şu an seyahat ettiğim firma.
muavini en fazla 15 yaşındak. sesi hiç anlaşılmıyor dilsiz herhalde.
Otobüs firmalarının (ankara ve ankaranın batısındakiler) çoğunu denemiş biri olarak söyleyebilirim ki aralarındaki en kaliteli ve ferah olanıdır. ikramları çok iyi(yazları dondurma bile var) muavinleri gayet ilgili ve otobüsleri tertemizdir. Hele bide müzik listesi vardır ki anlatmadan olmaz. Sekiz yüzü (?) aşkın parçayla bizleri karşılar. Önce müzik türünü sonra sanatçıyı seçersin ve keyifli bi şekilde yoluna devam edersin.
Son 1 senedir kalitesi yerlerde olan firma.
Eski ve hep aynı filmler, müzik listesinin komple kaldırılması, otobüs aksamlarının sürekli bozuk olması...
Aldıkları parayı kesinlikle haketmiyorlar.
40-50’ye yolculuk yapanların hava yaptığı firma. Hem ucuz olsun hem kaliteli olsun oh ne güzel memleket. Evet.
5 yıl sonra şehirlerarası yolculuğu otobüsle yapıyorum yani böyle bir komedi olamaz.

Kırklarelinden iki tane bilet aldı arkadaşım biri kırklareli-ankara diğeri yani benim ki istanbul ankara aynı otobüse o ordan ben burdan binicem yani müşteri hizmetlerini aradım beşiktaştan servisiniz var mı 00:15 istanbul ankara otobüsü kırklarelinden kalkacak sefer sayısı şu vs var dediler 22:50'de kalkıyor. Ben de çıktım evden zaten ev ortaköyde 10 dakikalık yol dedim ki ariyim bi sıkıntı çıkmasın orda bana diyor ki telefonda sizin koltuğunuz boş görünüyor e dedim normal ben binicem burdan dolacak arkadaşım otobüste şu an şu koltukta adı bu soyadı bu evet verdiğiniz bilgiler doğru ama size ait bilet yok ? Nasıl diyorum yok diyo bizimkini arıyorum bilet elinde * tekrar arıyorum yol beyfendi diyo servis kaydı açamam alamayız servise sizi işlem yapamam 10 dakika acenteyr gidene kadar derdimi anlatıyorum diyorum ki iSTANBULDAN BiNiCEM BiLETiM KESiLDi ELiMiZDE ESENLER 00:15 yok öyle bi yolcı diyo deliricem pamukkale beşiktaş acentasına gittim ordaki çocuğa dedim durum bu abi dedi onlar kesin kırklareli-ankara olarak aratmıştır bi de burdan bakalım ben de çocukta temiz efendi bi çocuk yok diyorum o kadar salak değillerdir bayağı bilale anlatır gibi anlattım çünkü.

Çocuk bi baktı dedi abi aynen istanbul-ankara görünüyo sen doğru anlatmışsın onlar anlamamıştır biraz mal oluyolar dedi velhasıl kelam zaten ankaraya gittiğim için gerginim stresliyim hiç sevmem orayı bi de bu mevzudan gerildik ama itin hatrı yoksa sahibinin hatrı var yarın yine otobüs yolculuğu yapsam yine pamukkaleyi tercih ederim.
56 yıllık dev otobüs firması da konkordato ilan etti.

https://www.gercekgundem....i-da-konkordato-ilan-etti
kriz yok, millet kendi kendine gelin güvey oluyor, konkordato istiyor, market fiyatları yalancıktan el yakıyor, haşa kriz yok, kim demiş, ne demiş, konkordato aslında kar etmek demekmiş.
konkordato ilan ettiğine üzüldüğüm, tek firma diyebilirim.

özellikle iktidar destekçilerinin,

aslında kayda değer bir sıkıntısı olmadığını

sırf hükümet yancısı olmayı bir avantaja çevirip

borçlarını ödememek için bu işi yaptığını

sokaktaki çocuklar bile öğrendi.
diren pamukkale

yoksa şu ne s*kimin antenidir belirsiz

metro dan başka alternatif kalmayacak.

diren pamukkale.
iniş yeri afyon otogar yazmasına rağmen 18 yaşında bir genç kızı gecenin bir vakti yolun kenarında zorla indiren firma olarak aklımda kalmış firma.

Edit: ergen forumlarından s*çırtmanın biri metroya binseymiş gibi saçmalık abidesi bi cevap vermiş. metro turizmde yapılan terbiyesizlik, pamukkale turizmin ayıbını neden kapatıyor orayı anlayamadım ben. O zaman birileri üstümüze attırana kadar hiç ses çıkarmayalım bişey demeyelim. Adam seni gecenin bir vakti hiç bilmediğin bir şehirde ıssız ve karanlık bir yolda indirsin "ya buna şükür en azından üstüme attırmadılar metro turizmdeki gibi" falan mı diyeceksin? illa değneyin ucu bi tarafınıza girecek, olayınız bu aq.
Önümüzdeki hafta ikramlar geri geliyormuş. Sanırım iflastan kurtuldu.
Mustafakemalpaşa terminaline de uğraması gereken güzel firma.
kılışdar ankara'dan istanbul' a yaya gtti ya. ondan oldu hep bu işler.
türkiye'deki en iyi otobüs firmasıdır. iflas etmesi bence çok kötü oldu. diğer otobüs firmaları zaten hizmetten bi haber. bi de onlarla uğraşacağız şimdi.
Çalışan bir firma konkordato (borç ötelemesi ve uygun taksitlere bölünmesi ve icraların durdurulması) istiyor. Yetkili makamlar firmanın iflasını verip feshediyorlar. Burada iflas ettim ben kapattım kaçtım gittim diyen pamukkale firması değil ki ortada bir art niyet olsun. Neymiş efendim bilançoları uygun değilmiş. Bilançolar mı seyrediyor otobanda? Adamlar çalışıyordu kardeşim niye kapattınız adamların firmasını?? Kanunların ardına sığınan Birilerinin keyfi uygulamasını, Ticari hayatın mevcut icra iflas kanununun ve borçlar hukukunun zalimliğini gösteriyor bu durum. Niye başka firmalara tanınan hak, pamukkaleye de verilmiyor? Bu otobüslere ne olacak? Kime faydası olacak bu işin? işte esas mesele bu. Kurtlar vadisi türkiye.

Bu durum bir zamanlar ergenekoncu ilan edilen metro turizm ve galip öztürk'e yapılan iftiraları akla getiriyor hemen. işler karışık.
bir metro turizm olamaz.
kalitesini hiç bozmamış otobüs firması.

her ne kadar güncellemeseler de müzik listelerindeki şarkılar çok kalitelidir.

çakallar sofrası olan bu sektörde umarım faaliyetlerine devam ederler.
Umarım iflas etmemiştir gerçekten. Çünkü daha kaliteli bir firma daha yok. Yıllardır bu sektördeler. En yenilikçi ve öncü firmaydı. Bu adamlar ne yaptıysa diğerleri hep bunlardan sonra aynısını yapmaya çalıştı fakat yapamadı. Pamukkale nasıl çöküyor saçma sapan şirketler varken hala onu da anlamış değilim.
tüm seferlerini iptal eden firma. galiba cartayı çektiler tamamen.
özel faaliyet izni ile seferlerine devam edeceğini açıklamış ulaşım firması.
Bugün şehrimdeki acentasından bilet aldım.
Mahkemenin verdiği iflas kararına itiraz edecek olan firmadır.çogu kisi pamukkalenin iflas açikladigini sanmisti.

Mali tablolarda bir sıkıntı olmadığını belirten, Avukat Tunca Başkan ” Mahkemenin böyle bir kararı neden verdiğini bilemiyoruz. Hepimiz şok yaşadık. Bu kadar büyük bir firmaya iflas verilmesini doğru bulmuyoruz. Operasyonlar herhangi bir sorun yoktu. işçilerin maaşları ödeniyordu.” ifadelerini kullandı"

https://www.sozcu.com.tr/...aciklama-var-3264132/amp/
işçilerin maaşları ödeniyordu demecini vermek için daha aralık ayının maaşını iki gün önce yarısını yatırdılar. iflası hak etmiyor ama devlet kontrolündeyse ödemeler gününde yapılması gerekiyor.
Antalya-izmir 85 tl olan firma. Uçak 105 tl. Yersen.
iflas etmesine üzüldüğüm otobüs firması.

Eli yüzü düzgün birkaç tane firma kaldı zaten. Onlar da teker teker gidiyor. Üzdü.
batmasına rağmen bu firmanın otobüsüyle akşam istanbul'a gidicem. mesaj atmışlar sabah, hareket saatlerinde bir aksaklık yoktur diye.