1. 1.
  seçilirken ne gibi kriterlerin göz önünde bulundurulduğunu merak ettiğim amblemler. koskoca parti kuruyorsun ve koskoca ülkeyi yönetmeye adaysın. nasıl bir elemeden geçiyordur acaba bu amblemler?

  seçim öncesi 'ata basacaksın' dediklerini duymuştum annemlerin, mahallenin yaşlı kadınlarından birine. arı'ya basmak, güvercine basmak gibi versiyonları da vardı demek ki..

  ak partiyi destekleyen arkadaşlar kızmasın ama, sen en azından ülkenin 5 yılına damga vuracak bir parti kuruyorsun ve amblem olarak ampulü seçiyorsun. çok enteresan. hadi nedenini bir nebze anladım diyelim (aydınlatma olayı) ama o garip görsel mi kullanılmalı yani? parti kurucularından birinin torununun ilkokul resim dersindeki çizimi gibi. dünya kadar para harcıyorsunuz ve ortaya o mu çıkıyor?

  parti amblemleri tam anlamıyla siyasetin ve bürokrasinin ne kadar statükocu olduğunu anlatıyor bence. sıfır yaratıcılık ve estetik!
  2 ... nikim yok benim
 2. 2.
  güçlü türkiye partisi'nin amblemi de garip amblemlerden biridir. bir parti neden denizatı olarak benmser simgesini anlamak mümkün değildir. hoş tuna beklevic'ten farklı bir şey beklenmez ama biz yine de sözlük okurlarını yönlendirelim.

  (bkz: denizatı)
  ... avedis
 3. 3.
  Çoğu insanı güldüren şeylerdir. Evet.
  ... aydinoglu 9