bugün

tarif edilemez duygudur, yasanmadan bilinmez. nirvananin otesinde bir seydir.
(bkz: sevdim sevilmedim sevildim sevemedim)

bu güne dek 2 hatuna aşık oldum. 2'sinden de red yedim, 2.si ilki kadar koymasa da, insanın içini oyuyor. Şu an 2'si de apaçilerle takılmakta. gerçi 1^i geri döneyim ayaklarına yattı, bizde hiç duygu, gurur yokmuşçasına.

bilmiyorum nasıl bir duygu, ama reddedilmekten iyidir. kötüdür diyenler bana kalırsa reddi yemiş, ağzının acısını dindirmek isteyenlerdir.
platonik aşkın karşılığını bulduğu an o kızı başkasına kaptırdığın andır arkadaş. sen içinde taşı, büyüt ama bir türlü söyleme o kıza, o de ömür boyu bekleyecek değil ya, bakmayın sayıp sövdüğüme ben de paltonik aşk mağduruyum ama korkaklığın daniskasıdır platonik aşk, açılamamaktır, içine atmaktır, yık geç arkadaşım ne olacaksa olsun.
büyünün bozulduğu andır.
(bkz: uzaktan davulun sesi hoş gelir)
(bkz: game over)
(bkz: tamaşi damtavre)
o an, platonik aşk yaşayan aşığın hep hayallerini kurduğu, hayallerin gerçekleşmesiyle de mutluluğunun tavan yaptığı andır. o an anlatılmaz, o anı yaşamak gerek.
hiç olmayacak bir durumdur. adı üstünde platonik. ha karşı taraf dönek fln olabilir onu bilemem.
(bkz: gerçekten var mı öyle bir an)
aşk platonikleşmişse zaten karşılık veren aşık olunan insan olamaz.
hayal kırıklığı ile sonuçlanabilme ihtimali var olan an.
aşkın bitişidir.
her şeyin bittiği an gibi gelir insana... ama değildir de aslında...
platoniklikten cikilmis asktir. Genel olarak halk dilinde tabir edilen aptallasma durumu gozlenir.

olacaklarin listesi

Herseyden once suratta bir "hassiktir!!" ifadesi meydana gelir.

1- ayaklarin yerden kesilmesi

2- kalbin 6000 devir yapan ferrari motoru gibi atmasi

3- gozlerde goruntunun catal anten gibi gidip gidip gelmesi

4- kekelemek (kisi kekemeyse normal konusmak)

5- altina platoniklik derecesine gore dogru orantili kacirmak
duyulunca bile mutlu olunan andır lan gördüm ya başlığı bir mutlu oldum sonrasında iç çektim. ah ah o an sanki sonunda tüm hayalleriniz gerçek olmuş gibi hissedersiniz, sanki hayatınızın amacına ulaşmışsınız, hani yıllardır onsuz ama onla yaşamışsınız da artık o tamamen girmiştir hayatınıza...

ama kötü bir tarafı vardır yaşanılan gerçek bir platonik aşksa ulaşılan sadece bir bedendir ve pişmanlık gelir.
aşk'ın meşk'e dönüştüğü andır.
baştan havalara uçarsınız. ağzınız kulaklarınızdadır. ancak sonra sonra bişeyler olur. sanki o ulaşılmazken çok daha güzeldir. elde edince tüm güzelliği kaybolmuştur. bir süre sonra sıkılırsınız. ve platonikken bile aşk olan şey yerini hiçliğe bırakır. tabi hiç bir zaman genelleme değildir bu.
sonu mutluluksa hep, güzelliklerle ve gülümsemeyle anacağınız,
sonu kederse eğer keşkelerle anacağınız andır.
kaçan kovalanırın canlı örneğini yaşarsınız.

kaçtıkça kovalarsınız, kovalarsınız, kovalarsınız ta ki, karşılık verene kadar. karşılık aldığınız gibi gözünüz dışarıya kaymaya başlar.

o yüzden derim ki aşk yalandır.
bütün büyünün bozulduğu andır kısaca.
harder to breathe.
hayallerin duraksayacağı an.

şöyle ki: platonikseniz ve bu süreç 3-4 yılı rahat aşmışsa zor bir durum. nereden mi biliyorum? kendimden. platonik olarak sevgi beslediğiniz birine velev ki açıldınız ve karşılığını da aldınız. kafanızda o süreçte kurduğunuz hayallerin de karşılığını almaya çalışacaksınız. işte ben de bundan korkuyorum. ya kabul eder sonra da üzülürsem? "içimde kalmasın" diye açılıp reddedilmeyi isteyecek kadar kafam tarhana çorbası sözlük.
Sizin orada olmayacağınız andır. Zaten aynı kişi olmaz. Kafanizda çok yücelmiştir. Oha dersiniz ben buna mı aşık olmuşum.
Aşk olmaktan çıkacağı andır.

Ulaşırsam anında biteceğini biliyorum.
Büyünün bozulacağı. Net.
fantezinin sonudur.

--spoiler--

"fanteziler ulaşılmaz olmak zorundadır. çünkü istediğiniz şeyi elde ettiğiniz anda, artık onu istememeye başlarsınız. isteğin devam edebilmesi için, objesinin sürekli olarak eksik olması gerekir. istediğiniz o şey değil; onun fantezisidir. istek, çılgınca fantezileri destekler...
"sadece gelecekteki mutluluğumuzun hayalini kurarken gerçekten mutlu oluruz" derken pascal'ın anlatmak istediği de buydu. bugün geldi. bu nedenle "avlanmak, öldürmekten daha zevklidir.", ya da "ne dilediğine dikkat et deriz. " ona sahip olacağın için değil; ona sahip olduğun zaman artık onu istemeyeceğin için.
istekleriniz doğrultusunda yaşamak sizi asla mutlu etmez. gerçek anlamda insan olmak demek, fikirler ve idealler için yaşamak demektir. hayatınızı istediklerinizin ne kadarını elde ettiğinizle değil, yaşadığınız samimiyet, şefkat ve özveri anlarıyla ölçmek demektir.
çünkü sonunda kendi hayatlarımızı önemli kılmanın tek yolu diğer insanların yaşamlarına değer vermektir."

the life of david gale

--spoiler--
Karşılık bulsa zaten platonik olmaz ki...