bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ''Kurtuluş ya da Yokoluş'' adıyla türkçeye çevrilmiş belgesel, ''Kaynak bazlı'' ekonomi modelinin fikir babası Jacque Fresco' nun Venüs Projesi' ni ele alıyor. Aynı hareketin ürünü olan Zeitgeist serisini sevenler bunu da sevecektir.

  (bkz: jacque fresco)
  (bkz: the venus project)

  Türkçe altyazısı, daha ayrıntılı bilgi ve release bilgileri için;
  http://www.turkcealtyazi....paradise-or-oblivion.html
  1 ... enverziyon
 2. 2.
  Zeitgeist de bahsedilen venüs projesinin daha detaylı anlatımı. Herkese yetecek kadar yiyecek varken birileri aç kalıyorsa bu sistemde bir sorun var demektir. Jacque Fresco ' nun felsefesine hastayım. Siyasi değil hayati düşünüyor. Kafa karıştıran bir kaç noktası olan bir proje olsa da buna benzer bir model kurmak zorundayız. Başka yolu yok.

  Filmden:
  - Bu demek oluyor ki, küresel topluluğumuzun tamamını, herkesi içine alan tek bir grup olarak düşünmeli ve buna bağlı olarak plan yapmalıyız. Ancak bu şekilde teknolojimizi, kaynak sıkıntısını ortadan kaldırmak, evrensel anlamda bolluk sağlamak ve çevremizi korumak için kullanabiliriz.
  ( - bunun bildiğimiz küreselleşme ile alakası yok. ayırt etmeksizin tüm insanların yararına olacak modelden bahsediliyor * )

  - Komünizm, Sosyalizm, Faşizm, Demokratlar, Liberaller, Zenci sorunları, Polonyalı sorunları, Musevi sorunları veya Yunan sorunları veya kadın sorunları diye bir şey yok. insan sorunları var.

  http://altyazi.org/sub/m/...Paradise-or-Oblivion.html
  ... deepnote