bugün

2 saat once yaptirdigim islem. merinos koyunu gibi geziyorum ortalarda.
80 li ve 90 lı yılların modasıydı. permalı uzun saç, kelebek toka. şimdi yaptırana rastlamıyorum.
yaptıran varsa yeşillendirebilir mi beni ??

şu an fikre ihtiyacım var !
Yaratılış gereği sizde yoksa sonradan yaptırmanizn sizi palyaço yapar. O yüzden düz saçlı hakiki gerçek böyle Sırma gibi saçları olan kişiler öyle heveslenip girmemelidir.
Yaptırmak isteyip de cesaret edemediğimdir. Yakışmaz diye korkuyorum. *
yakışana yakışır, yakışmayanı da komik eder.
bakımı zor olan ve saçları yıpratıp döken uygulamadır. Yapma,yaptırtma.
henüz dün yaptırdığım eylem, şimdilik saçlarım söylenenin aksine çok yıpranmış görünmemekle birlikte, dolgun bir hava kattı saçlarıma. ilerleyen zamanlarda sıkılınmayacak gibiyse şimdilik sorun yaşamadığım olaydır.
ince telli saçlarda işe yaramayan uygulama.
ingilizce kalıcı anlamına gelen permanent kelimesinden elde edilmiştir.
kızların puyol a benzemek için yaptıklarıdır.
Yapma bebek imajı verme yolunda kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.
saçı mahfeden hede.
bazı kişilere çok yakışır. bazılarını tamamen batırır.
doğal kıvırcıklığın havasını asla veremeyen kalıcı saç şekillendirme türü.
saçı kıvırcık yapmak için uygulanan yöntemdir, saça çok zarar verdiği söylenir. ancak eğer saçınız daha önceden herhangi bir maddeyle karşı karşıya kalmamış ise saçınıza zarar falan vermez. (yani sürekli saçınıza boya yaptırmıyor veya sürekli fönlemiyorsanız gibi)

perma yapılırken saçınıza iğrenç kokulu bir ilaç sürüle sürüle bigudilerle dolanır ardından da belli bir süre beklenir sonra bigudiler tek tek çıkartılır ve saçınız kıvır kıvır olmuştur, saçınızın bu şekilde kalma süresi 6 ay kadardır.
rediktör ve fiksatör gibi zararlı ilaçlarla yapılan, saçı kalıcı olarak kıvırcık yapma işlemidir.
çocukken gördüğümde çok korkmama sebep olan saç modeli.elektriklenip kabardığında masallardaki cadıların karizmasına ulaşmak işten bile değildir.
çocukken anne olmanın mecburi bir kuralı sandığım şey. (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
bir zamanlar çok moda olan,ilk yapıldığında 3 gün insanın burnunun direğini kıracak kadar keskin bir koku etrafa saçan,akla Serpil Çakmaklı 'yı getiren şeydir
80'ler modasının vatka ile diğer bir iğrençlik öğelerinden biri. yakışan yakışmayan bütün kadınlar kuzu gibi dolaştı bir dönem.
italyan futbol takımı parmanın ingilizce okunusu, istanbulda da buyuk alışveriş merkezi Perpa ile karıştırılan sözcük.