bugün

Acil yardım ve ilk yardım konusunda çok iyi bir eğitim almış,kazazedelerin olay yerinden hastaneye naklinde önemli bir yer tutarlar.Hastanelerin acil servislerinde de çalışabilir.Ama genellikle görev yeri 112 komuta kontrol merkezleri ve istasyonlardır.
insanı zorla ego sahibi yapan yardımcı sağlık personelidir. Zira doktorun olduğu yerde bile kendinin tedavi düzenleyebileceğini, acil serviste çalışmasının yasak olduğunu düşünmektedir.
hekimin altı, att'nin üstü, acil müdaheleci.
Işte o benim dostlar igü.
Halk arasında ambulans doktoru dediğinizde anlaşılan meslek, benim mesleğimdir kendisi.
Doktorlukla alakasi olmayan, halk arasinda att'nin 2 yillik okumuş hali ya da ambulans hemsiresi olarak bilinen meslek.
Kendini bişey sanan, ama aslında iyi olsa gerçekten bişe olan ve hatta doktor yarısı olan mesleki ünvan.
Doktorlarla evlenmek için okunan bölüm.
Parasını basıp okunan ve kısa yoldan iş sahibi olunabilen meslek . üstelik 4 sene sağlık okumana bile gerek yok. üniversite sınavından bir bok olmadı , barajı geçtin. özel yüzde 25 burslu kazan 2 sene oku mis. sonra biz att lerin üstü ol. özelde bizden fazla para al. sağlık çıkışlı olanlara eyvallah ama biz 4 sene sağlık eğitimi alıp 2 sene yazlarda dahil staj yapıp mezun oluyoruz. adam 10 bin tl verip 2 senede benim üstüm oluyor. bir de hayvan gibi komik puanlarla atanıyor. komik gerçekten.
Dahil olduğum meslek grubu, zorluğu veya kolaylığı tartışılır, çalıştığınız şehir ,o şehirdeki istasyon ve o istasyondaki personel hatta o sorumluluk bölgesindeki hasta ve hasta yakınları belirleyici faktörlerdir.
Kıyafetleri çok havalı abi ya.
Yarın bende almaya gidicem. Çok heyecanlııı *.*

Bu bölümde olduğum için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. iki sene oku sonra 70-80 al kpss den hop atan.

inşallah hayırlısıyla bitiririm, bitiririz.
görsel
tıpla doğrudan ilgili olmayan, dolaylı bir biçimde ilgisi olabilecek konular için de kullanılır. hekimler, profesyonel profillerinde meslekî ilgileri belirttikten sonra bir köşeye de "paramedikal ilgi alanlarını" yazarlar. bunlar nütrisyon, spor, tıp felsefesi vesâîre konular olabilir.
2016-17 yılından itibaren büyük patlama yaşayan bölüm. Bunun sonucu olarak da kpss'de 90 puanları görmüştür. Bana göre devletin böyle yapmaması gerekiyordu, öncelikli olarak kontenjanı azaltmalısınız. 10 bin kişi mezun oluyor, siz yılda 1000 kişi alıyorsunuz. Ya alımı arttıracaksınız ya da kontenjanı düşüreceksiniz. Her okula 1 tane paramedik ver, sağlık ocaklarına 1 tane paramedik ata. Yani bu kadar mı zor?
Acil tıp teknisyenlerine göre yetkileri daha kapsamlı olan ambulans ve acil servislerde görev alan saglık personeli. Yaptıkları is cok zor, son hız giden bir dolmus tipi aracın arkasında hastaya müdahale etmek, ederken saga sola savrulmak, yol vermeyen tipler, her gün degisik degisik sarhoşu, tinercisi, bagımlısı, manyagı ve vakaya giderken ne oldugu belli olmayan evlere güvenliksiz girme riski, bolca dayak ve hakarete maruz kalıyorlar. O paraya yapılacak is degil. Bir de mezun olup 90 üzeri puanla atanmayı bekleme rezilligi.
Benim de dahil olduğum meslek grubu.

Güzel bir meslek,ama atanma konusunda ciddi sıkıntı var.Zamanında puanlar çok düşük olduğu için gelen geçen atandı ve kontenjanlar tıka basa doldu.Şimdi en düşük puan 85'ten başlıyor.