bugün

özelliklerinin hemen hemen hepsini taşıdığım burçtur.
duygularını asla yansıtmazlar karşısındaki ne düşündüğünü asla sezemez ama kendiside söylemez böylece nice aşklar başlamadan bitmiştir. çalışkandırlar hemde aşırı çalışkandırlar işkoliklerdir. içlerinde bambaşka bir dünya yaşarlar bunu kimseye çaktırmazlar kimsede sezemez bu dünyanın nasıl bir dünya olduğunu. en iyi anlaştığı burçlar * sonrasında *tır yengeç burcu ile zıt burçlar olduğundan iyi anlaşabilirler. fakat kendisi gibi toprak burcu olan boğa ve başak burçlarıyla mükemmel bir ilişki yaşayabilirler. çünkü diğer burçlar oğlak burçlarını beğenmezler. yaşam tarzları kabullenicek gibi değildir sıkıcı olabilirler ama sevgisini içinde yaşarlar bu anlamda kendisine benzeyen insanlar bu burç insanlarını daha rahat anlıyacaklardır.
(23 Aralık-20 Ocak)
inatçı keçi seni. Seni gurur budalası, pire için yorgan yakan şapşal seni. Dobralıkla patavatsızlığı bunun kadar karıştıran başkası yoktur şu cihanda. Her an bir siniri krizi geçirmeye müsaittir. Onun için o daha iyi, bu daha kötü gibi bir ayrım genelde yoktur. iki şey arasında kıyas yapamayacak kadar absürt ve gereksiz bir insandır. Bu nedenledir ki, çok mecbur kalmadıkça saçlarınızın yeni şeklini, kıyafetinizde yaptığınız değişikliğin nasıl olduğunu, bu rüküşten veya daha doğrusu bu garip insandan başka birine sorsanız iyi edersiniz. Yani biraz kaz kafalının tekidir. Onun aklı fikri arkadaşlarıdır. Sonra da onlardan yer nanayı , görür Hanya’yı Konya’yı. Özel hayatının didiklenmesinden hiç hoşlanmaz. Sanki kimin umurundaysa, bunun kendi gibi sıkıcı kurallarla boğulmuş özel hayatı. Eğer bir filmi onunla birlikte izleme gafletine düştüyseniz şayet, size durup dururken, oyuncunun en son ne söylediğini sorar. Filmin her sahnesinde yorum yapar, o da olmadı absürt bir şey bulur kafanızı karıştırır. Olmadık yerde güler, olmadık yerde soru sorar. Onu sorar, bunu sorar... Sanki mezar taşına yazdıracak, yıllarca bilmem kimlerin canına tak ettirip öğrendiği onca gereksiz bilgiyi.
*
üç sayfayı geçmemek şartı ile çizgisiz a4 kağıtlara istenilen tüm kompozisyon başlıklarının -söz- sahibi oğlak burcudur.
türkiye'de bu burca mensup yaklaşık on milyon kişi vardır.
Duygularını göstermeyi beceremeyen burçtur, göstermeye kalksalar da yüzlerine gözlerine bulaştırırlar, çoğunlukla yanlış anlaşılırlar. O yüzden duygularını göstermelerini beklemeyin. inat söz konusu olunca rekabet etmeye kalkmayın, yenilen siz olursunuz.
yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla unutmazlar. kindar değillerdir.
yine de canını yakacak, incitecek bişey yaparken dikkat etmekte fayda vardır.
çalışkan, düşünceli ve azimlidirler. inatçıdır keçi gibi ama bunun faydası da olur kararlı olmakta.
öyle zenginlik peşince koşmaları söz konusu değildir hele ki ego tatmin etmek için hiç değil. şu var kendilerini güvende hissetmek için zengin olmayı isterler, birçok insan gibi rahat yaşam istekleri vardır yani.
zarar vermeyin tavsiyedir, zarar vermek istemeseler de karşılık verebilirler hem de en canalıcı şekilde.

iyi insanlardır yaa kendim diye söylemiyorum bakın, oğlak burcundan olanlar çok tevazu sahibidir hem. *
sevdimi öyle sever ki...
http://galeri.uludagsozlu.../24/oğlak-burcu_15585.jpg
Yağcı astrolog tarafından
Sana inatçi diyorlar diye üzülme. Onlar senin istikrarina giptayla bakip, senin yarin bile edemeyen kisiler. Dürüstlük senin burç genlerinde var. Bütün alimler, bilginler genelde oglaktir. Oglak burcu olmak bile, tek basina bir sereftir. Hatta oglak burcu olarak dogamamis kadersizler için, oglak burcunu birinci dereceden akrabasi olmak bile ayri bir sereftir. Sen kivrak zekanla, zaten her zaman bir sifir öndesin.
diye tanımlanan burç *
cimrilik disinda tum ozelliklerini gururla tasidigim burcumdur. burclarin sahidir, hasidir, en en ennnn saglam burctur. * *
oğlak burcunun en büyük özelliği kadınlığı simgelemesidir. o yüzden birçok gay oğlak burcudur. araştırdım ve gördüm. *
takıntılı, çocuksu ve inatçı burç.
taktı mı takıyorlar cidden.

takıldıkları yerde takılmış bir plak gibi kalmakla övünen türleri de var.
yazık.
Eğer bir oğlak burcu erkeğyle beraberseniz,çok farklı bir ilişki yaşarsınız. Zaman zaman sıkıc gelebilir ama fazlasıyla alışkanlık yapar. Oğlak erkeğiyle uzun uzun sohbet edebilirsiniz,kimseyle konuşmadıklarınızı onunla konuşur ve konuştukça kendisini bile keşfedebilirsiniz. Ancak eğer oğlak erkeği ilişkiyi bitirirse hiç boşuna uğraşmayın bir daha asla geri dönmez...
huyuna giderseniz size çok iyi arkadaş olabilirsiniz fakat tersi de bir o kadar pistir.Şeytan tüyü olan tiplerdir.
en önemli özelliklerinden birisi lider vasıflı olmalarıdır.
o kadar uzun şeyler yazılmışki okuyası gelmiyor insanın.
lider vasfı olan 12 burçtan biridir. bu ne mına koyim her burç mu lider özellikleri taşır? *
kutsal sayılan burçmuş efendim.
10 kez seçme hakkı verseler, 9 unda da seçeceğim, seçkin burcum. bütün burçların iyi özellikleri sanki bu burçta toplanmış. ya da diğer burçlar oğlak burcundan türemiş. sezardır, kutsaldır efendim. ayrıca 9 unu seçmem mütevaziliğimizden kaynaklı. oğlak olmak bu olsa gerek.
farklı bir manyaklıktır oğlak olmak.

ben daha 30u aşmadım lan. sabredemiyorum*
kadını tehlikelidir, benden söylemesi..

(bkz: açık sözlü olmak)
(bkz: kendimden bilmek)
Dahil olduğum ve olmaktan mutluluk duyduğum burç grubudur.
geçen hafta itibariyle dış etkenlerin etkisiyle kendilerine hiç güvenmeyen, inanmayan burç grubu. ancak bu hafta bu tam tersine dönecekmiş*. kendine inancını ve saygısını geri kazanacakmış.**