bugün

bir recep tayyip erdoğan vecizesi. okurken inanamadım.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18820945.asp
devamı biz de yapmalıyız... diyerek biten, başbakan cümlesi.
yan gelip yatanların yüreklere su serpen beyanatıdır. meğer herkes görevini yapıyormuş. biz de saf gibi terör eylemi sanmıştık oysa.
problem şu ki; siz yapmıyorsunuz.
maalesef doğru önermedir. Biz de buna karşılık görevimizi yapalım ki onlar da görevlerini yapamayacak hale gelsinler. Eşbaşkan dan bu yönde hamleler bekliyoruz. Ama galiba bir ABD yalakasından çok fazla şey bekliyoruz Bu ülkede yaşayan ve her gün gelen şehit haberleriyle kahrolan vicdanlı yurttaşlar olarak...
(bkz: israil in pkkya destek açıklaması ve artan terör)
okyanus ötesi abileri yazıp önüne koymayınca oluyor böyle dil sürçmeleri. normaldir üzerine gitmeyin fazla.
beni fazla şaşırtmayan tipik bir rte sözüdür.

(bkz: israilin oyunu bunlar)
(bkz: prompter sız kelamlar)
siz üzerinize düşeni yapsanız bu durumda olur muyduk diye düşünelim önce.
başbakanın alışık olduğumuz gaflarından bir tanesi daha. bu adam ya içmeden sarhoş olanlardan ya da kimsenin görmediği bir yere gidip alkol falan alıyor. normal değil bu.
görevi orospu çocukluğu olduğundan doğrudur.
bu söz gaftan ziyade belki de tam oturmayan bir kelime seçimidir.

pkk terorist bir örgüttür ve görev tanımı da teror üretmektir. bunu yaptığında da görevini ifa etmiş olur.

devletin görevi de onu temizlemektir. biz de görevimizi yapacağız dediğinde de "terorla savaşacağız" demek istemiş oluyor.
tam oturmayan kelime seçimlerine örnekler:

11.02.2006
vatandaş: anamızı ağlattınız be. aşk olsun size aşk olsun. tarım bakanı anayasa'yı ihlal ediyor. yetmedi mi be? hangi yüzle geldin buraya?
başbakan: bırakın yanıma gelsin. derdini bana anlatsın.
vatandaş: geliyorum... yetti artık ya! öldük, bittik sayın başbakan... devletimin başbakanı...
başbakan: terbiyesizlik yapma!
vatandaş: terbiyesizlik yapmıyorum. lütfen hakaret etmeyin.
başbakan: böyle bağırılmaz ki! artistlik yapma!
vatandaş: artistlik yapmıyorum, sanatçı değilim ben.
başbakan: artistlik yapma! iyi bir sanatçısın. iyi bir sanatçısın terbiyesizlik yapma!
vatandaş: tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz?
başbakan: lan bana anayasayı öğretme! terbiyesizlik yapma!
vatandaş: lan mı???
başbakan: evet
vatandaş: lan mı??? canın sağ olsun...
başbakan: şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın?
vatandaş: ne zaman?
başbakan: şimdi.
vatandaş: benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağladı. suya muhtaç olduk...
başbakan: hadi ananı al git buradan.
vatandaş: lan diye hitap etme. ayıp be.

04.09.2006 - artık şehit cenazesi istemiyoruz diyen şehit ailesine şöyle dedi:
"askerlik yan gelip yatma yeri değildir!"
05.09.2006
"askerlik turistik bir yer değildir demek istemiştim... "

eylül 2006 - bahçeşehir üniversitesi mezunu ve amerika birleşik devletleri'nde ohio kent state üniversitesi'nde master yapmış; pkk ile savaşırken şehit olan asteğmen zeki burak okay'ın "devlete hakkımı helal etmiyorum" diyen evlat acısı çeken annesine şöyle dedi:
"bunları mı dinleyeceğim ben"

14.11.1994 - hürriyet
"10 kasım'da yaygara kopartıldı."

22.08.1995 - suudi arabistan'da kafaları kesilerek idam edilen türk vatandaşlarıyla ilgili olarak:
"suçu bile bile işliyorlar. cezalarını çeksinler. idam cezasına çarptırılanları kurtarmaya çalışanların asıl amacı islâma küfretmektir" - milliyet gazetesi, 23 ağustos 1995

06.03.1996 - hürriyet
"mayo reklâmı şehvet sömürüsüdür"

01.05.1996 - hürriyet
"içki yasaklansın."

16.10.2005 - milliyet
ben ülkemi pazarlamakla mükellefim."

2004
"maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum."

"büyük ortadoğu projesi'nin eş başkanıyım... "

"değiştim!" (seçimler öncesi) 2006 senesi bir röpörtajı : "asla değişmem!"

"yapılabilecek tüm jestleri yaptık. kopenhag kriterlerini yerine getirdik. artık avrupa'dan delikanlılık bekliyoruz. "

birleşmiş milletler tarafından el kaide terör örgütünün finansörü olarak ilan edilen ve interpol tarafından aranılan yasin el kadı hakkında konuşurken:
"hayırsever bir işadamıdır, kendisine kefilim."

1999 - pınarhisar cezaevi
"başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. allah nasip ederse bir nihai hedefim çankaya köşkü'ne çıkmaktır."

aralık 2006 - cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer ve tüm muhalefet partilerinin erken seçim talebi üzerine:
"bu nedir bu, hayatında iki koyun gütmemiş olanlar, artık diyorlar ki; erken seçim. arkadaş, demokraside, bu iktidarın vereceği bir karardır. iktidarın böyle bir derdi yokken, size ne yahu!"

ocak 2007 - seçim hazırlığına giren akp
"'cumhuriyeti biz kurduk!" sevsinler seni, nasıl da kuruyorsun! - ardından - chp çok partili dönemde asla tek başına iktidar olmamıştır, asıl chp iktidar olduğu zaman kadrolaşmasının en büyüğünü, en kaşarlısını yapmıştır!!!"

berlin'de 800 bin holdingzedenin 30 milyar €'larını dolandıran islami holdingler meselesini anlatan ve holdingzedelerin artık intihar ettiklerini söyleyen ve bu dolandırıcılardan birisinin de başbakanın arkadaşı olan halil demirkaya olduğunu söyleyen avrupa türkleri dayanışma derneği başkanı muhammet demirci' yi kasderek, mikrofonun açık olduğunu unutarak ali babacan'a dönerek söyledikleri.:
"ali çağır şu sahtekârı derdi neymiş sor "

"sen ne mutlu türküm diyene dersen o da ne mutlu kürdüm diyene der. "

16.05.2007 - ipi dünya kongresi
"islam karşısında laik biri değilim."

08.01.1996 - milliyet
"ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım."

21.11.1994 - milliyet gazetesi, 23 ağustos 1995
"elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir."

08.01.1995 - hürriyet
"ben istanbul'un imamıyım."

09.05.1995 - milliyet
"imamlar da nikah kıysın."

05.02.1996 - akit
"cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır."

recep tayyip erdoğan'ın art televizyonunda yayımlanan konuşması:
"tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek !"

"hem laik, hem müslüman olunmaz. ya müslüman olacaksın, ya laik. ikisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. mümkün değil, ikisi bir arada olamaz."

"egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan. egemenlik kayıtsız şartsız allah’ındır."

"ikinci cumhuriyet tartışmaları" kitabındaki söyleşisinden:
"bize göre demokrasi amaç değil, ancak bir araçtır. hangi sisteme gitmek istiyorsanız, bu düzenlerin seçiminde bir araçtır. türkiye, kendisine din olarak kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. oysa en üst belirleyici islam'ın ilkeleridir. her şey ona göre belirlenir."

14.01.2000 - avustralya sbs radyosu'na yaptığı konuşmadan:
"sayın öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor."

10.04.1995 - saygı duruşunda ayağa kalkmadığı için eleştirilmesi üzerine - milliyet gazetesi, 11 nisan 1995:
"saygı duruşu sap gibi durmaktır. saygı duruşu yerine dua edilmeli. sap gibi durmanın manasını anlayamıyorum"

cumhurbaşkanı'nın 29 ekim cumhuriyet bayramı resepsiyonuna rektörleri çağırması nedeniyle - 2005
"bayram değil seyran değil."

"türkiye’nin yarınında artık kemalizme ve kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. bizim için en üst belirleyici, islam’ın ilkeleridir. her şey ona göre belirlenir. ben islam’ın devlet planı içinde düşünüyorum. "

"demokrasi bir tramvaydır, gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz. "
kendisinden biliyor olsa gerek. gerek o da görevini yapıyor bop eşbaşkanı olarak.
Gorevini yapiyor da nedir! Gorev derken olayi ne kadar da masumlastirmis. Tek tek hatta pardon ne tek tek'I cifter cifter 3er 5er insanlarimiz katledilsin sen buna gorev de. Ama dogru onlarin gorevi de bu degil mi?! Keske biz de gorevimizi yerine getirebilseydik de masum insanlarimiz hicbir sebep yokken bir gorev(!) ugruna oldurulmeselerdi!
Doğru çok doğru..Seviyorum seni sayın başbakanım..hatta bu sevgiden dolayı kendimden utanıyorum o derece..:(
başbakanın yeni bombası. Asıl bomba;

--spoiler--
Arkadaşlardan detayları henüz almadım.
--spoiler--

yani ülkende günlerdir kaç insan öldü be adam? Hıyar mısın sen? Sen nerenin başbakanısında daha detay almadın, haberin yok. Ankara'da patlama oldu ha, bu arada '3 adet insan öldü' diye açıklama yaptı bakanın.

Yakında şehitler için üzülmeyecek kimse, her gün bir askerin ölmesi normal gelecek herkese...
(bkz: şaşırmadım)
noluyo.
her zaman olduğu gibi, yine başbakan ülkenin akıllı yurtaşlarını çaktırmadan bir şeylere hazırlıyor...
peki bu görevi pkk ya kim veriyor diye bir soruyu hak eden açıklama. bir tane gazeteci yok ki orada sorsun bu soruyu.
israilin verdiği emirleri yerine güzelce getiriyor pkk.
nasıl ki sözlükteki yalakalar pkk nın yaptığı eylemlerden sonra hükümete, kürtlere ve cemaate saldırarak kendi görevlerini yerine getiriyorsa pkk da efendileri olan siyonistlerin verdiği görevi yerine getiriyor.
(bkz: freud bilinçaltı psikanalizi)