bugün

birliktelik yaşayıp, sonra ayrılık acısı çekmekten iyidir. Sadece sen bilirsin, en güzel haliyle yaşarsın içinde. Hayal kırıklığı yaşamadan, günün birinde tükenir gider içinde en azından. Bazen platonik kalması en iyisidir.
aşık olunan kişinin burnunu sildiği selpağı, su içtiği pet şişeyi aylar boyunca saklamaktır.
Aşk, ruh hastalığıdır.
25 yaşındaki adamı ergenliğine döndürür. hareketleriyle, tavırlarıyla, düşünceleriyle hatta facebook vb ortamlardaki paylaşımlarıyla 15 yaşındaki bir gencodan farkı kalmaz.
cemal süreya'nın şu şiiri çok güzel özetlemiş her şeyi...

'' Biliyorum Sana Giden Yollar Kapalı ''

Biliyorum sana giden yollar kapalı
Üstelik sen de hiç bir zaman sevmedin beni

Ne kadar yakından ve arada uçurum;
insanlar, evler, aramızda duvarlar gibi

Uyandım uyandım, hep seni düşündüm
Yalnız seni, yalnız senin gözlerini

Sen Bayan Nihayet, sen ölümüm kalımım
Ben artık adam olmam bu derde düşeli

Şimdilerde bir köpek gibi koşuyorum ordan oraya
Yoksa gururlu bir kişiyim aslında, inan ki

Anımsamıyorum yarı dolu bir bardaktan su içtiğimi
Ve içim götürmez kenarından kesilmiş ekmeği

Kaç kez sana uzaktan baktım 5.45 vapurunda;
Hangi şarkıyı duysam, bizimçin söylenmiş sanki

Tek yanlı aşk kişiyi nasıl aptallaştırıyor
Nasıl unutmuşum senin bir başkasını sevdiğini

Çocukça ve seni üzen girişimlerim oldu;
Bağışla bir daha tekrarlanmaz hiçbiri

Rastlaşmamak için elimden geleni yaparım
Bu böyle pek de kolay değil gerçi…

Alışırım seni yalnız düşlerde okşamaya;
Bunun verdiği mutluluk da az değil ki

Çıkar giderim bu kentten daha olmazsa,
Sensizliğin bir adı olur, bir anlamı olur belki

inan belli etmem, seni hiç rahatsız etmem,
Son isteğimi de söyleyebilirim şimdi:

Bir geceyarısı yazıyorum bu mektubu
Yalvarırım onu okuma çarşamba günleri

Cemal Süreya
özletir kendini.

hakikaten özledim len ben bu duyguyu. ayrı bir tadı vardı, zevki vardı. her güne umutla uyanmak vardı eskiden.

velhasıl,
bitince yokluğunu hissettiren duygu.

tadını çıkarın. *
Korku filmlerinde katile yalvaran kurban gibidir.
facebookun icadı ile beraber sayıları her geçen gün azalmaktadır.
harflere duyduğum içi dolu duygunun bir kısmına verilen isim. harfleri seversen, yazarlara tapar, cümlelerle sevişir, kucağında noktalarla uyur, ünlemleri sokak aralarında kulak içlerine sokarsın, evet.
gizlice gözlerinin içine bakıp ona hiçbir şey söyleyememektir.
platonik olarak kalması en iyisi olacaktır. platonik aşka olmayan özellikler eklersin, ona açılmayı başarırsan gerçeklerle yüzyüze gelirsin. ne yazık ki o düşündüğünüz kadar mükemmel değildir.
Bugün Feridun Düzağaç'ın da dediği gibi en güzel en temiz olan aşktır. özlenir arada bu duygu. bazı duygular keşke hep bu kadar temiz kalsa denir. Ünlü şaire inat aşkın iki kişilik olmadığının kanıtıdır.
aşkın en bedbaht halidir.
hayatta bir kez düştüğüm bir hatadır. iki yılıma mal olmuştur ama gerekli dersleri de vermiştir bana. o zamandan beri sadece bana karşı ilgi duyan kızlara aşık oldu bu bünye hiç ekstra heyecanlara girişmedi. sonuç ne dersen şu an sapım, ama platonik halimden daha mutluyum
o farkında bile olmasa da konuştuğu her dişi varlığın saçlarını teker teker yolmayı istemek.
yaptığı en ufak espriye hemen gülmek, belki de burnuna yara bandı yapıştırırken hissettiklerindir.
baktığın her kızda onun suratını görmeye başlamak demektir. film bile izlerken tüm kadınlar ona benzer. bir süre sonra fotoğraflarla yaşarsın. çok uzun sürer delirirsin. sonra onu görmek için ondan sadaka istersin.
güzel bir klibi olan şarkıdır. dinlemeye değerdir.
- ne kolesterol, ne yağ. iki aydan fazla süren platonik bir aşk, kalbin en büyük düşmanı.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
platonik aşk diye bir şey yoktur. adı başka bir şeydir onun.. içinde aşk kelimesinin geçmesi "aşk" ı aldatmaktan başka bir durum değildir..

ulen karşı komşunu kızına platonık aşık olacağına git shakira'ya falan ol! madem ulaşamıycaksın buyuk oyna o zaman..

ınsan sevgılısıyle bahar kokan bir akşam üstü el ele gezemıyorsa bunun adı " aşk " olamaz!

olsa olsa gerizekalılıktır..
4. sınıf çocuğunun dahi artık bildiği bir kavramdır.
"sevdim sevilmedim seveni sevemedim canımdan böyle bezdim" derken candan bundan bahsediyor işte.
bi de bunun sonradan olanı var ki, o çok ağır...
sevgilisinizdir, aşıksınızdır. yani çoğul olarak, ikiniz de birbirinize... sonra onu dürterler, o gider. siz kalırsınız sap gibi ama sevmeye devam ederek...

bi'nevi hükmen mağlup olup küme düşmek gibi. fakat şike var işin içinde demek ki... sahayı terkeden galip gibi...

artık alt gruptasınız, yalnız ama bekleyen... haklı ama özleyen... aşık ama gizleyen!
ağzına sıçılmış, tecavüzün kralına uğramış terimdir.
ister inanın ister inanmayın gerçek aşktır.. öbürü sadece alışveriştir.
En güzel olandır.
En basit bitmez.
Beklemeye doyamaz insan sıkılmaz.
Hep bir umut vardır...

(bkz: Öldürmez süründürür)
sağ tuş / masa üstü arka planı olarak ayarla 'dır herşey.
platonik aşk karşılıklı aşka dönüşür ama yakışıklı prens de kurbağaya dönüşür ( mecazi anlamda tabiki ) ve büyü bozulur, masal biter. tecrübeyle sabittir.