bugün

Türkiye'de ne kadar bilecikli varsa alayı buraya gelmiş amk. ulan bu bir bilecikli bulmak ne kadar zordur normalde biliyo musunuz. ama burada 3 kişiden 1 tanesi bilecikli çıkar mutlaka. trabzon, rize ve sakaryalı sayısıda çok çok fazla. hatta bu saydığım 4 il dışında birini bulmanız düşük ihtimaldir.
15 yıldır yaşadığım ama sadece 1 tane bilecikli gördüğüm ilçe. bu ilçede aynı memleketli olanlar genelde öbek halinde yaşar. haliyle bazı yerler sadece bu illerden oluşabilir.
bulunduğum evde, muhtemelen mahallede, belkide ilçede elektrikler yaklaşık 5 dakikadır kesik. kısacası mağduruz.

yıl olmuş 2000 küsür, millet uzayda çekirdek çitliyip marul yetiştiriyor, bizde hala elektrikler kesiliyor.

edit: üst kaynarca, kavakpınar city mahallesi.
bu aralar elektrikler sıkça kesiliyor ama şuan alt kaynarca mahallesinde bir kesinti yok.
3 evlerdeyim elektrik kesintisi yok.
Güzel yer.
Kaynarca gibi güzide bir mahalleye sahip ilçe. Varsa yeşillendirsin, ara ara içeriz.
yaklaşık 84 gündür uzak kaldığım, 15 yıldır yaşadığım istanbulumun güzideden hallice ilçesi. neyini özlüyorum, neden özlüyorum bilmiyorum ama özlüyorum işte. sahilinde akşama doğru yürümeyi veya merkezdeki kalabalıkta. kulağımda beni hiç yalnız bırakmayan bir müzik eşliğinde.
gecenin 4 buçuğunda beylikdüzünden kan bağışı yapmak için gittiğim ilçe.
istanbulun güzide ilçelerinden biridir. pendiği görmeyen istanbulu gördüm demesin. ama gündüz gözüyle görün. gece tehlikeli olabilir.
pendigin güzelliğinden Allah a sığınırım.
Çarşısı'nda güzel kızların olduğu Doğu istanbul ilçesidir.
bir kaynarca semti vardır düşman götüne.
kartaldan sonra tuzladan önce gelen istanbul ilçesi, çok fevkalede olmasada denize kıyısı vardır, hoş bir yerdir.
4 avm, 1 marina, 1 havalimanı ve yaklaşık 700 bin nüfusuyla çoğu illerden daha modern ve kalabalık olan istanbulun güzide ilçesi. kaynarca semtinin böbrekçiliği meşurdur.
Kaynarca semti börekçiliği ile mi meşhurdur? Hangi kaynarca bu?

Yalnız pendik ilçesinin merkezden sonraki en kalabalık yeri kaynarca herhalde. Üstüste yaşıyoruz artık neredeyse.
ikamet ettiğim yer ayrıca o 16k otobüsü de çekilmez be kardeşim.
Batı mahallesi, yenişehir ve kurtköy mahalleleri elit ve yaşanabilir ilçedir.
ara tatil için evimin bulunduğu istanbulun güzide ilçesi. bir zirvemi yapsak. böbrekçiler gelmesin ama.
çok güzel istanbul semtlerinden biridir özellikle sahil tarafı.

uludağ sözlüğe gelip var mı pendikte oturan sözlük yazarı şeklinde bağırası gelir insanın.
istanbulda bir ilçe.
Sahil kesmi tam bir sosyal düzen kargaşasına bürünmüş sevmediğim yaşam alanı. Bir tarafta lüks kafeler bir tarafta köy dükkanından hallice kıyafet mağazaları... Bir tarafta zengin veletleri diğer tarafta onlara laf atan meslek liseli gençler. Sevemedim sözlük pendiği.
sahili güzel ilçe.

kartal'dan başlayıp sahil boyu güzel yürüyüşler, bisiklet sürüşleri yapılabilir.
sabiha gökçen hava alanına çok yakın. arkadaşımın kaldığı geçen ziyaret ettiğim semt. tek eksisi taksim e çoook uzak olması oda benim gözümde değersizmiş gibi yapıyor.
darbe girişimi ertesinde sahilinde gezdim. Anadolu yakasının en geri kalmış yeri.
güncel Önemli Başlıklar