bugün

pepe nin kazandığı kupalar ve kariyeri ile ezeceği versus.
görsel
defansın tanrısı lakaplı maicon, yaşı ve istikrarlığı ile basıp geçer. pepe gibi tarihin gördüğü en karaktersiz oyuncularından birisinin miadı dolmuştur.
defansın tanrısı maicon dediğin adam pepe'yi görse fotoğraf ister. bu da böyle bir versustur.
Maicon' un yerde yatan adama tekme atmamasıyla alacağı versus.
Maicon a defansın tanrısı diyen adam aziz yıldırım heralde. Futboldan anlamadığı çok belli.
https://youtu.be/jKt4IBxD5oo

Videoda da gorulecegi uzere pepe her turlu basip gecer.
Pepe nin maicon dan daha fazla kupa kazanması normaldir. Pepe ölüsü oynasa yine de her sene kupa kazanacak olan real madrid'de micon ise porto vb. Takımlarda oynamıştır
Fenerde skertel beşiktaşta pepe yani beşiktaşlılar a gönderme yapmak felan değil tabiki amacım ama bu adam real madrid te oynarken yerde yatan bir futbolcuya defalarca tekme atıp 8-10 maç ceza yemişti yamulmuyorsam. Yani skertel, maicon tamam alırsında bu adamı zidan çok kart görüyor diye oynatmıyor. Umarım başarılı olur sevdiğim bir futbolcuydu pepe ama lig başladıktan bir kaç hafta sonra 1-2 kırmızı kart görürse kimse şaşırmasın. Geçen sene aboubakar yüzünden beşiktaş uefa dan elendi. isimden çok birazda disiplin lazım. Şenol güneş ayarı verir mi bilemiyorum ama zor gibi.
Maicon u bir galatasaraylı olarak bende tanımıyorum transfer edildiği gün ismini duydum. Eminim yöneticilerde 1 ay bile takip etmeden almıştır.
son 2 yılda toplasan 20 maca çıkmayan adam ile

sao pauloda her maç oynayan ve Brezilya'da yılın stoperi olan ( ki gittiğinde sao Paulo taraftarı kulüp binasında olay çıkardı)
birini kıyaslamak akıl kârı değil.
çok enteresan, bir futbolcuyu, aldığı kupalar, oynadığı maçlar, elde ettiği başarılar vs. gibi şeylerle ele alıp "kariyeri kupalarla dolu tabiii ki pepeeeeee" diyenler, yeri geldiği zaman "iyi ki bir kupa aldınız, iyi ki bir uefa ve süper kupanız var" deyip duruyorlar. arkadaş madem bir futbolcuyu bile takımca kazanılan kupalarla, şampiyonluklarla "büyük futbolcu, ultra futbolcu" kabul ediyorsunuz o zaman tüm ereği kupa kazanmak olan kulübün kupalarını neden yok sayıyorsunuz ve bununla övünülünce rahatsız oluyorsunuz. şu başlık altındaki entrylerin bana verdiği yetkiye dayanarak;
dört yıldız,
türkiye kupasını en çok kazanan takım olmak,
türkiye süper kupasını en çok kazanan takım olmak,
uefa kupası sahibi olmak,
süper kupa sahibi olmak...

gibi bir sürü başarısı bulunan galatasaray türkiye'nin en büyük takımıdır diyebilirim.

ha bunlar inkar ediliyorsa o zaman birileri de çıkıp sabri sarıoğlu pepe'den daha büyük topçudur diyebilir.

tanım: pepe çok kaliteli bir futbolcu, agresif yanı çirkinleştirse de onu kalitesine laf edemeyiz. maicon u da göreceğiz bakalım.
''defansın tanrısı maicon'' un östersund denen kasaba takımı karşısında efsane sıçması nedeniyle artık bir anlamı olmayan versus.
kıyas kabul etmez.

pepe ye hakarettir.

görsel
işte kanıtı.
pepe. maicon da harika ama pepe ya.
Pepe de Maicon da Harika ama artık Maicon ya.
Neto ikisinide tokatlar. Evet.
2 oyuncu arasında 5 yaş var. Maicon kariyerinin en verimli döneminde hem tecrübeli hem de dinamik. Pepe ise artık son dönemlerini geçiriyor. Maicon güncel form durumu ile pepe'nin önünde ama galatasaray'ın tek kulvarda oynaması da bu kıyaslamada önemli etken. Pepe 15 günde 5 maça çıkarken maicon haftada 1 maç oynuyor.

Ikisini de izlemekten zevk alıyorum. Yaşasın yabancı serbestliği. swh.