bugün

Çocuk sahibi insandır.
Ben değilimdir. Hayata kedini bağlayan epey güzel şeyler olan insandır. Bırak pazar erken kalkmayı evrenin kalktığıma şükretmesi lazım.
Bu benim. 4:30'ta uyudum bugün. Sabah 7:30'ta ayaktaydım. Biyolojik saatime topluca tükürelim.
Mesai yapmak için kalkmıştır.
Alışkanlık. Hem bu saat o'nun için uzun bir uyku demektir.
Uyumak için herşeyi feda edebilecek ancak evdeki seslere uyanan insandır.
güne erken başlayan insandır.**
günün, güneşin kıymetini bilen insandır.
yıllar yılı össye hazırlanacak diye haftasonu bile erken kalkmış, bu sebeple kötü bi alışkanlık edinmiş insandır. Uyuyamaz istese de.
Alışkanlıklarını yenemeyen insandır.
Lys' ye hazırlanıyordur. Duşa girmek için erken kalkmıştır ancak sular kesiktir!
sabaha karşı 4.30 da yatıp 7.55 gibi uyananı oklava ile dövülesidir.

Ee kalkmışken bari ders de çalışalım.
sahsim gibi gunde 3 saat uykuyla yetinen insandir...

(bkz: universitenin bunye ustune etkileri)
vücüdun biyolojik saatinin sabahın körüne ayarlı olmasından kaynaklı oluşan durum.
mesut yar'ı kaçırmak istemeyen insandır.
babam 10 yaşından beri pazar sahabı erken kalkar. (bayramlar hariç)
pazar sabahları bile çalışan insandır. misal sen pazar günü çıkayım alışverş yapayım diyorsun bir yerlere gidiyorsun ya orada çalışanlar gökten inmiyor oraya.
takdir edilesi insandır.
(bkz: çalışkan öğrenci)
sınava hazırlanıyordur.
koşudan dönmüş olmanın gururuyla odaya hınçla girip 'ohoohooo daha uyuyo!' demeyi çok seven, 'lütfen burayı terket' uyarısından anlamayan, portakal suyu kokan illet.
uyumayı sevmeyen insandır. çünkü uyumakla bir şey elde edilmez. günde 8 saat uyuyan biri hayatının üçte birini uyuyarak geçiriyor demektir. ne büyük zaman kaybı. oysa o kadar çok okunacak kitap, o kadar çok görülecek yer vardır ki hayatı uyuyarak harcamak büyük salaklıktır.
uykuda kaybedeceği zamanın farkında olan insandır.
zorunluluğu yoksa uyuz kişidir. eşofmanlarını giyip o saatte yürüyüşe, koşuya bile çıkarlar..
memurdur. alışkanlık yapmıştır.