bugün

1992 yilinda piyasaya cikmis, aksiyon ve heyecanin tavan yaptigi bir john grisham kitabi. ertesi yil alan j pakula tarafindan yonetilen, julia roberts ve denzel washington'in basrollerini paylastigi filmi de cekilmistir.

(bkz: the pelican brief)
(bkz: arşivlik filmler)
konuya girme kısmını biraz uzatmış olsa da john grisham abimiz, orada aslında biraz sabredin sayın okuyucularım size iğneyle kuyu kazar gibi bir kurgu hazırladım, öyle altyapı kurmadan bodoslamadan hikayeye dalınmaz mesajı veriyormuş meğer. bir eşik noktasından sonra çok akıcılaşan, hukuk-polisiye temalarının içiçe karıştığı çok güzel bir kitap. kendi halinde bir hukuk öğrencisinin zekasının bütün beyaz sarayı, fbi ı, cia i, kiralık katilleri ve ülke basınını allak bullak etmesinden yola çakan bir hikaye. damakta tad bırakan cinsten, okumalık.
herkesin bildiklerini yazan blog.

öyle ki sokaktaki adamda biliyor bunları, bu herif kronoloji yapmış bazı detaylarla. he tayyipçi gibi duruyor ama...

kula kulluk edenler burdak, buz gibi çoğu gerçeği de inkar eder...
Ne muhayyile gücü.
http://medyascope.tv/2016...ent-gultekin-ile-soylesi/
Denzel washington abimizin güzel filmlerinden biridir. izlemeyen izlesin.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
Dinci geçinen ahlaksızlar bu sefer de pelikan mı sikmiş diye düşündüren dosyadır.
tayyipçi bir yazarın oluşturduğu blog sayfası.
pelikan dosyasını da, iktidarın 13 yıldır yapabildiği tek iş olan ortalığı karıştırarak kamuoyunu meşgul ederek aradan sıyrılma olaylarından biri olarak görüyorum.
Reisçi aktrollerden birinin elinden çıkmış gibidir. Evet sizin tayyarı eleştiren herkes hain aynen.
fuatavni: "beni sike sike pelikan yaptılar"
az önce okudum. tamamen bir politik kurgu romanı gibi. resmen yazan kişi olayı kendi açısından yorumlamış.

açıkçası akp değil de davutoğlu'na sempati duyan biri olarak, davutoğlu'nun son konuşmasını referans göstererek, erdoğan'ı devirerek yoluna devam etme gibi bir yola he de akp genel başkanı olarak devam edeceğini söylemek ağır komedi.

pelikan dosyası, davutoğlu'na bir polat alemdar (ama başarısız) imajı vermiş. mafyanın içine sızıp onları teeek teeek indiren polat alemdar. devletin adamı polat alemdar. davutoğlu bir nevi paralellerin adamı olarak sızmış, yıllarca dışişleri bakanlığı yaparken de, erdoğan seçilirken de, başkanlığı savunurken de ! hep erdoğan'ı yıkmak istemiş.

bu söylenenler ve iddialar, davutoğlu'na paralelci, koltuk meraklısı ve bir nevi hain diyenler ya paranorak rte aşığı, ya çok fazla anadolu türküleri dinliyor, ya da fazla orkun uçar okumuşlar.
Adam ortalığı karıştırdı gitti. fuat avni'den daha mı etkili oldu ne?
Bi çirpida okudum isler iyice boka sariyo kriz kapidan içeri girmis artik.
"bu dosyada anlatılanlar tamamen hayal ürünüdür." şöyle bir şey yazmaları lazımdı. herkesi fetöcü paralelci fitneci ilan etmiş hangi sivri zekalı töt kılı yazdıysa.
Sayko bir muhabbet vallahi bakalim. Tayyeap siker atar %90 ama kapisma cikadabilir.
Hani belki inanırdık da yolsuzluk yok demeseydi.
bir adet göt kılı tarafından yazıldığı bariz belli zırvalar bütünü. tayyip iyi çocuk, ahmet davutoğlu kötü polis.

yav he he.
cumhurbaşkanı erdoğan ın çok iyi satranç oynadığını farkettiğim dosyadır.
https://twitter.com/pelikanbildiri

Su hesaptan birkaç saattir yardirmaktadir.

Davutoğlu'nun hala pes etmediği, gerekirse b planı olarak parti kurmayi da düşündüğünü, arinc gibi gül gibi isimlerle görüştüğünü yazmaktadir.

Çarşı daha da karışacak ama dur bakalım.

Edit: pelikandosyasi.wordpress.com notuna göre bu hesap kendilerine ait değilmiş.

önemli not: bu blogun sosyal medyada hiçbir hesabı yoktur! bu blog dışında hiçbir yerde şubesi yoktur ve olmayacaktır! özellikle paralel şerefsizlerin açtığı “@pelikanbildiri” hesabına itibar etmeyiniz!
Bu hesap 4150 tweet atarken nerdeydiniz ulan?
Hâlâ şu saate kadar aktif olan sayfa durdurulamıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=gj6BcmExD-k