bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  worldcard'ın üniversite öğrencileri için çıkardığı, başvuru esnasında kefil istemeyen ve 250 tl limiti olan kredi kartı.
  2 ... halitkin
 2. 2.
  okulun kantininde yapıkredinin adamları tarafından kandırılıp aldığım, 10 gun içinde gelir denilen ama 22.günde hala beklediğim kart.
  2 ... fred263
 3. 3.
  sadece tıp öğrencilerine veriliyormuş dendi. ama benim tıp dışında okuyup da bu kartı alan arkadaşlarım var. bu bankacılar kadar sallayan adam görmedim arkadaş!
  1 ... birinin hayati
 4. 4.
  35 TL nin altında "DIT" la yapılan 4 alışverişden biri biz tarafından ödenecek dendi. kartı kullanmaya başlayalı 1 seneden fazla oldu, daha "DIT' layacak" yer bulamadık elhamdü lillah. Bunlar bahane değil tabi, her üniversite öğrencisinin yaptığı gibi bu sefer başka diyerekten kartı aldık, 1 ay içinde limitini ( 500 TL ) doldurduk. Geriye kalan 11 aydır ufak ufak ödemeye çalışıyoruz. Çıkarılacak ders : Yapmayın çocuklar!
  4 ... okkes
 5. 5.
  başvurusunu, kefilimi koluma takıp bizzat bankaya giderek yaptığım halde, 20 gündür hala gelmeyen- gelemeyen kart.. bayram öncesi alışveriş hayallerimin hepsini yerle bir etti..
  -1 ... miss dejavu
 6. 6.
  World Card avantajlarının üzerine üniversiteli kartı imtiyazları da eklenince rakiplerine göre oldukça kullanışlı duruma gelmiş karttır.Yapı Kredi'nin conta yaktıran uyuz atm leri ve geciken e-ekstreleri saymazsak edinilebilecek en iyi öğrenci kredi kartıdır.Yakın kalitede olan diğer kartlar için:
  (bkz: Go card)
  (bkz: exi 26)
  (bkz: iş te üniversiteli)
  1 ... dellytecus
 7. 7.
  öde öde borcu bitirilemeyen kredi kartıdır.
  öğrencinin can simididir.
  cebindeki nakite kıyamayıp sigarayı aldığı karttır.
  biri şu kartın borcunu ödesindir. *
  1 ... donorcrimeperson
 8. 8.
  sinir krizi geçirmeme neden olan kart. aslında kendisi değil kartı bana yaslayıp avantayı götürmek isteyen çakal sebep oldu buna. belki sözlük ahalisinin de başına gelmiştir. uludağ üniversitesi eğitim fakültesinin orada pusuya yatmış, öğrencilere kart yaslıyor bu pezevenkeler. 4 günde 8. sınavıma girmişim, beynim sikilmiş, herif geliyor;

  - pıley kartınız var mıydı ecıbaa?
  + (ağız yapına sokayım) yok teşekkür ederim.
  - 100 kontör veriyoruz emaa!
  + (sanki dolmabahçe sarayını veriyor pezevenk) neden?
  - öyle işte. hem bissürü avantajı var bu kartın.
  + hıı. neymiş onlar?
  - böyle alışveriş yapıp sonra ödüyosun felan.
  + ciddi olamazsın?
  - ciddiyim ya on numara bu kart.
  + çattık amk!
  - hı?
  + yarrak!
  3 -2 ... uyeolmadanlinkigoremeyenadam
 9. 9.
  Ekşi'nin içini dışına çıkarmış bir reklam trollüdür..
  ... uprising
 10. 10.
  üniversite öğrencisiyseniz 10 dakikada bir şahsınıza "var mı-yok mu?" denilerek karşılaşacağınız kredi kartıdır.
  yahu, üniversite giriş-çıkış ve yakınlarında adım başı bir kişi durdurup "pley kartınız var mı?" sorusunu yönelterek kredi kartlarından soğuttu insanları. yetkililere sesleniyorum şuna bir dur deyin. aslında bir tane çıkarttırsam mı diye düşünmeye de başlamadım değil hani. *
  1 ... feliz navidad