bugün

insanın dizginlenemeyen egolarıyla bağlantılı olan durum..
"belki bu sefer olur." düşüncesiyle yapılan işlerdir. Fakat çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanır.
günah olduğu herkesce bilindiği halde tekrar tekrar yapılan seks.
aşık olmak. *
aç karnına sigara içmek. (hipoglisemi vakaları için ölümcül tehdit oluşturabilir.)
sigara içmek. (malum öldürür)
dersten kalmak. (okul bitirmeden bir şeyler yapılabileceği masalına kendini inandırmak.)
ex sevgilinin sana dönmeyeceğini bile bile yalvarmak. hayır cevabı alınınca ulan salak kafam diye hayıflanılsa da.. neyse ya a.q. bana ne oluyorki aramıyorum işte...
(bkz: kalp kırmak)
hoşlanılan ya da hoşlanıldığı sanılan kişiyi düşünmemek istemek ama düşünmekten kendini alıkoyamamak. belki de aşık olmak...
çok içmek, sarhoş olmak, gece ne yaptığını hatırlayamamak bir de bunlar yetmezmiş gibi mide ağrısı, baş ağrısı çekmek.
çok içip hoşlanılan kişiye telefon etmek.(hö?)**
(bkz: anket)
eski sevgili ile yeniden birlikteligi denemek...
tembellik.
kokacağını ve bu durumdan rahatsız olacağınızı bile bile soğan-sarımsak yemek.
düşünmek bazen. sadece düşünmek...

edit: sen düşün o zaman. bana ne karışıyorsun değil mi ama? *
doğrudan göbek olacağı bilindiği halde sabah üç, dört, hatta beşte yemeğe abanıp,
tokluk hissi geldikten sonra ulen... bu göbek erimez! diye ağlamak.
sabaha kadar oturmak.
Anne Babanin istedigi bir seyi yapmamak . Ekmek almani isterler , usenirsin gitmessin bakkala . onlardan biri alir gelir . gorursun , uzulursun , pisman olursun . Ama ertesi gun yine gitmessin bakkala .
hız = kaza
anneye gereksiz yere sinirlenip haddinden fazla bağırıp çağırmak bunu başka bir zaman yine yapmak yine pişman olmak,sonra yine yapmak yine pişman olmak...
içerken bir çok alkol çeşidini karıştırıp mideyi bozmak bazen kusmak.
sevgiliyi üzmek...
cepteki son parayi harcayip yaya kalmak.
ders çalışmamak. vizeden moral bozukluğu ile çıkmış bir bireyin: 'ulan finale 3 hafta çalışmazsam adam değilim' dediğini finale 2 gün kala hatırlaması ile gerçekleşen durum.
sevdiklerinize yaşadıkları zaman; beslediğiniz sevgiyi göstermemek.