bugün

ankara'da barakada sahne alan rock grubu. gitaristleri değiştikten sonra eski kalitesini kaybeden, piyasa şarkılarıyla bir sürü seveni olan grup.
kiside bulundugu zaman cok buyuk bir cazibeye sahip olundugu rivayet edilen tuy.
(bkz: casanova)
emrah'ın annesinde bulunan bir özellik.
adamın aklını alan, ama sahibinin başını da belaya sokan tüy.
vücudun abuk subuk yerlerinde çıkan beyaz tüycüğe verilen ad.
olanı çok sevdiren, olmayanı bezdiren tüy.
maltepe pazarı kapanmadan hemen evvel, çok uzuca edindiğim tüydür kendileri.. isteyene güzel fiyattan satarım ama.. çok işe yarıyor, öyle böyle değil..

(bkz: sahibinden az kullanılmış şeytan tüyü)
(bkz: bir alan pişman bir almayan)
bazı insanlarda gerçekten olduğuna inandığım hayali tüy. bakıyorsunuz güzel ya da yakışıklı değil ama pervane oluyor etrafındaki karşı cinsleri.
şeytan tüyüymüş. yalan o lan. pigment eksikliği. yemeyiniz efendim.
üniversite yıllarımda ankara ssk işhanında baraka adlı barda dinlediğim grup. ufacık, tefecik bir solistleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. kendilerince başarılıydılar da.
küçükken çıkan ileride açıcak büyük yaraların sebebini bilmeden cahilce korkup kopartılan kişiye göre rengi değişen tüycük.
baraka'da çalan, yıllar gecsede repertuvarları pek değişmeyen fakat yinede bircok seveni olan, rock müzik yapan grup.
(bkz: gerekli tüyler)**
iyi fakat bahtsız bir ankara grubu denebilir. album çalışmaları ben bildim bileli sürüyor baraka yılları çok güzeldi fakat son zamanlarda nil ve 312'de takılıyorlarmış yıllar sonra hiç gidip dinleyemedim. sanırım volkan'ın les paul'u çalındıktan sonra soğudu adamcağız. serkan'ın strat'ının da telinin koptuğu oldu iki kere falan hatta, basçıları komik bi adamdır. kısaca iyi gruptur fakat önleri nedense hiiiiç açık değil bunların. * *
pozitif enerji kaynaklı aurasal çekim alanı.
hep kirpiğimde duran, uzun beyaz tüy.
arkadaşımın ısrarla fiziki anlamda bulduğunu idda ettiği şey.
bazısında gerçekten de var olduğuna inandığım batıl inanış. nasıl bir insandır ki o herkesle hemen muhabbete girer. bütün işlerini hallediverir bi çırpıda, fazla zahmet etmeden. imrenilir bu insana, gıptayla bakılır. peki niye şeytan tüyü. halbuki melek gibi insandır. demek ki neymiş melek gibi de olsan içinde şeytandan bir tüy var. orada dur işte, benle daha fazla muhabbete gelemezsin diyeceğim anda, beni bile kafalayabilen insandır. melek gibidir. şeytani yönü de vardır ama az.
http://galeri.uludagsozlu...an-t%c3%bcy%c3%bc-167507/
sana zaafım var, şeytan tüyü bahanesi.
nil karaibrahimgil'in yorumlaması gereken bir zümrüt şarkısı.
Şarkısı varmış, muck dizisinde bir bayan arkadaş gayet güzel söylemiş :
bu da sözleri:
nesi var bilemem gülüşünde çekiyor beni kendisine
nesi var bilmem bakışında, takıyor beni arkasına
birşeyler var besbelli herkesten bambaşka beni beni düşen aşka
nesi var elimi tutuşunda çözülür dizimin bağı birden
nefesim kesilir öpüşünde doğarım yaşarım yeniden
ne sihir derler ne büyü ondaki şeytan tüyü
ne sihir derler ne büyü ondaki şeytan tüyü
şeytan tüyü
(bkz: lionel messi)
ankara nın sevilen guruplarından, hep aynı parçaları çaldıkları doğrudur fakat o barış manço lar, cem karacalar falan zaten hiç eskimiyor ki! hala daha beğenerek dinlerim, ha hala daha dinleyen varmıdır bilmem eskisi kadar?

bi kaç sene öncesine kadar onları dinlemek için "baraka"da saatlerce sıra bekleyip geri dönen insanları bildiğimden bu cuma fazlasıyla şaşırdım. 312 de resmen adamları dinlemeyene gelen 3 4 masa eski dostlardı. *

en kısa zamanda çıkışa geçmeleri dileğiyle...
kenan doğulu'nun eski şarkılarını hatırlatan muhteşem eseri.