bugün

istanbul'da.
2000lerden sonraki dönemin dört beş rockstarından biridir. the libertines ve babyshambles'ta harika işlere imza atmıştır.

öte yandan 2009 tarihli grace/wastelands benim dinlediğim en iyi albümlerden biridir. çok dikkatle takip etmek gerekir.

ek bilgi olarak, 2 eylül 2013 tarihinde babyshambles'la yeni bir albüm çıkaracaktır.
aşığıyım piçin.

tipsiz olmasına rağmen. rock star olmasa yüzüne bakmam doğru.
her seyin gorunume indirgendigi, bilgisayar efektlerinin muzige hukmettigi bir cagda rock n roll'u tek basina dovuserek savunan guzel adam. altmislardan sonra rock yerini metale, sonra popa birakti, sonra ucube, elektroniklesmis, tuhaf bir muzige. pete doherty butun cirkinligiyle, manyakligiyla ve aykiriligiyla, bu toz pembe dunyanin gozune tukuren bir ozan. wilde, rimbaud, verlaine, camus seven naif ama karamsar bir sair. arkasindan surekli, "deli," diye, "bagimli serefsiz evladi," diye atilip tutulan, ama o pek alay ettikleri igrenc disleriyle dolu agzini araladiginda dunyayi susturabilen, "kral olacak adam." otoritenin, yasalarin, kotulugun olmadigi arcadia adli dusler ulkesine varma umuduyla, albion adli gemisiyle sahil sahil dolanan bir denizci. gercekligin dayanilmaz yukune dayanamayip uyusturucuya, gitarina, siire sarilan, yuruyen bir trajedi. ya bir efsane olacak, ya silinip gidecek, ama dunyaya bir daha asla bu kadar bizden bir unlu gelmeyecek.

"Long may the Albion sail to the shores of Arcadia!"
an itibariyle 532.kez rehabilistasyon merkezine gitmeye hazirlaniyor. bu sefer tayland'i secmis. hadi hayirlisi.

edit : evet tayland dan da kovulmus bulunuyor*. sebep : diger hastalari kotu etkilemesi. uyusturucu merkezinden kovulanini da ilk defa duyuyorum. neyse. an itibariyle londra'ya donmektedir.
uyusturucu müptelası ibne , şimdiye kadar adının hiç hayırlı bir işle anıldığını duymadım ya uyuşturucu yakalatır ya alırken yakalanır , kate moss'u da bu harcadı vakti zamanında .
ne zaman bir roportajini izlesem beni gulmekten kirip geciren tip. ayrica amy winehouse un olumunden sorumlu tutulmasi cok sacma zira bir kisi sorumlu tutulacaksa o da eski kocasi blake zirtapozudur. neyse. seviyorum lan ben bu cocugu. ayrica guzel cocuk ve cok ayri bir karizmasi var.
Amy winehouse'un evine yerleşmiş. Up the bracket'teki ciyaklamasını sevdiğim. Olum ben seni carl'la iyi işler yaptığın zamanlarda severdim. Şimdi kimlere kaldın lan zırtopik, bu değildin olum sen. Attan indin eşeğe bindin. Kate nerde amy nerde ?
tam bir rockstar. ünlü olmanın gerektirdiği, gerektirdiği demeyelim de uçlarda yaşayanların genelde yaptığı para, seks, uyuşturucu ve rock'n roll maddelerinin hepsini layığıyla yapan insan.

bugün pek sevdiğim bi arkadaşla tartıştık da baya. bu adam nasıl tavlar kate moss'u lan. dişleri simsiyah falan...

(bkz: şeytan tüyü)
almanyada nazi marşını okuyarak skandala imza atmıştır diyorlar.

http://www.youtube.com/wa...feature=rec-fresh+div-r-4

(bkz: ne var bunda)
the libertines'ın konserlerınde canı istediği zaman sahneden indiği için seyirciler tarafından çok küfür yiyen bir ara gruptan atılma konusu bile olan çok sevdiğim müzisyen.

biraz acayip bir tip ama sarkıları olsun kendısı olsun tamamen farklı tamamen orjınal insanı eglendıren,bu sene çıkan solo albümünde* insanın kafasınıda dinlendiren bir insandır o.

gecen aylarda the libertines ile festivallerde yer alıcagını acıkladıktan sonra "umarım bende bir gün onu izlerım" diye içimden geçirdim.bakalım kısmet.
12 mart 1979 doğumlu, sürekli olay çıkaran, sık sık hapse girip çıkan, alkolik, uyuşturucu bağımlısı, arıza, söz yazarı ve müzisyen. the libertines ve babyshamles adlı iki grubu vardır. babyshambles ile halen aktif olarak müzik hayatını devam ettirmektedir. babyshambles'la yaptığı çalışmalar daha takdire şayandır kanımca. bir süre önce müslüman olduğuna dair bir haber okumuştum. müslüman olduğundan beri sakin olduğu da yazmaktaydı. böyle bir adamın müslüman olması ihtimalini kafam pek almıyor açıkçası.
"Libertines" ilk grubudur. (bkz: Charles Baudelaire), (bkz: Oscar Wilde) ve (bkz: Camus) favori yazarları arasındadır.Boş ve hoş rock starlarından değildir.
amin oglu esteban degildir; amin oglu pete'tir; bu pete denen gotelegin birlikte olmadigi guzel kadin kalmadi; hayir bakiyorum neyim eksik diye yok bir eksikligimiz allaha cok sukur, iste turk gencleri, ozellikle abaza olanlar sakin oyuna gelip totos kokain kullaniyor da guzel guzel kizlarla birlikte oluyor demeyin; is adamin yavsakca fakat super otesi moda anlayisinda ..
doğruysa çok deli manyak bi tip.
nadiren ayık gezen insan.
solo albümünü yayınlayacak olan kılkuyruk. tarihi belli değilmiş. yahu seni kim skler de solo albümünü alır be adam! gerçi courtney love skliyor ama..
speedball yapmaya bayilan günde 1000 pound'la eroin alan adam.
kate moss'a "çirkin, yaşlı paçavra" sıfatlarını layık gören kılkuyruk.
çirkin, yaşlı paçavra için: http://www.cineguns.com/photos/datas/KateMoss_01.jpg
kılkuyruk için: http://www.thesuperficial...pete-doherty-arrested.jpg
kate moss'u türlü kötü davranışa şevk eden kişi olarak lanse edilse de medyada, insanın içinde olması lazım birşeylerin gerçekleşmesi için..
bunu bilir bunu söylerim..

gelmeyin bu çocuğun üzerine de çok.. **
kate moss ile gittikleri hayvanat bahçesinde penguenlere esrar çektirmeye çalışan sıradışı yaratık..
kate moss la evlenen muzisyen.
rolling stone türkiye temmuz sayısında hakkında ilginç bir dosya bulunan,içine sürüklendiği bataktan çıktığında iyi şeyler yaratan bir müzisyen.

şu anki grubu için

(bkz: babyshambles)
kate moss'un eski sevgilisi.
babyshambles ve the libertines isimli iki grubu bulunan surekli uyusturucuyla yakalanip tutuklana ilginc vokalist