bugün

bir fransız atasözü der ki; iyi bir peynir ayak gibi kokmalı. yani doritos'un iyi bir peynir altı suyundan yada suyunun suyundan -bilemiyorum- yapılmış olduğuna sevinebiliriz.
kokusu başka tadı bambaşka olan bir çeşit.

yanında yoğurtla bir başka.
Kaçınılmaz bir gerçektir.

Fakat tadı ayak tadı gibi değil.
(bkz: peynirli doritos un ayak kokması)

Aramayı kullanın arada.
biri de çıkıp

doritos çorap kokusuna benziyor

dememiş.

benziyorsa doritos çorap kokusuna benziyordur.

zira doritos çoraptan çok sonra çıkmıştır.

bizde öyle,

sonradan olan, öncekine benzer. ayıp.
peynirli olanı sanırım bu kokuya sahip. rabbim günah yazmasın ama leş bir kokusu var.
ikisinin içeriğinde de bulunan butanoik asit(veya bütirik asit) kaynaklı benzerliktir. saf hali daha ağır ve daha kalıcı bir kokuya sahiptir. sadece şişesinin kapağını açıp pipetle bir miktar almam gerekti. ellerime sinen koku 4 gün çıkmadı. hatta akşam evde arkadaşla otururken bu mal ayaklarını koklamaya başladı. ne oldu dedim. bir koku var dedi. bende ellerimi koklattım. şaşırdı bayağı.
Çorap kokusunun doritos kokusuna benzeme nedeni ayakdaki bakyeriler ile peynirdeki bakterilerin birbirine benzemesi. Tam anlamıyla benzemiyor o yüzden çorabınızı yemeye kalkmayınız.
Bilginize
benim canım peynirli doritosumdur.

çorap ne allahsız. * * severek yiyorum.
"tamam şimdi tekrar giy o ayakkabıyı bayılacaz yoksa"

şeklinde uyarılası kişinin tespitidir.
turuncu olanına benzediği bir gerçektir.
Keşke benim ayaklarımda böyle koksa diye düşündüren, lezzete çağıran bir kokudur. ayağı öyle kokan bir kız bulayım basarım nikahı.
herkesin ayağının aynı koktuğunun kanıtı. ne ilkel uzuv şu ayak.
bazı peynirlerin olgunlaştırılması aşamasında, biz insanların doğal florasında da yer alan Brevibacteria kullanılır. bu bakteriler üremeleri için vücudumuzdaki en uygun ortamlardan olan nemli ayaklarımızdaki keskin kokuda ürettikleri sülfür içerikli maddeler ile rol oynamaktadırlar. aynı maddeler kullanıldıkları peynir ürünlerinde de bulunduklarından dolayı, belirli peynir ürünlerinin uçucu aroma maddeleri ile ayak kokumuz benzerlik gösterebilmektedir.
hay ben sizin. Daha da yiyemem. Ayak kokmuyordu halbuki *
ayak fetişisti yaptıracak kadar güzel bir tadı olduğu gerçeğini degistirmeyecek durum.
peynirli bütün cipsler ayak kokar bu yüzden sevgilimin ayaklarını yerim hep.
belki de ayakları ile yapıyordur fikrini getirdi şimdi aklıma.
iğrenç la. hele parmak aralarına kaçarsa, abbaavvvv.
yılların geyiğidir. hatta yeni bir arkadaş ortamına girenler genelde bunu söyler.
baharatli ayak yemek gibi birsey ama guzel.
Yarim kilo corap ordan yarim kiloda az giyilmis ayakkabi aromayi iyi tutturalim aa bir tutamda peynir.
acaba havasız, loş ortamda mayalanmış o lanet olası ayaklar bakteri üretiminden mütevellit peynir, lor, otlu peynir kokuyor olamaz mı şeklindeki hipotezle kafalar daha çok karışacaktır.
el değmeden hazırlandığını kanıtlamaktadır. ne değdiyse artık.
tespit samimidir ama bu tadını degistirmez.
ayakların peynirli doritos kokmasıdır.