bugün

pes kısaltmalarını karakter sınırlaması nedeniyle yaptım, mazur görün.

pro evolution soccer 2010'un tadı damaklarında kalan ve pro evolution soccer 2011'in oynanabilirliğinden memnun kalmayan yazarlar grubudur. kendi adıma 2012 çıkana kadar 2011'i oynamayı düşünmüyorum.
muhtemelen ömürlerinin geri kalanındada pes 2010 a devam edecek olan yazarlardır.
tam pes10'a alışmışken pes11 çıkmıştır.pes11'e alışıncada 12'si çıkacaktır.bu kısır bir döngüdür.
fifa serisine geçmemekte direnen yazarlar da olabilirler.
pes 2011 gibi dandik bir oyunu oynamak istemeyen ve pes 2010'a geri dönen yazarlardır.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
bilgisayarı güçsüz olan yazarlardır.
yeniliğe geç adapte olan insandır.
gol atamayınca çamur atam-n yazarlardır. tamam penaltıdan gol atamadım ben de ama oynadıkça açılıyor oyun.
ekran kartları shader 3.0 desteklemeyen yazarlar da bu gruba dahildir.
pes 2011'in kamera açısından memnun olmayan yazarlardır.
pes 2011 de pasları bir türlü ayarlayamadığım için pes 2010 devam.
aslında bilgisayarı kaldırmayan insanlardır. pes 2010 bile en düşük seviyesinde oynanmışken 2011i yüklemek cesaret ister. * *
bilgisayarda oyun oynamayın lan artık. valla bak.
pes 2011de şut çekmeyi beceremeyen yazarlardır. zaten pes iyi oyunlarını 2 senede bir güzel yapıyor. pes 11 de yapmak istediklerini pes 2012de yapacaklarına inandığımdan direk pes2012ye geçeceğim.
Kolaycıdır. Pes 2010'da topu uzaya doğru yönlendirse yine takım arkadışına giden pasa alışmıştır. Halbuki pes 2011'de hızını ve yönünü ayarlamak zorundadır. Ayrıca pes 2010'da fazlaca abartılmış oyunculara da alışmıştır, onların olduğu takımları seçer ve mesafe gözetmeksizin şutunu atar gol olur. Yazar 2011'i dener bu özelllikleri bulamaz. Biraz oynar gol atamaz, maçlar kısırlaşır. Bir de rakip şans eseri onu yendiyse "sokarım la bu oyuna 2010 aç" der ve bir daha yaklaşmaz oyuna.
elindekiyle yetiniyor ayağı yapıp sistem yükseltmesi yapmayan yazarlardır kanaatimce.
NOT:bu güne dek bir kez dahi pes oynamadım.
sisteminin dandik olması sonucu yeni oyunlardan mahrum kalan yazardır.
(bkz: 21 yüzyılda hâla pes oynayan yazar)