bugün

haftanın en siktiriboktan günü. kahvaltıdan sonrası gereksizdir. ertesi işbaşı, önceki günü desen geçmiş gitmiş tatil. sevmiyoruz kendisini.
işsiz olan zat-ı muhterem için diğer altısından bi farkı olmayan gündür.
cumartesiyi tam gün calışarak geçirenler için kayıp gün.
taze sebzeler ahh bi de cidden uygun bu aralar.birazdan bitmek üzere o yüzden ben gider gençler.
içinizde yarın pazartesi olacağının burukluğu vardır.bu yüzden güzel bir gün geçiremezsiniz.pazartesiden sonra en sevilmeyen gündür.
Yine uykumu aldiramadigim pazarlardan bir tanesi.. ah ah.
kızlar saçına absürd yağlar sürsün, acayip maskelerle evin içinde gezinsin diye icat edilen bir gün.
Çoğu için kumanda ssol elde tv izleme günüdür.
bazen insanı korkutur.
görsel
haftanın yedinci ve son günü. haftasonu olarak adlandırılan cumartesi ve pazarın sonra gelenidir.
iyi para kaldırılan açık hava alişveriş mekanı.
iğrençtir. sıkıcıdır. yalnızdır.
cumartesiden daha hayırlı bir evlattır. aklınızın alabileceği herkes için böyledir. pazarları tatil yapamayanlar için bile. hep eskiler gelir insanın aklına. şimdi farklı yerlerde olan aile bireyleriyle yapılanlar hatırlanır, iç çekilir. halbuki pazarların yeri her zaman farklıdır. aileniz yanınızda olmasa bile.

https://www.youtube.com/watch?v=u7maOTaI5vI
savaş sırasında bir çay molası gibidir.
https://fbcdn-sphotos-c-a...578370b99b52730b3a948c35e
Tezgâhları kurulurken insanı sese boğan seyyar market.

Ulan cumartesi pazarı kuruyorlar bir sokak ötemde nerdeyse ayrıca beşinci katta yatağımda uzanıyorum sanki yanımdalar o derece.
Rize'nin ilçesidir. Büyüklerimiz "atina" derler bu ilçeye.
ailesiyle, eşiyle veya sevgilisiyle geçirilirse güzel olan miladi takvimin kullanılmaya başlamasıyla resmi tatil kabul edilen gün. pazarları neden hala yalnızım gibi sorular uçuşur kafamda.yapılacak en iyi şey malak gibi uyumaktır ben gibiler için.
bugün pazar ve ben seni çok özledim.
müslümanlar için cuma hristiyanlar için ise mubarek sayılan gün ve aynı isimle anılan olgu.
Gene çok sıkıcı, gene yalnız. Herkesin sevdiği gün ama nedense bende bir sendrom oluşturmaktadır.
(bkz: pazar sendromu)
iyiye alamet olmayan gün çünkü hemen sonrasında pazartesi geliyor.
herkesin tatil yaptığı, bir grup insanın da en fazla parayı kazandığı gün.
Başlangıç günü. Hayallere en somut ve büyük adımın ilk mertebesi.
En çok günah işlenen gün.