bugün

Allame-i cihan olsanız patronunuzun kendisini sizden daha zeki sandığı, kurumsallıktan, profesyonellikten ve modern çalışma ilişkilerinden fersah fersah uzak olan yapıdır. Hele kurumsal bir yapıdan böyle bir şirkete kazara gelmişseniz, hayatınız zindana döner. Mail okumayan, yazmayan patronlar, birbirinin dediğinin aksini söyleyen ortaklar, iş ile hiç alakası olmayan babalar, abiler, kardeşler, eşler; böyle gelip böyle gidene alışmış ekabir ve "işini" bilen elemanlar, patron yalakaları, gammazlar, fitneciler vesaire sizi adım adım cinnete yaklaştırır. ilk fırsatta - misal kriz biter bitmez - uzaklaşmanız tavsiye edilir.
kurumsal şirketlere göre daha az profosyonel olan ve daha çok sabır sahibi olmayı gerektiren çalışma yerleridir. kurumsal yerlerde müdürüne/amirine, o da kendi müdürüne/amirine karşı zincirleme şeklinde sorumluyken, patron şirketininin en can sıkıcı kısmı her an patron figürüyle yüz yüze gelmektir. ister sekreter ol ister çaycı yada muhasebe müdürü satış sorumlusu farketmez her an patron arayıp hiç alakanız olmayan bir şey sorabilir ve siz kendinizi o işe karşı da sorumlu hissedebilirsiniz. patron şirketinde çalışmak zordur, en iyi patron bile sözkonusu para olunca kendini aşabilir.
patron takımıyla aranız iyiyse biraz da nabza şerbet veren bir yapınız varsa mutlu bir şekilde çalışacağınız şirketdir.

yok ben bunları yapamam anca işime bakar işimden değerlendirme beklerim derseniz

koştuğunuz kadar asla yol alamazsınız. zamanınız ziyan olur geleceğiniz de bi nebze.
böyle şirketlerde çalışanlar ya çok yalakadırlar ya gerçekten sabırlı ve işini çok iyi yapabilen insanlardır ki patronlar ona yalakalık yapmak zorunda kalıyorlardır ya da mecburdurlar. sabretmesi çok zordur bu tür işyerlerindeki insanlara.
-personelin çoğu 10 yılı devirmiştir
-kurumsallık hak getire
-mola,dinlenme ve yemek saati yoktur vakit olursa bunları yaparsınız
-kar, hedef ve satıştan bahsetmenize gerek yok rahatsız olurlar
-eski çalisanlar canıma tak dedi dese de inanmayın,gammazlık tek ilkedir
-iş bölümü falan yok unutun onu.
-para isteyin izin istemeyin; misal bacağı kirdiniz adam 3.gun gelsin diye bekleyebilir.
-karısına ozel plaka bmw alirken siz zam istediginizde sarimsak gormus vampir gibi bakakalir...
-personel patrondan tirsar, sizin diyalogunuz farkliysa bile surekli yakin olmamaniz icin akil verirler.
-şahsi işler için kullanilacaksiniz, çocuğu okuldan al fatura yatır vs vs...
-bayramlarda tatil yaparsınız arefe gunu ogleni bulmayan mesailer olur sikseler çalışmaZ keza o tatil yapiyorsa olay bitmiştir.
-12 saat mesai normaldir keza o da sizinle aynı saatte gelir ve gider, esneklik beklemeyin.
-para harcatirsaniz korkulu ruyaniz olur, geçen hafta elimde 6 cuzdanla bankaya gittim ortalama her hesap cuzdaninda 1.2 milyon tl var ki 20'den fazla cüzdan var kalanini bilmiuorum, aksamuzeri donuste baktim sokaktan gecen simitciden simit aldı yedi.
-rabbim nasıl bir illet verdiyse hepsinin bir hastalığı vardır.
-has adamları vardır, bunda para çok olduğundan müdür olduğunuzda bir dairesini size verir kira almaz.
-kamerayla takip, araç takip, mail okuma gibi gizli ibnelikleri vardir.
-yalanin anasini sikmişlerdir doğru olmayı bırak doğru cümle kurmayı unutmuşlar. iş görüşmesinde de yalan söylerler, ne derse desin inanmayın.
- yalaka adamı seviyorlar bu bir gerçek.
-kızına, kuzenine, yeğenlerine yan gözle bakmayın siker.
-format atılacak pc için 250 tl ödeyebilir ama şu suyu değiştirip erikli alalim dediginizde vampir mode switchi on konumuna geçer, eften puften yerlere bol para dökerler personele yatırım yine yok...
- eleman yetistirmeyi sevmezler, 50 yıllık bu yolculukta gemiye kimseyi almadıklarından zorluk cekerler ama iş işten gecmistir.
-genelde gariban adamları sike sike servet edinmişlerdir.
-buradan istifa edin gidin 2 yıl takılın abi ben döneyim buraya olmadı etme eyleme diyin geri alır ama bir ömür siker...
hep kurumsal hayali kurulur, ama kafa değişmez hiç.

*en güzel şirket patronunu görmediğin şirkettir.
Meşakkatli ortamdır. Bir ara kısa süre çalışmıştım; patronların keyfine göre bugün a diye yapılan şey, 3 gün sonra z diye yapılıyor; kısa sürede 180 derece farklı yaklaşımlar olabiliyor... kolay çekilmez.