarak -kesinlikle planli olmaksizin- , * verdigimiz karsiliktir.**
sozlukte yine kendini gostermis hede.

tamam got izlemiyorsunuz cok marjinalsiniz.

kodumun embesillerine bak kendilerini nasilda bir b.k saniyorlar.
Sözlük Popülaritesine bel bağlamış insan hezeyanı.
Hayatı sözlükle yaşayan yazar beyanı hiç hoş değil yapma böyle şeyler.
yanlış kafaların yanlış saldırısı. popüler var, popüler var! dostoyevski de popüler, elif şafak ve hakan günday gibiler de... eee şimdi dostoyevski'ye bok mu atacağız? sen neyin ne olduğunu bildikten sonra dünyanın bütün ergenleri o sevdiğin şeyi el üstünde tutsa ne olur?