bugün

vatan hainlerini olduruyorsa degildir.
hatta elleri opulesi yigitlerimizdir...
Bak bak bak.kpss den 40 alan 2 yıllık kıçıkırık meslek y.o.mezunu 3 bin lirayı beğenmiyor.fazla bile o iq ya o para.edebinizle işinizi yapın acitasyona gerek yok.
gereksiz sorudur.
elbette polis katil değildir. bunu böyle düşünenin şirazesi kaymıştır, bir daha da düzelmez.
polis, katil değildir, bilakis, "katil siken"dir.
teröristlerin korkulu rüyasıdır.
Bak hala devam ya. işte zihin fukara olunca çene ukala olurmuş doğru.öncelikle birine sataşmadan önce aç entrylerini oku, sonra gel efelik yap.ben asker cocuguyum. Haftasonu mesaisini de, gecenin 3 ündeki nöbeti de senden fersah fersah fazla bilirim koçum keza ailemde şehit de var. Vatan sevgisi konusuna benle girme istersen. Gel gelelim pmyo ile pomem e nasıl ve hangi şartlarda giriliyor önce aç oku öğren sonra bana efelik yap burda. Vatan klavyeden kurtarılmaz evet biraz kafa yorarak oluyor o işler sen anlamazsın özetle.
her mesleğin kendine göre ağır şartları vardır.

asker, polis vb meslekler ise demogojiyi severler. efendim ben uyurken bilmem ne yaparlarmış. bu yakınmayı hiçbir itfaiyeciden duymazsınız. veya hiçbir tersane işçisinden. polis kardeş götünü devirip yaratken tersane işçisi hiçbir sosyal güvencesi olmadan yerden onlarca metre yükseklikte ve üstelik kotuyucu önlemsiz sabahın ayazında çalışmak zorunda kalır. sonra o iskele çöker ve hayatını kaybeder. bu esnada polis kardeşimizin de totosunda pireler uçuşmaktadır. ne zamanki diğer arkadaşları bu tersane işçisinin hakkını savunmaya giderler polis kardeşimiz onları gazlamak ve coplamak gibi ulvi bir görevde bulunur. evet o sırada biz evimizde rahat uyurken onlar mazlum coplamaktadır.

iş bu sebeptendir ki polisi polis haricinde kimse sevmez.
birde ona sırtını dayamış asalaklar sever. sabahçı kahvelerinde bedava çorba içen, esnaf tehdit eden, sokakta adam tehdit eden üniformalı mafyayı ancak ondan nemalananlar sever.

sonuç olarak polis zorbadır. yeri geldiğinde katildir. adam öldürmese de mesleki etiğin katilidr. demokrasinin katilidr.

sıkışınca teröristle savaşıyoruz biz hede höde der.
halbuki silah tutsun diye ona para verilmektedir.

bir askerin seçme şansı yoktur, çatışmak zorundadır. ona saygı duyarım ama polise zor.

edit: kpss mevzusuna gelince; sen sınava bir gir, tercihlerini yap. hiçbir şey olamazsan polis olursun zaten.
polis insan öldürüyorsa katildir.

kişi hak ve hürriyetine engel olup da öldürüyorsa ne polistir, ne katildir, direk teröristtir.

her bireyin toplu miting yapma, buluşma ve protesto hakkı vardır. bu hakkı elinden almak katilliktir.

bir insan dünyanın isterse en büyük teröristi, katili olsun, onu yakalamak varken vurmak, katilliktir.

yanlışlıkla vurduğunu açıklamak katilliktir.

suçu başkasının üzerine atmak, "abisi vurdu" demek ise katışıksız orman çocukluğudur.
evet. terörist böceklerinin katilleridirler, yiğittirler, aslandırlar.
bir soru. Polis terörist ve terörist propagandası yapanı öldürüyorsa katil değildir, canımızı borçlu olduğumuz yüce kişidir. Kendi canım adına teşekkür ediyorum polisime ve askerime. Hep başımızda olup bizi korursunuz umarım.
Bkz : Teröristler humanist midir
insan öldüren herkese katil dendiği için, evet katildir.

haklı gerekçelerle insan öldürmek sizi suçlu yapmaz ama katil yapar. net.
Öğretmene bok atan polis tayfası elinde silah ile Doğu görevi yaparken, öğretmenler silahsız ve o teröristin çocuğuna eğitim vermeye mecbur bırakılıyor. Eli silah tutan her insan katildir.
"polisi sevmiyorsun ama başın sıkışınca arıyorsun" tipi aptal düşünceden vazgeçin! bu kadar yanık beyinli olmayın arkadaş!
polis ne için var? kamu görevi tanımlanmış mı? bu görevler içinde olan her olay için her isteyen polise başvurabilir! polisin görevi de tanımlanan görevlerini, başvuran her vatandaşa karşı eşit biçimde ifa etmektir! hem keyfi yen ifa etme, hem vatandaş seç, hem hakaret biçiminde davran, hem çoğu zaman aşırı güç hatta şiddet uygula, sonra da beni sevmiyorlar ama de!
katil polistir.
emri kimin verdiğine göre değişendir. tüm polisleri yargılamak doğru değildir elbet. ancak havaya sıkması gerekirken insanların kafasına gaz kapsülü sıkan polis katildir.

(bkz: emri ben verdim)

edit: emri kimin verdiğine göre değişen polisin katil olup, olmaması durumudur. polis kanununa göre amirinden emir alan, yetkisini yasalara dayandıran polis zaten katil olmaz, olamaz. ancak belirli bir zümrenin çıkarlarına hizmet eden polisin katil olma potansiyeli vardır. nitekim örnekleri yukarıda verilmiştir. lafı çarpıtıp zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmak abestir.
Öncelikle kayil nedir ona bakalım, katil bilerek ve isteyerek suçsuz ve silahsız kişi yada kişileri öldürene denir.
Polise katil demen için hiç bi şey yokken, yani silah, bomba, molotof yada kanunda silah olarak geçen herhangi bi suç unsuru olmadan birilerini öldürürse katil olur, tabi bunuda bilerek yaparsa, o yüzden polise elinde silahla eylem yapan teröristleri öldürdüğü için katil diyemez kimse, derse iftira atmış olur.
dedektif suçlu mudur, polis katil midir, ebe aslında oyunda kaçan insan mıdır, hayır ironidir.
Polis katil değildir,vatanımızın yiğitleridirler.Siz şu an belki evinizde ailenizle eğlenirken onlar ailelerinden uzak yerlerde gece gündüz nöbet tutuyorlar,siz sıcak yatağınızda yatarken onlar karda kışta sizleri koruyor,siz onlara meydanın ortasında küfrederken yardıma ihtiyacınız olunca topuklarınızı g*tünüze vura vura onlardan yardım istiyorsunuz.Polise katil diyenin kendisi katildir.Ayrıca bazı entrylere baktım da,galiba aramızda şerefsiz pkklılar var.
(bkz: Cizrede sivillerin polis tarafından vurulması)
suçsuz bir insanı keyfi biçimde öldürdüğü durumlarda katildir! eline silah cebine kimlik vermeleri polisi vahşi batı kovboyu yapmaz! önce koruduğu kanuna uyacak polis!
"yanlış bir ihbarla botlarıyla evinize dalıp..." diyen orospu çocuklarının bahsettiği olayın dilek doğan adlı dhkp-c teröristi olduğunu babannem bile anlamıştır diye umuyorum.

bu mu yanlış ihbar amına koyduğumun evladı?

eğer ben de bir yere bomba kurarsam, okul molotoflarsam, yol kesip kimlik sorarsam, yeni doğan ünitesine el yapımı patlayıcı yerleştirirsem anamı siksin zaten bu polisler. sikmezlerse hata çünkü.
(bkz: Dilek doğan)
güncel Önemli Başlıklar