içerik bulunamadı.
Yaklaşık 2 ay önce yayınlanan videodaki Alıkonulan asker ve polis aileleri: görüntüler için PKK’ye teşekkür ediyor randevu istiyoruz.

http://barisicinaktivite....?utm_campaign=shareaholic

Edit: söz konusu video https://m.youtube.com/wat...outu.be&v=4fxA4NpPmaw
kendi içinden elemanları çıkarıp türk askeri diye yutturmaları güldürmüştür.
Içlerinde kelimeleri boğazına takılan semih özbey hemşerimdir.Mardin deriklidir.Yani o da kürttür.Yani bu hepimizin mücadelesidir.
Eksilenecegimi bile bile yaziyorum..
Öncelikle umuyorum ki en kisa zamanda hepsi ailesine ve sevdiklerine kavusur. Ama burada da soyle bir sey dikkatimi cekiyor olen bir askerin ardindan pkk ye veya baskalarina onca kufur eden insan kalkmis bari olseydiniz diyor iste bazilarinin vatan bayrak sevgisi bu kadar.. bu insanlar sehit olsaydi onlarca metin duzeceklerdicocugu vardi yeni evlenmisti falan..

Neyse baska bir konu da en azindan o insanlar icin icim rahat cunku sag salim ailelerine kavusacaklar cunku savasinda bir onuru vardir. Bir adami sokakta suruklemek, olenlerin uzerine ayagini basip fotograf cekilmek , bir kadini sokak ortasini cirilciplak atmayacak kadar onurludur..
toprak baska, bastakiler baska oldugu icin yazacagim esir askerler'dir. lan adamlari tras etmissiniz, korkutmussunuz, ayaklari titrer iken mikrofon tutmussunuz. gayet iyiyim, ailemi ozledim, yetkililere sesleniyorum. lan siz milleti gerizekali saniyorsunuz ki cok da yanilmiyorsunuz aslinda, siz oc lari bu videoyu yayinladiginiza gore, ve biz izledigimize gore biz gercekten gerizekaliyiz. bazimizda bir hukumet var diyenler, lan devlet bu insanlari kurtaramiyor ise, nerede lan o devlet? arkaya astiginiz posterin de, sizinde amk.
akp nin tepkisiz kaldığı içimizi yakan askerlerimizdir. böyle hükümet tarafından yönetilen halk herşeye Müstehaktır. Kurtarılmayı bekleyen askerlerdir aynı zamanda.
pkk, bırakın türk askerini, kimseyi esir alamaz.
Yanlışlık şu ki; esir olabilmek, hem hukuken hem de fiilen belli şartlar gerektirir.
Çünkü pkk, çetedir. Çete, her ne kadar örgüt ise de, hukuku olmadığından, esir alma hakkı ve üyesinin esir olma hakkı yoktur.

Zor, oyunu bozar... Oyun, zoru zorlar...

insanları hiç bir zaman, beklenmedik koşulları yaşamayınca değerlendirmeye almayın!... Özgür iradesi olamayanların, beyanını da ciddiye almayın!...

Çocuklarımızın haline baktım, baktım... Kahroldum.

Kendini bir halt sanıp, yıkıcı soruyu soran tipin yaklaşımına baktım... Kahroldum.

Çirkin ve reziller kahrolsun diye diye, biz kahroluyoruz; anladım.
tez elden sonuca varmak için yapılacak hamleler bellidir. it ile değil sahibi ile konuşacaksın. konuşma kısmında bağırmak veya bağırtmak da serbest.

bu örgüte siyasi kanattan destek veren, onları tüm kamuya zararsız göstermeye çalışan, ve finansal desteği üzerlerinden sağlayan, yetmezmiş gibi devletin onlara tahsis ettiği makam araçlarında, dokunulmazlıklarını kullanarak örgüte silah taşıyan sözde barış elçisi özde bölücüler var. bu sözde barış elçisi özde bölücülerin birinci dereceden birçok akrabası var. hatta bu birinci dereceden akrabaların bazıları müzik kursuna gidiyor, bazıları üniversitede lisans eğitimi alıyor. hatta bu müzik kursu ankarada. bir piyano kursu. hatta bu üniversite ankarada. mektebi mülkiye.

şimdi ülkesinde ve tüm dünyada barış isteyen oldukça demokratik ve insan haklarına saygılı türkiye cumhuriyeti vatandaşları örgüte destek veren ve önder kadrosundaki kişilerin çocuklarını onların tabiriyle falan cadde falan sokaktan alsa ve 1 gece sonra bu şekilde bir video çekse ne mi olur? izlediğimiz videodaki arkadaşlar aynı gece evlerine özel araçla bırakılır.

ek not: bu yazıdaki tüm ifadeler tarafıma aittir. sözlük yönetimini ilgilendirmez.
Insanın boğazını düğümleyen vaziyet.
Acilen el atılması gerekir. Şerefsizler bir de aynı şeyleri tekrar tekrar her birine zorla söyletiyorlar.
Sizinle barış kelimesi aynı cümlede yer bile alamaz. Adi köpekler.

Allah'ım düşmanın bile şerefli olanını versen keşke...
Apaçık belli 2:46 daki arkadaş kamera kaydı durduruyor ve yer değiştiriyor bu arada kendisine kullandığı esir ve benzeri kelimelerden dolayı tahminim işkence ediliyor.
Zaten yutkunarak konuşması ve bir ara yetmez mi demesi de bunu destekliyor.
Birilerinin bir şekilde müdahale edip sağ salim ailelerine ulaştırması gereken kişilerdir.

Özellikle astsubay olan genç arkadaşın durumu oldukça kötü net şekilde anlaşılıyor. Gururlu bir astsubay ve aldığı eğitiminde bunda bir faktörü var. Er ve polis olanlar daha rahat söyledi bazı şeyleri ancak astsubay hem fiziken hem ruhen yoğun saldırılara maruz kalmış.
biz kardeşiz, biz birbirimize benzeriz, biz birbirimizi sevmesekte saygı duymayı ögreneceğiz, işte o zaman adam olacağız, birlik olacağız, bir ülkede birlikte yaşamayı öğreneceğiz. burdaki mehmetçikler pkk'nın elinde esir tutuluyorsa, siz batıdakilerin eseridir. onlar adına çok üzüldüm, elimden gelse hepsine teker teker özğürlüklerini veririm. kürtlere daha onurlu, daha insanca, daha adeletli bir yaşam vermeyi istediğim gibi.
Düğününde ,yolda ,evinden alınan insnalar. Hiçbiri çatışırken ele geçirilmemiş. Ezberletilmiş metinleri okuyorlar. Dalga geçer gibi herbiirme bir ağızdan yılbaşı kutlması yaptırmışlar. Gerekirse bunlar için operasyon yapılmalı yada takas edilebilcek hamleler yapılmalı. HDP milletvekilleri alen suç işliyor. Bunlara ba altında sopa göstermek lazım. Ya operyason ya pazarlık.
Hdp ye oy veren kemalistlerin eseridir. Alin kına yakın bi tarafiniza.
Ben o durumda kalsam ne karar veririm bilmem ama , er değilde rütbeli olsam ölene kadar çatışmayı mumkunse ölmeyi beceririm. Devlet beni elini güçlendirmek için alsin ama ben zayıflatayim.

Edit : er ve rütbeli farkına dikkat.

edit 2 : e kürtsem zaten direk teslim olurum.
Yani izledim ve tepem attı. inançlı biriyim onun için hiç sövmedim ama artık bu pkk bunu hak etti. Bir insan kerhanede doğsa bu kadar şerefsiz ve alçak olamaz. Kendi askerini kaçırıp bunu devlete bir boy göstermek için kullanandan daha adi kim vardır. Bende görevimi o bölgelerde yaptım, biliyorum askerlerimizin çektiği zorluğu ve sıkıntıyı. Kalbimiz, gönlümüz, şerefimiz onlarla. Esırde düşeriz, sehıtte. Ama keşke bu esaret bir düşman ülke eliyle olsaydı. Kendi içimizdeki adamların, benim vergılerımle, emegımle nefes alıp doyanların, elektirik çalıp, devletten beslenenkerın bunu yapması insanın kanına dokunuyor. Aklıma sadece bu terörist lerin annelerini hiç düşünmedikleri geliyor okadar.
Bu operasyonlar tek terörıst kalmayıncaya kadar devam etmezse bir daha hükümete oy vermem. Kimsede vermesin. Tüm pkk ve yandaşları temizlenecek. Geriye sadece pkk lı olmayanlar kalacak bu böyle bilinsin.
kurtarılmaları lazım. evet akp, mit, çavuşoğlu... söz sizde.
https://youtu.be/4fxA4NpPmaw

Anf denen rezilliğin yayınladığı rehin düşmüş askerlerimizin videosudur. Hepsi silah zoru ile barış özgürlük diyor ama içinden ailemden sevdiğimden ayırdınız düğünüme giderken kaçırdınız hepinizin allah belasını versin dediğine eminim.
2'si polis 6'sı askermiş yeni yıl kutlaması için videoları çekilmiş
http://www.peshaber.com/p...si-aileler-sevindi/79615/
esir oldugunu kabul etmek karsindaki gucun buyuklugunu gosterir, savas kurallarina uymasi kucumsenmeyecek bir davranistir. ya kulak kesmelere ve tecavuz edenlere ne denmeli.
daha sonra serbest bırakılmış askerlerdir. bırakıldıklarından sonra dönüşlerinin dert olduğu askerlerdir. ( http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=237959 )

ne bileyim; "askerlerin geri dönmesine sevinemedim" vb. bir ülkede bu "serbest bırakılan askerlerin ailelerine, sevenlerine mutluluklar dilerim" ya da "milletce sevinçliyiz askerlerimiz sağ sağlim döndüğü için"den daha cok prim getiriyorsa bir ülkede, işler iyice cığrından çıkmış demektir. ki öyle olduğu hürriyet'in falan okur yorumlarına bakınca görülüyor. adamlar hakkaten "türk askeri teslim olmaz" diyor ya... bunu gercekten söylediklerine inanabilmemiz, bizim bile ne kadar deforme olduğumuza kanıt sayılır...

Ayrıca serbest bırakılan, esir, teslim edilen vs. dediğin anda gitti devletin karizma... Gitti ordunun "disiplin"... Tabi ki böyle diyecek bir bakan... Devlet-Ordu açısından bakılınca ne kadar büyük bir "yenilgi" olduğu görülmüyor mu? Ne diyeceklerdi ki? Hem karizma çizildi (illegal örgüt askerlerini ellerinde silah varken ve bilfiil çatışma sırasında teslim aldı) hem disiplin sarsıldı (Bir sonraki catışmada teslim olmak aklından geçmemeli degil mi "ölmesi gereken" askerlerin?) hem kamuoyundaki total güven ( AKP'ye oy atmış "terör karşıtı" vatandaşın hükümete güveni hem de ulusalcı, orducu cenahta orduya duyulan güven) sarsıldı... Bir de üstüne PKK'nın dünyaya çektiği iranvari şovu ekle... Askerlerin RojTv'deki konuşmalarını da... Ki en sert konusanları da profesyonel askerdi, uzman çavus, kadrolu yani...

Bu durumda tabi ki "Heeyt ulan" edebiyatı yapacaklar, ben bunun tek bakanla sınırlı kalmasına bile şaşırdım aslında...

böyle durumlarda işler çığrından ya çıkmak üzeredir ya da çıkmıştır, istenen de budur zaten... Militarizm ve milliyetcilik goygoylanmadan savaşa girilir mi hiç? Nerde görülmüş?...

Bunun dışında şeyler de var; devletin nasıl bir yapı olduğunu atlamayalım, ya da ne bileyim ordunun nasıl bir kurum olduğunu, sistemde nerede durduğunu falan... Bu garibanların ordunun mensubu ve aynı zamanda "malı" olduğunu, onların gözünde insan değil mermi olduklarını... Hiçbir askerin "resmi olarak" bir hakka sahip olmadığını...

Şuan veya gelecekte çatışacak olan, ölmesi beklenen-istenen çocukların da bu haberleri izlediğini, bir şekilde takip ettiğini de unutmamak lazım, "Lan bi dahakine teslim mi olsak, baksana bir şey de yapmıyolar" dedikoduları bazıları için en korkulacak şeydir şu yaratılmış, yaratılacak ya da yaratmaya çalıştıkları gerilim ortamında ve gayet de mümkündür bu yaklaşım... Olay hamaset meselesi değil hayatta kalma meselesidir oradaki gariban için ve böyle meselelerde tabi ki iktidar en pis yüzünü gösterir, tabi ki asar keser... Ayrıca bu hamleyle şehit ailelerine, gazilere ya da savaşın acılarını yaşamış olan binlerce insana da "Yaptıklarınız boş yere değil, kek değilsiniz siz... Bakın işte korkaklara ne yapıyoruz" demiş de oluyorlar bir yandan... Ama öte yandan da ana babalara "Cocuğunuzu asker etmeyin, gebertiriz illa" da demiş oluyorlar o da işin pozitif tarafı...
edit: ya bu adamlar zati pkklıymış. şimdi küfür yazsam silinir. her neyse...
ilk günden beri durmaksızın yüreğim yanıyor.. içim burkuluyor, beynim zonkluyor, tahammül edemiyorum.
bu düzen nasıl hepimizi düzen bir düzendir ki! ölenlere şehit ölemeyenlere vatan haini diyoruz. aklımızı yemiş gibiyiz.
neymiş teslim olmayıp ölmelilermiş, türk askerine teslim olmak yakışmazmış!
hadiyin ordan be ölüm korkusunu kaçı hissetmiş ki bunu yazanların!
kaç tane paramparça olmuş ceset görmüşler ki böyle yazarlar! bu nasıl bir haddini bilmezlik!
üstelik teslim mi oldular, esir mi alındılar bilmiyoruz.

hepsini geçelim varsayalım bu askerler şu ya da bu şekilde teslim oldular.
ve yine varsayalım bu askerler pkk yanlısı! durum böyle olsa bile açıklanabilecek
bir durum değil ki askerin ve hükümetin yaptığı!
senin istihbarat servisin var bilmem neyin var araştır böyle adamı öyle bir yere
gönderme hadi gönderdin takip et, hadi takip etmedin ceza gerektiren birşey varsa
cezasını sen ver ama önce onurunu kurtar, esir askerlerini sen kurtar.
ana-babaların yüreğine su serp ordumuz memedimize sahip çıkıyor dedirtebil.

2 asker için bir şehri yok eden ülke örnekleri var çok yakınımızda.
bu ülke, bu ülke de yaşayan bütün fertler herşeye katlanırda onurunun kırılmasına asla!

büyük devlet olacaksın büyük ordu olacaksın dünyanın her hangi bir yerinden her hangi
bir vatandaşıma yada hele hele askerime yapılan hiç birşey karşılıksız kalmayacak hissiyatını vereceksin. büyük olmanın yolu büyük gibi davranmaktan, koruyup-kollamaktan
geçer.

kaldı ki askerleri kurtarmaya yöenlik bir operasyon dahi yapmamışsın, vatandaşın görebileceği, içini rahatlatacağı tek bir adım atmamışsın! yani sen onları kurtarmak istememiş ve askerine sahip çıkmamışsın, sonra da dövünüyorsun, kurtulduklarına kimsenin sevinmesine izin vermiyorsun. namussuz herifler evlat ciğerdir, ciğer.
mehmetler bu ülkede tüm anaların evlatları gibidir. başka yerde saygı, sevgi, göz yaşı ve gururla karşılanan-yollanan bir asker millet daha yoktur.

adamdan ucuz birşey yok zaten bu ülkede. hangi asker nasıl güvenecek, bu nasıl bir ülkedir ki korku imparatorluğu yaratmaya çalışıyor kendi ülkesinde.
konuşup duruyorlar eylem zamanı artık eylem. bir kez bize güvendiğinizi bir kez bizim arkamızda olduğunuzu hissettirin bize. usandık biz itilmekten, hor görülmekten.

3 mt kar var, askerine yırtık bot giydirirsin, üstüne bir de sarıkamış trajedisi yaparsın. yazıklar olsun. bu trajedinin tavanı işte, ben bunları yaşadım da yazıyorum.

kimi kandırıyorsunuz be pezevenkler köşenizden atıp tutup yazıyorsunuz. herkes uzman, herkes o çocuklara şüpheyle bakıyor. böyle bir durum yok,olamaz. hadi o gençlerin intihar etmesini, dünyaya, hayata, vatanına küsmesini engelle.

ne demek ya senin askerlerin esir! ecdad bunu topyekün savaş sebebi sayardı. biz nasıl geldik tanrım bu günlere!
bitmez..
esir düştükleri günden itibaren haklı haksız gerekçelerle sürekli eleştirilen askerlerdir.malesef hiçbirimizin olayın iç yüzünü bilme şansı yoktur ; çünkü ancak basından bize yansıyan kadarını yorumlayabilme imkanına sahibiz.gerçek olan şudur ki ; bu askerler hakkında soruşturma başlatılmıştır.