bugün

bağıran patronu susturmak adına yapılabilecek oldukça tehlikeli bir davranış biçimi. eğer yerinde ve zamanında yapılırsa işe yarayabilir. ancak zamansız bir bağırış sağlam bir susuşu* getirebilir, dikkat!!!
o işyeri içerisinde yapılan son harekettir.
zam ve terfi getiren türleri de vardır.
(bkz: efendim kaçın ordaaaaaan kolon devriliyooooor)
patrona bağırma eyleminden sonra uykudan uyanılır.
bir güzel surat yıkanır.
çıkmadan, unutmadan kuyruk yine bacak arasına sokup itaat etmeye işe gidilir.
yabacılar güzel söylemiş. keep dreaming!
istifa kararı verildikten sonra; eğer sektörde fazla söz sahibi biri değil ise gönül rahatlığıyla yapılabilecek olan eylemdir. iki tepikle de süslenebilir.
(bkz: müdüre siktir çekmek)
densizligin son ornegi.
ama o patron damara basinca, gel de bagirma.
(bkz: allah belani versin)
'Sen beni kovmuyorsun ben istifa ediyorum' şeklinde olabilir.
patron size mecbursa hiç de sorun olmayacak eylem. ben bağırdım, kavga mı da ettim, güç bela istifamı da ettim. * hala da gelsene sen ya der. esasında mecburiyetler şekillendirir bu eylemin sonucunu.
yalnız aramızda kalsın patrona bağırmak böyle avazın çıktığı kadar hem de, hiç öyle ferahlatan bir şey değil, daha da çok sinirleniyor insan.
tazminat almak için bahane lan bu.
daha iyi bir iş bulan, istifa etmek yerine kendini kovdurmak isteyen çakalın hareketidir.
(bkz: isten kovulmadan once son sozler)
#5450127 kesinlikle tehlikeli olan bu eylem aslında entry'deki gibi cereyan edebilmektedir.
(bkz: aynı kaderi paylaşmak) *
belli bir yere geldikten sonra kesinlikle yapılması gerekendir. zira başlar başlamaz yapılırsa kapının önünde bulabilir kişi kendini. ama yapılınca da çok rahatlıyor insan o ayrı.
genelde
+karınız geliyo patron saklayın o kızı. diye olur.
halil'e uyan, asi olan çalışan eylemi. *
(bkz: allahım sana geliyorum)