bugün

son zamanlarda eklenmiş bir facebook fasilitesi. arkadaş ekleme konusunda ''bak bu senin arkadaşının arkadaşı, tanıyor olabilirsin. eklemek ister misin ?'' tarzında bir öneride bulunuyor.
her seferinde eski sevgilinin profilini yeni sevgilisiyle çekinmiş profil fotosu ile gösteren facebook eklentisi. sağlam bir depresyon aracıdır. bu eklentiye bakarken yanına ufak bir rakı aç, arka planda da "nikah masası" tamam işte.
ya aslında güzel fasilite ama biraz cılkını çıkardılar. sadece iki ortak tanıdığınız varsa hemen listeye aldıkları yetmiyormuş gibi artık news feed'de de görünmeye başladılar. demin açtım facebook sayfamı, en üstte bi haber,

"x facebook'a katıldı, siz ikiniz de aynı üniversiteye gitmişsiniz, tanıyorsanız alın hadi listenize"

yazıyor. baktım kıza, ömrüm boyunca hiç görmediğim biri, o da beni görmemiştir kesin (ne yazık, hoş kız çünkü ehi ehi).. e niye news feed'de şimdi bu.

facebook, üyelerinin tanışmasını, kaynaşmasını mı istiyor anlamadım. yakında news feed'de yeni haberler göreceğimiz kesin.

- x de senin gibi beş tane profil resmi koymuş, hadi tanışın bakalım.
- x'e bi bak, taş gibi kız, kaçırma derim bunu, al listene çabuk hadi.
- olm bak böyle kız gördün mü hiç.. hiç bi ortak noktanız yok ama bi mesaj atıp gönlünü fethedebilirsin hadi koçum benim bee, yakışıklı abim benim..

mümkündür valla ehauehaeha...
birden fazla arkadaşınla ortak arkadaş olan insaları gösteren hede. öyle ki sen haricinden bir den fazla arkadaşının arkadaşı olan insanlar listelenir bu liste de. senin de aradığın bulamadığın listende görmek istediğin olursa eklersin...

değil mi ama?
iyi düşünülmüş ama uygulamada aksaklıklar olan fasilite.. iki ortak tanıdığımız diye sorup duruyor..

bi de acı bi şey daha var.. birinin resmini orda görüp ekleyip eklmemeyi iki saniye düşünüyorum.. adam hayatımın bi yerinde belki benim için kocaman bi şey yaptı ama iki saniye de silip atıyorum..
peope you may know and hate diye bir seçenek de sunması gereken bir facebook özelliğidir.
facebook'un en işe yarar aparatı denilebilir. arkadaşlarınızın listesinden bazı kişiler henüz anlayamadığım bir yöntemle önünüze sunuluyor "aha bunu biliyon mu?" diye. eğer eski sevgilinize bir çok arkadaşınız ortaksa tiksineceğiniz aparattı ayrıca. durup durup eski sevgilinizi görürsünüz o minik kutucukta. tanıyor olabileceğim kişi ha? ben onun ciğerini bilirim bee!!!
italyancasi: "le persone che potresti conoscere" olan cumledir.
bu aralar biraz şaşırmış bir uygulamadır. hiç ortak arkadaşımın olmadığı, fake hatun hesaplarını bana önermektedir.
nedense genellikle karşı cinsi öneren aparat.
güncel Önemli Başlıklar