bugün

batının ahlaksızlığını benimsemiş birinden şaşırtmayan hareket. yorgo koysaymış keşke.
ninja kaplumbağalara özenmiştir. bir de kırmızı bandana taksın tamam.
kimseyi ilgilendirmeyen durum.
ben yabancı isim koyar mıyım? koymam.
ama o koymuş. tamamen ailesini ilgilendiren bir durum.
Banane, sanane, bize ne?
abdülkütürdettin koysaydı

donsuz dinciye dert olmazdı.
Bu Alman çiklatası değil mi ya.
Türkiye şartlarında çok anormal.
bende arçibıld koymayı düşündüm de, daha absürdü çıkıp önderlik etsin bu fikrime diyordum. ahanda dileğim oldu.
Öyleymiş ya ben yeni öğrendim, Yahudi ismi değil mi bu?

Atilla falan koysaydı ya türk ismi, Türkiye'nin büyük elçiliğini yapmış adamın kızı.
Üzmüştür.
Batı özentisi yalamalardan beklenir.
3 tane daha yapip isimlerini;

donatello, michalengelo, ve leonardo koymasi icab eder.
görsel
Özür dilerim pelo aklıma ilk bu geldi swh.
Ne isterse onu koyar, bende oğlum olursa adını Alex koyucam.
Milletin derdi bizi germez, istediği ismi koyar, Arap ismi de değil tamam anladık.

Ama aynı pelin Batu'nun 2007 basımlı "geçmişten günümüze Yahudilik tarihi" adlı bir kitabının olması da fazla tesadüf. Oyuncu bir insan neden bir din tarihi kitabı yazar acaba. Bir insanın Arap kültüründen kaçıp ibrani kültüründen etkilenmesi de biraz saçma bir olasılık. Aile kökeni de maşallah dedesi de milletvekili, babası hem milletvekili hem bürokrat.
kimseyi ilgilendirmeyen olay.
vücudu atınca ispanyolca tepki verebilir.

(bkz: vücudum attı)

http://www.hurriyet.com.t...i-yayinda-uyursa-36028006
"rafael"'in müslümanlıktaki karşıtı "israfil"dir.
ülkemizdeki yahudilere kesinlikle saygı duyuyorum. hayatları ve işleri çok dürüst olur. ama sabataycılara bir türlü ısınamadım, sevemedim ve aynı dürüstlüğü hiçbir zaman göremedim.
Kocası Antakyalı bir Hıristiyan olduğu için şaşırtmadı.
ruhu ve yaşantısı ecnebi gibi olan birinden şaşırtmayan harekettir.
yakışanı yapmış. herkes döksün içindekini, layık olmayanlar da arap gibi yahut avrupalı gibi yaşasın.
Niye bu kadar dert olduğu anlaşılamayan.
Hepinizin adı Ömer, Mustafa, Muhammet, Nuri, Hüseyin, Hasan, Ayşe, Fatma gibi Arap isimleri.

Pelin hanım da gayet rafael koyabilir.

Gerçek bir 'türk ismine' sahip olmama rağmen bu kanıdayım.
Boş beleş işleri kendine görev edinmiş tayfanın derdidir.
Adam, ülkenin onca sorunu varken, takmış rafael bebeğe!

işsizliği iplemiyor, ekonomik krizi, hunharca tacize, tecavüze uğrayan çocuğu, öldürülen kadınları, yok edilen ormanları, peşkeş çekilen arazileri, bitmiş tarımı, hayvancılığı, can çekişen eğitim sistemini dert etmiyor, tek derdi rafael bebek!

Vay efendim. Pelin batu, oğluna rafael adını vermiş!
Bize ne arkadaş, hatta sana ne!
ister rafael koyar, ister david koyar, ister fesleğen koyar.
Sen rafael koyma, ali koy, ahmet koy, veli koy, alla allaa yaaa!
Rafael yahudilikte israfil'e denk gelir.

Hiç mi israfil mikail yada cebrail diye tanıdığınız bir arkadaşınız yakınınız yok nesine şaşırdınız rafael'in?

Lan rafael diye tanıdığım insan bile var benim pelin batu mu koymuş bu ismi sadece Türkiye'de?
Son günlerde popüler olan isimleri tanıyamıyorum, ya hayat tarzım yşımdan dolayı izin vermiyor tanımama yda şimdiki televoleler çabuk yükselip alçaşıyor.

Pelin batu kim?