bugün

p90x'i 3 katlayan program. 30 dakika oluşu. sıkıcı olmayışı. kısıtlı zamanda çok iş yapılışı. muhteşem.
P90x'ten farklı olarak 30 dakika ve daha kompleks hareketler içeriyor. Bir harekette birden fazla kas grubu çalıştırmayı amaçlamışlar.
Yine P90X'teki gibi barfiks demiri, dambıllar, mat gerekiyor.
P90X'i 1 ay yapmış biri olarak bir ara yaparsam buraya editlerim.
bu aralar başlamayı düşündüğüm program. aslında aktif olarak ağırlık çalışsam da bu aralar ciddi motivasyon kaybı yaşıyorum. daha önce p90x ve p90x2 yi tamamlamış ve ikincisinde ciddi anlamda zorlanmış, bazı hareketlerde bir miktar çuvallamıştım.

süresinin kısalığı ve uzun zamandır pek uğraşamadığım, çalışmayı da hiç sevmediğim bacak ve mide ile ilgili komplike egzersizler barındırması sebebiyle yarın başlamayı düşünüyorum.
bola sakatlanma riski var. kendinize dikkat edin.
bitirdiğim ve genel olarak memnun kaldığım programdır.

kilomda pek değişiklik olmadı, genel olarak yağ oranım da çok değişmiş sayılmaz ama yiyip içtiğime de dikkat etmedim açıkçası. hacim olarak bir artışım olmadığı gibi biceps, triceps ve omuz için de pek yeterli bulmadım programı. bu bölgelere yeterince vurmuyor diyebilirim. program daha çok ağırlık çalışmaya yeni başlayacaklara uyacak şekilde dizayn edilmiş.

diğer beachbody sistemlerinden farkı kısa ve daha eğlenceli oluşu. p90x2 de 90 dakikayı bularak es geçilen yoganın 30 dakika oluşu çok iyi olmuş. öyle çok zorlayan bir antrenman da yok denebilir, belki biraz decelerator kastırabiliyor, o da son dört hafta devreye giriyor.

daha önce p90x ve p90x2 de yapmış biri olarak onlardan daha kolay olduğunu söyleyebilirim.
(bkz: birileri sözlüsünün gözüne girmeye çalışıyor)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar