entry'ler (279)

sözlük yazarlarının itirafları

Universitede yapilan uluslararasi bir projeye secildim.hayatta ilk defa yirt disina cikma firsati gecti elime hemde en ilgili oldugum alanda. Sabah bu sevincimi paylasmak istedim babamla. Soyledim ve hic tepki vermedi. Hicbir sey soylemedi tipki bundan once olan her seyde oldugu gibi. Universiteyi tam burslu kazandim gercekten babamin buna sevinmesine universiteyi kazanmamdan daha cok sevinecektim ama o sadece iyi deyip gecti . bu gune hep takdir belgesi aldim arkadaslarim sinifi gectikleri icin takdir edilirken benim babam karneme bile bakmadi. Biliyorum fazla acitasyon yapiyormusum gibi duruyor ama insan kiriliuor ya. 21 yasima gelmisim hala bir seyler basarmak istememin sebebi babamin sadece kuru kuru diyecegi bir aferim . ama artik akillandim ondan bir sey beklememen gerektiginin ve hayatta olmasina ragmen beni babasiz biraktiginin farkina vardir. Artik tek soyleyebilecegim baba senddn gercekten nefret ediyorum.

bir kelimeyle çocukluğunu anlat

(bkz: sokak)

gecenin yalanı

Cok mutluyum oyle böyle degil.

Bu geceki itirafim hayat cok boktan sozluk yazarlari. Baya baya boktan yani. Dikkatinizi cekerim b*ktan degil boktan.

Allah'im hayatimda hic bu kadar paraya ihtiyacim olmamisti her sey neden ust uste geliyor acaba. Bir hayir sever asagidaki hesap numarama 5 bin tl yatirirsa beni cok mesud eder. Saka saka numara falan yazmadim ama gokten bir 5 bin yagsa hic fena olmazdi .

Kafamin icinde filler tepisiyor suan. 3 yil yan gelip yatarsan ve her seyi son yila birakirsan iste boyle olursun. Bana az bile. Yani bu yil hedeflediklerimi yapmam icin gunun 48 saate cikmasi gerekiyor. 40 da olur. Ama 24 kesinlikle kurtarmiyor :(

yaran kürt isimleri

Bir seylerin anlamini bilmemek birilerini yarabilir dogrudur. Yarmaya da devam etsin. En azindan bu isimlerin hem anlamlari cok guzeldir hemde oyle kizilay dagitir gibi iki kisiden birinin ismi degildir ozeldir

platonik aşk

Yillarca acisini cekmis biri olarak soyleyeyim geciyor arkadaslar. Ama ben cocuktum o zamanlar ergenlik falan derken uzadi. Yetiskinken boyle bir sey yasamak baya zor olsa gerek. O yuzden hic boyle atraksiyonlara girmeyin. Sizi seveni sevin canimiz sıkılmasin.

Az once ilkokul arkadaslarimla vakit gecirdim de hayat cok tuhaf. Artik herkes buyumus kimisi evlilik planlari yapiyor ama sen onun 7 yasindaki halini biliyorsun. Birisi kalemini aldiginda nasil agladigini falan. Sirayi kalemle ortadan ikiye boluyorsun bu taraf benim burasi senin diyerek. Ama simdi bakiyorum da ne anilar biriktirmisiz ne gunler.. ne masummusuz.. hayat gercekten garip canlar

seviştikten sonra söylenecek en anlamlı sözler

Hadi bir sigara yakalimdir. Yemek yemek de mantiklidir ne de olsa efor sarfedilmistir.

çocukken okunmuş unutulmaz kitaplar

(bkz: jane eyre)
(bkz: kibritçi kiz)

sokağa çıkanlar dağa da çıksın görelim güçlerini

Bence bu milleti boyle seylerle test etmemek gerekiyor. Cunku adamlar yamyam !! Bence barbarliklarini yeterince gosterdiklerini dusunuyorum. Bunun olmasi icinde tayyipin bir sozu yeter .

Birileri su kutlama yapan cahil halka insanlarin sabah erkenden kalkip gitmeleri gerekwn bir islerinin oldugunu soylesin.Herkesin altinda o salaklar gibi pahali arabalar yok , herkesin onlar gibi secim zamanlarinda izne cikip akp adkna calisabilecegi torpilli bir isi yok. Kisacasi uyumakistiyorum ve uyuyamiyorum . Neden cunku ortada musluman oldugunu iddia eden aptal bir guruh var ve bu sozde muslumanlar sela okundu diye sokaga inebilen gerizekalilar turkiyede 300 kisinin oldugunun farkinda degiller. Hani bu muslumanlarda bireri oldugunde yas falan tutulurdu ortada bayram havasi var.

özlenen dizi karakterleri

(bkz: behzat ç)

6 dersin 3 ünden kalmak

Bu da bir basari daha ust seviyesi 5 derd alip 3 unden kalmaktir . Bakiniz ben. Bu sicaklarda arkadaslariniz tatilden fotograf atarken siz ders calismak zorunda kalirsiniz he yine calismiyorum orasi ayri bir konu.

Cok mutsuzum sozluk ruh halim bir tuhaf bir gun hayat cok guzel diye entry giriyorum bir gun hayat cok boktan diye. Bir sabah kalkiyorum acayip enerjiyim durup durup dans edesim var bir sabah kalkiyorum agzimi bicak acmiyor. Su son gunlerde sacma sapan seyler yapiyorum yani aslinda hep denemek istedigim seyleri deniyorum ama sonra bir pismanlik geliyor sonra yok ya hayat boyle daha guzel en azindan o ruh halindeyken bir sey dusunemiyorsun o an mutlusun diyorum. Topu topu 5 ders aldim bu donem 3 tanesinsen butunlemeye kaldim bunun sebebi tabiki okulumu sevmiyor pardon nefret ediyor olusum. Bilerek uzun uzun yaziyorum ki kimse okumasin diye hatta okumadan sirf uzun oldugu icin eksileyebilirsiniz ben bazen oyle yapiyorum. Su aralar yasamak denen sacma seyi sorguluyorum sonra olum ondan daha da sacma geliyor onu dusunmekten de vazgeciyorum. Insanlar sacma, kurulan iliskiler daha da sacma. Icimde umut adina hicbir bok yok. Ama yarin bir bakarsin acayip umutlu bir sekilde uyanmis olabilirim. Tatile cikmayi bekliyorum dort gozle su okul bir bitse tabi once. Tatilde kafami bosaltip biraz rahatlamis bir sekilde donecegimi saniyorum yani en azindan oyle umuyorum.

Hayat bazen cok guzel. Dusunmeyince , ani yasayinca hayat gercekten guzel.

Akliniz varsa arkadaslar psikoloji okumayin cevrenizde okumak isteyen varsa onlari da uyarin okumasinlar. Hayir emegine yazik ya . Su yeryuzunde 4 yil okuyup da hicbir sey olamadigin tek bolum. Ustune 2 yil daha istesen de istemesen de okumak zorundasin. O iki yili okuyabilmek icin de su gibi ingilizce bilmek zorundasin. Her gun guzel guzel dert dinlersin cok eglenceli. Yani bazi meslekler para ile yapilamayacak kadar zor. Sevmek gerek . Sunun surasinda 1 hafta sonra artik 4. Sinif olmusken bu bolumu istemedigime karar vermis olmak benim icin cok yipratici bir surec . Hele ustune bir de tam burslu iken ben istemiyorum anasini satayim deyip birakamiyorsun insanlar degisik tepkiler verebiliyorlar. Kisacasi finallerin oldugu su gunde o okuldaki kici kirik arastirma gorevlerinin allah belasini vermesin diyerekten ve o boylaeindan yuksek egolarini musait bir taraflarina ilistirsinler diyerekten itirafimi bitirmek istiyorum. Suan agiz dolusu kufur etmek istiyorum. Ve la la la la diyerek bitirmek istiyorum. Bunu okuyunca (tabi uzun oldu okunayin olum ne isiniz var gidin cayinizi biranizi icin ) ulan bu delinin zaten psikoloji bolumunde ne isi var dediginizi duyar gibiyim . Neyse hadi iyigeceler herkese herkes sevdigi insanla sevdigi ortamda sevdigi bolumde sevdigi ailede olsun.

anarres

Guzel isler yapan guzel insanlar. Iclerinde benimde bir tanecik hocamin oldugu grup. Kendisine burdan sevgilerimi iletmis olayim. Henuz canli izlemek nasip olmadi ama en kisa zamanda dinlemek umidiyle.

Sinav haftasindayiz. Oturup calismam gereken bir ton dersim var. Ev yol gecen hanina benziyor. Misafir ustune misafir geliyor. Ustelik hepsi sevmedigim insanlar. Okul hayati bir kenarda bok gibi ilerliyor. Ozel hayata hic girmiyorum bile. Evet sozluk ahalisi siz soyleyin ben napayim simdi???