bugün

worldcard'ın üniversite öğrencileri için çıkardığı, başvuru esnasında kefil istemeyen ve 250 tl limiti olan kredi kartı.
okulun kantininde yapıkredinin adamları tarafından kandırılıp aldığım, 10 gun içinde gelir denilen ama 22.günde hala beklediğim kart.
sadece tıp öğrencilerine veriliyormuş dendi. ama benim tıp dışında okuyup da bu kartı alan arkadaşlarım var. bu bankacılar kadar sallayan adam görmedim arkadaş!
35 TL nin altında "DIT" la yapılan 4 alışverişden biri biz tarafından ödenecek dendi. kartı kullanmaya başlayalı 1 seneden fazla oldu, daha "DIT' layacak" yer bulamadık elhamdü lillah. Bunlar bahane değil tabi, her üniversite öğrencisinin yaptığı gibi bu sefer başka diyerekten kartı aldık, 1 ay içinde limitini ( 500 TL ) doldurduk. Geriye kalan 11 aydır ufak ufak ödemeye çalışıyoruz. Çıkarılacak ders : Yapmayın çocuklar!
başvurusunu, kefilimi koluma takıp bizzat bankaya giderek yaptığım halde, 20 gündür hala gelmeyen- gelemeyen kart.. bayram öncesi alışveriş hayallerimin hepsini yerle bir etti..
World Card avantajlarının üzerine üniversiteli kartı imtiyazları da eklenince rakiplerine göre oldukça kullanışlı duruma gelmiş karttır.Yapı Kredi'nin conta yaktıran uyuz atm leri ve geciken e-ekstreleri saymazsak edinilebilecek en iyi öğrenci kredi kartıdır.Yakın kalitede olan diğer kartlar için:
(bkz: Go card)
(bkz: exi 26)
(bkz: iş te üniversiteli)
öde öde borcu bitirilemeyen kredi kartıdır.
öğrencinin can simididir.
cebindeki nakite kıyamayıp sigarayı aldığı karttır.
biri şu kartın borcunu ödesindir. *
sinir krizi geçirmeme neden olan kart. aslında kendisi değil kartı bana yaslayıp avantayı götürmek isteyen çakal sebep oldu buna. belki sözlük ahalisinin de başına gelmiştir. uludağ üniversitesi eğitim fakültesinin orada pusuya yatmış, öğrencilere kart yaslıyor bu pezevenkeler. 4 günde 8. sınavıma girmişim, beynim sikilmiş, herif geliyor;

- pıley kartınız var mıydı ecıbaa?
+ (ağız yapına sokayım) yok teşekkür ederim.
- 100 kontör veriyoruz emaa!
+ (sanki dolmabahçe sarayını veriyor pezevenk) neden?
- öyle işte. hem bissürü avantajı var bu kartın.
+ hıı. neymiş onlar?
- böyle alışveriş yapıp sonra ödüyosun felan.
+ ciddi olamazsın?
- ciddiyim ya on numara bu kart.
+ çattık amk!
- hı?
+ yarrak!
üniversite öğrencisiyseniz 10 dakikada bir şahsınıza "var mı-yok mu?" denilerek karşılaşacağınız kredi kartıdır.
yahu, üniversite giriş-çıkış ve yakınlarında adım başı bir kişi durdurup "pley kartınız var mı?" sorusunu yönelterek kredi kartlarından soğuttu insanları. yetkililere sesleniyorum şuna bir dur deyin. aslında bir tane çıkarttırsam mı diye düşünmeye de başlamadım değil hani. *
ekşi sözlüğün tüm egolarını patlatan kart.

http://uludagbesiktas.blo.../2010/10/eksi-sozluk.html
Yapı Kredi bankasının sözde gençler için çıkartmakta olduğu kredi kartı.
bütün ısrarlara rağmen uzunca bir dönem direndiğim ama en sonunda almak zorunda kaldığım kart.bir haftadır cebimde ama şifresi nedir öğrenemedim , bilen biri yardımcı olsa ne güzel olurdu .
bir kaç hafta önce başvurduğum, başvurduktan sonraki hafta güya telefonuma "onaylandı." mesajı geleceği söylenen kredi kartı. başvurunun çok basit ve kısa sürmesinden anlamalıydım aslında.

edit: bugün (29 Eylül, Cumartesi) onay mesajı geldi telefonuma. Bakalım kart kaç günde gelecek.

edit 2: bugün (12 Ekim, Cuma) kartın kendisi de geldi. Hayırlı olsun bana.
sahibiyle oynayan kredi kartı. iflahımı sikti.net.
gün itibariyle beni de ağına düşürmüş karttır.
bu yapı kredi bankası her öğretim yılı başında en konuşkan en yapışkan elemanlarını üniversitelere göndererek öğrencilere bu kartı kaktırır. kaktırma sürecinde kart o kadar güzel anlatılır ki ana baba evinden yeni çıkmış genç "he he büyüdüm lan ben neden kredi kartım olmasın ki" diye düşünür ve öğrenci kimliğini banka elemanına kaptırır.

kredi kartları hakkında biraz bilgisi olan genç ısrarla yıllık kart ücreti alınıp alınmadığını sorar ve banka elemanı ısrarla "yok abi sen öğrenci olduğun için kesinlikle alınmaz" diye cevaplar. ama sonrasında ekstrenin bakılmayan kısmında tesadüf eseri "kredi kartı üyelik sözleşmesi değişikliği:15 ocak 2013itibariyle, öğrenci belgesi ibraz eden play sahipleri için yıllık üyelik ücreti 20 tl olarak güncellenecektir." yazısını görür ve çıldırır. 20 tl büyük bir meblağ olmasa da başta "yok abi yok sen rahat ol yeeaa" diye kandırılmak çıldırtır genci.

ve tüm bunların yanında adamın anlatığı o % 25-30 indirimlerin yalan olduğunu da görünce adamı bi kaşık suda boğmak ister.

edt : ben düştüm sizde düşmeyin.
yeni ekstremde 20 papel üyelik ücreti gözüküyor. 4 yıllık adamlarıyım bugüne kadar hiç üyelik ücreti almamışlardı. ilk kart başvurusu sırasında da kart ücreti yok denilmişti. ölüden göt istiyorlar afedersin.
birçok üniversite öğrencisinin kabusu olan aidatsız kredi kartıdır. üniversiteyi yeni kazanan arkadaşlar bu karttan uzak dursun.
internet sitesinde gördüğüm kadarıyla klasik world avantajları dışında hiç bir olayı olmayan kart. 2-3 kampanyası arasında gözüme hgs kampanyası çarptı. öğrenci için çok ideal olmuş bravo.
bu arada önceden 20 tl olan aidat ücreti artık yokmuş.
öğrenciye, hatta çaışmayan öğrenciye (bana) 1000 (bin) liralık limitte çıkarıp bugün elime ulaşan kart. taksit erteleme ve taksit sayısını arttırma özellikleri çok iyi. bakalım limiti dolmamasına ne kadar dayanacağız.