bugün

hiçbir şey.
para yalnızca insanın yakın çevresini ve yaşam standartlarını değiştirir.
sen parayı bulunca dünyadaki fakirler aç yatmaktan kurtulamayacak, sayın yazar.

edit: parayı bulunca sen bir şeyleri değiştirmezsin, o değiştirir.
Karımı zaten evlenelden beri saldı kendini eskisi kadar güzelde gitmiyor bu aşk denilen şey.
Yaşayacak kadar yeten iyice para zaten kazanıyorum -hiçbi şeyi değiştirmem. Mesela tutup da daha pahalı bi araba almam.

Bağış falan yaparım herhalde. Öğrencilere burs falan veririm.
işim. çalışmak zorunda kalmam inşallah. 4.5 milyon liram olsa yıllık 150 binden 30 sene yetecek param olur. çalışanın götünü siksinler daha.

not: yıllık 150 bin aylık 12 buçuk bin maaş.
Hiçbirşey ne değiştirilir ki insan hayatında kıymetlisi eşi ve yavrularıdır onların imkanları olur herhalde.
Not: Evimi bile değişmem.
net telefonum, bütün sosyal medya hesaplarım ile birlikte onu çöpe atardım ya.
Yemin ederim dişlerim bunlar yüzünden asla günlük yaşantımda zirvede bi özgüveni sağlayamıyorum bi tane gülerken fotom yok siktimin yamuk dişlisi.
Hangi toplum kültür de yaşasanız fark etmez, parayı bulunca değiştirilecek şeyler genelde ev araba çevre iş ve karakter alışkanlıklar oluyor.
Bunu yeme içme giyim davranış vb olarak da açabiliriz.
Oysa, Türkiye de yaşıyoruz ve parayı bulunca yapacağımız ilk şey kendimiz ailemiz çocuklarımız yeğenler gibi sorumluluğunu hissettiğimiz insanların eksiklerini tamamlamak ve onların ihtiyaçlarını gidermek için parayı kullanmalıyız.

Kast edilen elbise ayakkabı ve araba telefon bilgisayar vs değildir. Ülkemiz de parayı bulunca şahsen, ilk önce çocukların eğitim seviyesini kalitesini değiştirmek gerekir.

https://twitter.com/Hilal.../1038686696961925122?s=19

Bu örneği eleştirmek için veya basit bir muhalif yaklaşım olarak algılamayınız. Çocuklarımıza (kendinizin kardeşlerimizin) ilk önce aklını kullanacak, muhakeme yeteneği bilgisi katacak, dünyayı takip edecek ve anlayacak, bilgi sahibi olacak bir eğitim ve meslek verecek sistem Türkiye de maalesef yok.
Diplomalı cahiller, vasıfsız eleman, kalifiye olmayan personel yetiştiren bir eğitim öğretim sistemsizliğinde, devlet ya da özel sektör de bir yere gelmek bir işe girmek için rüşvet torpil yanı sıra kimin ve nasıl kıçını yaladığınız önemli olduğu gözönüne alınırsa; parayı bulunca yapacağınız tek şey çocuklarınızı kendinizi çok iyi eğitecek mümkünse bu ülkeden çeketinizi alıp gidecek imkan ve durumları yaratmalısınız.
iş ilk sırada gelmektedir. Zira sabahın 7.51 inde iş yerinde olmayı kim ister ? Kendi işimiz olur 7/24 çalışalım ama 8.30 denilen iş başı, servisin erken gelmesi yüzünden 40 dakika önede çekilmez yahu ayıp denen bir şey var. Kesinlikle iş.
Talihim.
Şuanda bünyesinde çalıştığım turizm firması 1 dakika bile durasım gelmiyor burda.
cevabı saatim olan soru.
Ulan az dürüst olun. Turkler olarak parayı bulunca karıyı değiştiririz. Evet.
arabamı.
(bkz: ev)

önce aileyi esencılıs'dan kurtarmak lazım.
yanımda servet abi var, 72 yaşında. ona sordum şimdi aynı soruyu 'karıyı karıyı' diye cevap verdi. ah servet abi.
Burnum.
Kesinlikle işim.