bugün

aşk meşk boş iş gidin ders çalışın.
Aşkların belkide en ulaşılmazıdır şöyle ki bir iki gün boyunca bu aşk sizi dünyanın en mutlu insanı yapar belki gerçekten aşık değilsinizdir belkide istediğiniz kişinin hafızanızdaki bir yansımasıdır yani hiç var olmamış kafanızda yaşayan biridir belki ama yinede sizi mutlu eder bir şeyleri unutturur ben hep ağrı kesicilere benzetirim platonik aşkı kesin tedavi değildir ama ağrıyı bir süre geçirir.
Onurlu ama acı verici bir aşk türüdür.
Kötü alışkanlıklara başlamadığınız sürece hem üzücü hemde içten içe insanı bir şaire, bir yazara dönüştüren aşk türüdür.
görsel
yaşasın platonik aşkların onurlu mücadelesi.
tek taraflı sevgi, aşk hissetmektir.

iki türlüsü vardır; aranızda bir bağ yoktur siz ona karşı duygu beslersiniz bu durumdan haberdardır yada değildir fakat kötüdür. diğer türlüsü sevgili olmanıza rağmen elinizden kayıp giden birine aittir. artık tek taraflı duygu hissetmeye başlamışsınız bunun ismi ilişki mi değil mi bilemiyorum fakat bu durum düşmanımın başına bile gelmesin sadece "onun" başına gelsin.
platonik aşıksan ve öğrenci isen her ders koparırsın iki yaprak kareli kağıt, her karesine bir harf sığacak, yukardan aşağı ve sağdan sola olacak şekilde tek tek ismini yazarsın. ve bunu defalarca, günlerce yaparsın. hiç üşenmeden, gocunmadan, bıkmadan, sıkılmadan, usanmadan... büyük bir aşla, hevesle... son olarak çeker fotoğrafını yollarsın sevdiceğine. ve tabii ki her şey açığa çıkmıştır. önce haliyle kibarca reddelirsin, sonra yavaş yavaş o da seni sever.

denenmiş ve onaylanmıştır.
hepinize kolay gelsin.
Aşkların en güzeli. Bu aralar olasım var evet.
çok tehlikeli ve doğrudan psikolojiyi bozan bir uyuşturucu çeşididir ve komik olan ise beyin sizi buna zorlar ve bundan sanki zevk alır.
Ben ona söylesem mi veya nasıl iletişim kursam diye çıldırma noktasına gelirken onun sosyal medyayı bırakmasıyla hayatımı bir anda zindana çeviren daha sonra daha ne olabilir ki derken açtığı gizli hesabı ve takip ettiği 3-5 kişiyi raslantıyla görüp ve bunun üzerine bana verdiği değeri düşündürerek cehennemi yaşatan aşktır. Mümkünse hiç bulaşılmaması gerekendir.
inanır mısınız lisedeki platonik aşklara özlem duyuyorum şu ara. Allahım o kadar saf o kadar doğal başka bi şey olabilir mi?
aslında çok harika bir şeydir. kendiniz oynayıp kendiniz bitiriyorsunuz. herşeyden önce tek taraflı aşk herkesin yaşaması gereken bir durumdur. çünkü bu durumun sizde aşk adına çıkardığı dersler sayılamayacak kadar çoktur. her zaman bu duyguya kötü bakmak yerine birde farklı bir şekilde bakın. normal aşktan ziyade daha fazla sizde akılda kalacak şeyler bırakacaktır. bana göre gerçek aşk budur. onun haberi olmadan onu sevin, onu düşünün. birkaç aylık, haftalık yada bir gecelik ilişkilerden farklı olarak onu senelerce düşünün ve sevin. onu yaşayıp geçmektense kalbinizde onun için bir yer ayırın. değer verdiğiniz kişiyi asla unutmayın, çünkü değer herkese verilemez.
(bkz: kendin çiz kendin oyna)
umudunu kaybetmemeyi öğrenmektir, masumiyettir, vazgeçiştir.
Yasamak istediğim duygu. Az öyle acı cekip diger acılarımı unutmak istiyorum.
böyle sikmek istersin ama sikemeyeceğini de bilirsin ya...
hani incesaz söylüyor ya;"yanımda bile uzaksın nasıl dayansın gönül" heh işte öyle bir şey. yanında hatta bazen dibinde her şeyden habersiz sen ona hayran hayran bakarsın o sana sevgilisini anlatır dinlersin zorlama tebessümler yaratırsın yüzünde yok sözlük ne ağlaması gözüme toz kaçtı.
Ya açılınması ya da unutulması gereken. Yoksa işin içinden çıkamazsınız. Çıkamazsın yani. Karşındaki de bir insan. Ona hayranlıkla bakıp, hayalinde büyütüyorsun. Daha da ulaşılamaz duruma getiriyorsun...
Fake Facebook açıp platonik takıldığım kişiye mesaj atmak.
platonik aşk insana zarar verir. neden mi? çünkü insan aşkı yaşayarak, konuşarak, çabalayarak daha güzel yapar. sevdiğin kişi sevildiğini bilmeden yaşarsa, bunun sana yarardan çok zararı olur. kendi kendine bir hayal dünyasında yaşar durursun. sonucunda ise hiç birşey olmaz. belki bu süreçte önüne çıkacak, seni gerçekten sevecek kişileri de göremeyecek veya kıracaksın. olmayacağını bilseniz bile denemekte fayda vardır her zaman. aşkı yaşayın. aşk ancak böyle güzel olur.
not: platonik aşk yaşamış kişi beyanı
Hayatımın 2 kelimelik özeti. Hep aynı oluyor. Sevmekten başka bişey yapmıyorum ki neden böyle. Hayat garip.
8-9 sene platonik sevdim. Hangimiz daha cok platonik seviyor tartismayalim isterseniz.
Aşkın en sag en temiz hali. Kızmak yok kavga yok trip yok. Ne kadar seversen sev şımarma yok..
4 yıl platonik sevdim geçen mayıs ayında cesaretimi toplayıp söyledim tabi mesaj yoluyla önce umut verdi sonra geri aldı. uzun zaman sevgilisi olmayanlar adam bir de üstüne sevgili yaptı 1 ay sürmedi o ayrı mesele ( sinsi gülüş) şimdi ben iyice nefret etmek için sebepler arıyorum.